Skocz do zawartości

New Super Mario Bros. U Deluxe


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GregZPL

Spoko. Widziałem kilka recenzji i skarżą się na to samo. Nawet pokazują. Tak jak mówię, zagram na pewno. Ale nie wydam 200 zł na grę żeby grać w nią z poradnikiem na kolanach. Bo to się mija z celem. A łazić bez celu w poszukiwaniu czegoś mnie nie bawi. Zwłaszcza, że nawet nie wiem czego szukam

Odnośnik do komentarza

W sumie fajnie byloby zobaczyc jakies nowosci, a nie tylko nowe levele... Mapa byla juz w jedynce.

Ciekawe jak z poziomem trudnosci - szczerze mowiac moglby byc troche nizszy bo na Wii bylo zdecydowanie przesadzony, lepiej gralo mi sie na NDS, to jest Mario, a nie Donkey Kong Country.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pograłem trochę i jest klasycznie. Eh mogliby w końcu zrobić taką grafikę jak trzaska nam Ubisoft. Niby jest fajnie bo w HD a na Wii zwykłe już patrzeć nie mogłem ale jednak po takim Raymanie świat nie jest już taki sam ; )

 

Jednak Mario to Mario. Fun'u cała masa. No i póki co praktycznie nie wykorzystuję GamePada...

Odnośnik do komentarza

Spoko jeszcze nie doszedłem. Wiadomo, że początek jest zawsze taki sam więc to były pierwsze wrażenia. Mam nadzieję, że właśnie dalej jak piszesz zrobi na mnie wrażenie oprawa : ) Ale żeby tak słabo tablet wykorzystać do takiej gry?!!? Widać po Raymanie, że się da....

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

W weekend udało mi się zwołać ekipę i pocięliśmy w Mariana na 4 remoty + tablet = 5 osób. Jazda niebywała. Szczególnie gość pomagający na tablecie ;-). Polecam jeżeli będziecie mieli taką okazję. Przeszliśmy z 75% gry ; ) A emocje = bezcenne ;) miód wylewa się strumieniami...

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...
Gość ragus

Skończyłem. W odpowiednim temacie opisałem wrażenia:

 

 

New Super Mario Bros U (WiiU)

 

Heh, ciekawy przypadek. Ogólnie rzecz biorąc, to byłem zmęczony serią NSMB. Wersja na DS'a mi się podobała, bo w końcu był to pierwszy dwuwymiarowy mario od X lat, wersja na Wii już mniej, bo niczym już mnie nie zaskakiwała (owszem, była trochę trudniejsza, ale w wiele miejscach czuć było zwykłe kopiuj-wklej). Potem nadeszła wersja na 3DS'a, która kompletnie zraziła mnie do tych gier. Brzydka, łatwa, z nieciekawym designem poziomów, no koszmar. Dlatego też, gdy dowiedziałem się, że również WiiU dostanie swojego 2D mariana, to szczerze mówiąc, kompletnie mnie to nie grzało, a sama gra była bardzo daleko na liście obowiązkowych pozycji na WiiU, które chciałbym ograć.

 

No ale właśnie, tak się złożyło, że do zestawu, który kupiłem, dołączony właśnie był NSMBU. I co? I okazało się, że jest to najlepsza platformówka 2D od czasów Yoshi's Island.

 

Po pierwsze, wreszcie zrobiono coś z oprawą graficzną - wywalono w cholerę te puste i sterylne bloki, dodano śliczne tła rodem z dzieł malarskich, gra zyskała sporo nowych efektów graficznych, no i śmiga w 1080p (podobno next gen, tak mówią). Rezultat? NSMB, na które wreszcie da się patrzeć. Nie jest to jeszcze poziom Raymana Origins, Yoshi's Island czy innego Donkey Konga Country Retrurns, ale hej, nie powiecie, że nie wygląda to ładnie

 

new-super-mario-bros-u-51.jpg

 

new-super-mario-bros.-u-24.jpg

 

image_new_super_mario_bros_u-20811-2533_

 

Ale prawdziwym mięskiem w tej grze jest design, a raczej DESING poziomów. Serio, nie często widzi się coś takiego w platformówkach. Każdy poziom jest tak sprytnie skonstruowany, że praktycznie nie da się posądzić twórców o wtórność przy ich tworzeniu. Lokowanie monet, platform, przeciwników i przeszkadzajek prowokuje wręcz gracza do jak najbardziej karkołomnego pokonywania tych poziomów. A że sterowanie jest fantastyczne, intuicyjne i precyzyjne, to nie muszę pisać, jak dobrze się w to gra.

 

No i gra jest po prostu wymagająca :). Ginie się często, bo wcale nie jest łatwo, co jest oczywiście wielkim plusem. Miło zagrać sobie w grę na konsoli, która ma cechy ostatnio niby zarezerwowane dla gier indie. Tutaj jest ciężko, gra nie wybacza błędów, a satysfakcja z przejścia kolejnego poziomu w późniejszych światach jest ogromna. No i nie ma tu zbędnych 30 minutowych filmików, quick time eventów i innych bzdet. Tutaj jest wypier.dolony w kosmos gameplay. Dla mnie bomba.

 

8+/10

 

Dałbym nawet 9+/10, gdyby nie jedna rysa na tym diamence - muzyka. O ile 4 odsłona NSMB jest lepsza w pozostałych aspektach, tak muzyka to te same, wymęczone melodyjki znane z poprzednich odsłon, które zresztą i tak są niczym innym, jak aranżacjami dźwięków ze SNESowych odsłon. Nintendo stać w tej kwestii na więcej.

 

No, a tak to nie mam się do czego przyczepić. Platformer 2D idealny, a w kilka grałem. A jak ktoś w ogóle nie miał styczności z serią, lubi platformery i kupi WiiU, to zostanie rozsmarowany po podłodze i pewnie nawet 10/10 da.

 

A, no i z tego co wiem, to wyszło DLC, w którym gramy Lugim, i które dodaje kolejne 8 światów, które są jeszcze bardziej wymagajacę i JESZCZE BARDZIEJ nastawione na szybkie przechodzenie. Czadowo. Nie omieszkam w przyszłości wypróbować.

 

W skrócie - najlepszy platformer 2D w jakiego grałem, zaraz za Yoshi's Island. I mówi to osoba, która wymiotowała na myśl o NSMB po odsłonach na DS'a/Wii/3DS'a.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Gość ragus

Tak jak 3DWorld to jedna z najlepszych platformówek 3d, jakie powstały, tak samo NSMBU to jedna z najlepszych platformówek 2D, która bardzo wyróżnia się na tle poprzedniczek.

 

Albo kupujesz wersję podstawową i za 6 dych ściągasz dodatek, albo kupujesz dodatek oddzielnie na płycie za co zapłacisz w Polsce za 150 zł albo i więcej. Więc polecam zaopatrzyć się w NSMBU i dokupić DLC przez eShop.

Odnośnik do komentarza

 

Czyli jako świeżo upieczony posiadasz Wii U oraz miłośnik platformówek to można prawie uznać , że mam do zaliczenia dwie części SMB na WiiU? Aha i czy jest może jakaś wersja na płycie z podstawką Mariana i wersją z Luigim ?

 

Nie.

Genialna odp. a ty masz w ogóle Wii U ? Pytam się bo widzę, że Luigi kosztuje np w Ultimie praktycznie jak pełna gra. Do tego ragus pisze, że tam są całkiem inne poziomy, więc chyba można go prawie potraktować jako odrębną i pełną grę? Ps minus z dupy i nie specjalny. Zaraz nadrobię gdzieś plusem;)

 

 

Ragus nie zrozumiałeś mnie, ja wiem doskonale jakie są Mariany, ba nie liczą tych z WiiU to wszystkie mam zrobione. Pytałem się o Luigiego czy można go traktować jako pełnoprawną grę ?

 

Edit dobra doczytałem, więc wiek, że nie.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

 

 

Czyli jako świeżo upieczony posiadasz Wii U oraz miłośnik platformówek to można prawie uznać , że mam do zaliczenia dwie części SMB na WiiU? Aha i czy jest może jakaś wersja na płycie z podstawką Mariana i wersją z Luigim ?

Nie.

Genialna odp. a ty masz w ogóle Wii U ? Pytam się bo widzę, że Luigi kosztuje np w Ultimie praktycznie jak pełna gra. Do tego ragus pisze, że tam są całkiem inne poziomy, więc chyba można go prawie potraktować jako odrębną i pełną grę? Ps minus z dupy i nie specjalny. Zaraz nadrobię gdzieś plusem;)

 

 

 

Odpowiadałem na pytanie:

 

Aha i czy jest może jakaś wersja na płycie z podstawką Mariana i wersją z Luigim ?

 

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Jeszcze nie grałem, ale wierząc opinion na gamefaqs, to tyle samo co NSMBU, bo mimo tego, że levele są krótsze, to są o wiele trudniejsze. Czyli 10h na normalne przejście, a drugie tyle na wymasterowanie.

Odnośnik do komentarza

No myślałem, że może podasz jakiś argument czemu nie, bo z tego co ragus pisze to tak. Dobra kupię sobie dlc i sam sprawdzę. Ragus a te 8 światów to ile h na swobodne przejście oraz na masterowanie ?

 

Ale co pisze, że tak? Ja piszę, że nie ma wersji pudełkowej na której jest podstawka i już wgrany DLC z Luigi :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Gość ragus

Odpaliłem właśnie New Super Luigi U. Ohoho, jest ogień. Plansze rzeczywiście są krótsze, ale o wiele trudniejsze, a design poziomów już od pierwszej planszy jest tak wykręcony, że ostatni świat w każdym dwuwymiarowym Marianie by się nie powstydził.

 

Już w 2 świecie gra jest wymagająca, więc aż się boje pomyśleć, co będzie potem. I to mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.