Pomoc - Szukaj - Userzy - Kalendarz
Pełna wersja: Aparat cyfrowy
Forum PSX Extreme > Inne > Pomoc
_Milan_
Oto i aparat:

http://www.agito.pl/7_mln_pikseli/sony_dsc...CFQtNZwodSm5hrQ

mam zamiar kupic sobie i dziewczynie aparacik, pierwszy w dodatku, nie jestesmy profesjonalistami, tylko laikami ktorzy po prostu chca miec przyrzad do robienia zdjec na wyjazdadch , imprezach, wiecie o co chodzi.

chcemy tylko dobra jakosc zdjec i zeby aparat nie sprawial trudnosci, zdjecia w stylu "uchwycenie lewego zdjecia kolibra podczas gdy napier.dala dziobem w kore drzewa oddalonego 2km , a słonce swieci od zachodu, snieg umiarkowany," nie wchodzi w gre ;]

od razu mowie ze chce akurat sony, bo mam w domu niezywana karte memory stick pro duo, wiec sie przyda, i jden wydatek mniej.

w sumie chce uslyszec komentarz kogos kto mial stycznosc z tym aparatem i by napisal "brac"

w jednym saklepei moge go kupic za 380 zl.


Danilo1972
Z tego co widzę, jest to taki prawdziwy przeciętniak.
Dla amatora jest ok, ale ma jedną zasadniczą wadę - maksymalny czas otwarcia migawki to 1 sek.
W dzień nie sprawi Ci to różnicy, ale ze zdjęć nocnych nici.
Ma Sonowski obiektyw, więc nie licz na jakość, jaką mają aparaty Sony ze szkłem Carl Zeissa.
Trzykrotny zoom powinien na początek wystarczyć, ale obawiam się że zasilanie dwoma bateriami już niekoniecznie.
Pod tym względem lepsze są aparaty zasilane 4XAA lub specjalistycznymi bateriami np. cr2.
Nie widziałem tego modelu w akcji, więc tylko ta garść spostrzeżeń na pierwszy rzut oka.
_Milan_
otwarcie migawki trwa 1 sekunde... czyli? ;]

nie wiem o co chodzi dokaldnie z bateriami, ale kupie od razu akumulatorki duracella wiec wystarcza,. doczytalem ze aparat starczy na 450 zdjec wiec ok.

szeni
Nie wydaje się zły, ja mam Sony S60, 4 megapiksele, ale za to ma obiektyw Carl Zeiss (może to dobrze, a może to źle, nie wiem). Taki sam miał kiedyś Kubaa__, może jeszcze ma. W sumie te mapiksele-srele mi są niepotrzebne, bo jak nie chcesz zdjęć wywoływać na płachcie 50x50 metrów i podwieszać do balonów nad miastem, to takie 4 spokojnie wystarczą, ja i tak niektóre robię na 1 mpx czy dwóch, bo wiem, że i tak oglądać je bede tylko na monitorze. Rok czy dwa temu kupiłem taki za ok. 650, bez baterii i karty, podobno przepłaciłem, teraz będzie pewnie tańszy.

Aha, i z tym otwarciem migawki to chodzi o to, z tego co wiem, że im krótsze ustawisz, tym będzie zdjęcie ostrzejsze (szybciej się robi, możesz ręką trząść nawet), a im dłuższe, tym w ciemniejszym otoczeniu zrobisz zdjęcie, ale musisz aparat położyć na czymś, bo inaczej wyjdzie rozmazane. Taka wiedza wystarczy takiemu amatorowi jak ja, który nawet nie wie, czy takie coś da się ustawić u niego w aparacie czy nie.
_Milan_
aha, czyli przez sekunde swiat by musial sie zatrzymac zebym zrobil zdjecie bez rozmazania.
szeni
No w sumie. Spróbuj styknąć palce wskazujące ze sobą jak w tym serialu z nastolatką, córką ziemskiej kobiety i kosmity, która na swoje trzynaste urodziny od ojca dostała tą magiczną umiejętność zatrzymywania czasu. Może pomoże. Oglądałem to parę lat temu, tak, to był pornol.
_Milan_
Kupieee, w nocy wole robic inne rzeczy niz zdjecia, a w dzien wystarczy, po wywolaniu zdjec, nie wierze ze na kartce 10x15cm bedzie to wygladac zle ;]


Legion, moze TY masz, polecales mi telefon, moze i aparat polecisz ,heh.

szkoda ze nie ma pewnie sposobu by wyprobowac to w sklepie, to tak jkaby pralke wyprobowywac ;/
_Milan_
ok, kupilem ten:

http://www.dcresource.com/reviews/sony/dsc...iew/index.shtml


za 400 zl w stanie idealnym, jesli bedziew robil fotki to trafilem niezle, bo nie dosc ze ma swietny akumulator, obsluguje karty pro duo, to jeszcze jest aluminiowy, wspaniale.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2008 Invision Power Services, Inc.