Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio w iSpocie, bo poważnie zastanawiam się nad zakupem iPada (inny tablet nie wchodzi w grę ze względu na i-telefon i -komputer) i miałem okazję porównać ze sobą 2 i 3. Mówiąc szczerze, nie widzę jakiejś wielkiej różnicy w jakości ekranu. Fakt, że iPad3 jest troszkę ostrzejszy, ale nie jest to różnica na miarę iPhone'a 3, a 4 gdzie retina wgniotła mnie w fotel. Dlatego teraz zastanawiam się nad zasadnością dopłacania 500 zł do czegoś, czego prawie w ogóle nie widzę.

 

Porównanie przeprowadziłem w książkach i przeglądarce. Nie wiem, może ślepy jestem.

 

Inna sprawa. Szukam jakiegoś tabletu dla moich rodziców. Najlepiej żeby odtwarzał filmy mkv bez konieczności ingerencji w soft. Ekran około 10" albo więcej. Podejrzewam też, że dobrze by było gdyby można było na nim otworzyć jakieś gierki flashowe, ale nie jest to konieczne bo zawszę mogę nauczyć mamę korzystania ze sklepu. Pojemność myślę, że 16GB spokojnie wystarczy. Zastosowanie domowe (3G niepotrzebne) - przeglądarka, mail, okazyjnie film, może jakaś książka.

 

Moglibyście coś polecić? Powiedzmy, że cena nie jest kluczowym wyznacznikiem, ale 2000 nie chciałbym przekroczyć.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Mały risercz zrobiłem i dziwię się jak diabli, bo ani asus transformer, ani galaxy tab 10.1 nie wspierają formatu mkv. To już poczciwy telefon galaxy S (1 rdzeń!) bez bólu łykał mkv w HD...

 

Rozwiązanie: ipad 2, jb i instalacja XBMC, po sambie udostępniasz media z kompa i oglądasz co chcesz i w jakim formacie chcesz.

Odnośnik do komentarza

Byłem ostatnio w iSpocie, bo poważnie zastanawiam się nad zakupem iPada (inny tablet nie wchodzi w grę ze względu na i-telefon i -komputer) i miałem okazję porównać ze sobą 2 i 3. Mówiąc szczerze, nie widzę jakiejś wielkiej różnicy w jakości ekranu. Fakt, że iPad3 jest troszkę ostrzejszy, ale nie jest to różnica na miarę iPhone'a 3, a 4 gdzie retina wgniotła mnie w fotel. Dlatego teraz zastanawiam się nad zasadnością dopłacania 500 zł do czegoś, czego prawie w ogóle nie widzę.

 

Porównanie przeprowadziłem w książkach i przeglądarce. Nie wiem, może ślepy jestem.

 

Inna sprawa. Szukam jakiegoś tabletu dla moich rodziców. Najlepiej żeby odtwarzał filmy mkv bez konieczności ingerencji w soft. Ekran około 10" albo więcej. Podejrzewam też, że dobrze by było gdyby można było na nim otworzyć jakieś gierki flashowe, ale nie jest to konieczne bo zawszę mogę nauczyć mamę korzystania ze sklepu. Pojemność myślę, że 16GB spokojnie wystarczy. Zastosowanie domowe (3G niepotrzebne) - przeglądarka, mail, okazyjnie film, może jakaś książka.

 

Moglibyście coś polecić? Powiedzmy, że cena nie jest kluczowym wyznacznikiem, ale 2000 nie chciałbym przekroczyć.

Ja Ci powiem tak. Mialem ipada 1 i zmienilem go na 2 ze wzgledu na lepsze bebechy i kamere. Nic praktycznie nie stracilem takze kwestia wymiany w sumie nieistotna. Wyszla 3 i poszedlem sie pobawic nia z mysla ze pewnie mi cos na leb siadzie znowu i kupie. Zobaczylem ekran i w zasadzie mialem to samo co Ty, no fajnie ale jaj mi nie urwalo jak iphone 4 z 3gsa. Generalnie znow sprzedalbym dwojke i kupil trojke tracac niewiele. iPad 3 w porownaniu z 2 ma jedna duza jak dla mnie wade. Bateria. Laduje sie ja duzo dluzej a trzyma mniej :( jak dla mnie za duza wada. Od zawsze wiadomo ze appla kupuje sie numery parzyste, takze bierz 2. Ja czekam na 4 bo bedzie lepsza bateria.

Kusi mnie zeby kupic tego nowego smart covera, fajnie wyglada tyl chroni i ma ta funkcje wybudzania, a wlasnie brakuje mi podstawki do filmow, no ale pewnie 4 juz nie bedzie do niego pasowac. Czekam.

Odnośnik do komentarza

Kurde sam nie wiem. Ogólnie byłem przeciw tabletom, ale ostatnio znowu "złapałem" dryg na taką zabawkę i serio poważnie się zastanawiam czy nie zainwestować w jakiś fajny tablecik. Z racji ogromnego zadowolenia 3GS'em, kusi mnie iPad 3, ale za niedługo premierę ma Galaxy Note 10.1 z potężnymi bebechami, aczkolwiek będzie trochę drogi. Kurde, ja to tak mam, że raz na jakiś czas muszę sobie sprawić taki sprzęcik, żeby na jakieś pół roku mieć spokój, po prostu czuję głód nowego urządzenia, a Vita u mnie się już znormalizowała i nie traktuję jej jako nowego sprzętu, a raczej przedmiot użytkowy.

Odnośnik do komentarza

Byłem ostatnio w iSpocie, bo poważnie zastanawiam się nad zakupem iPada (inny tablet nie wchodzi w grę ze względu na i-telefon i -komputer) i miałem okazję porównać ze sobą 2 i 3. Mówiąc szczerze, nie widzę jakiejś wielkiej różnicy w jakości ekranu. Fakt, że iPad3 jest troszkę ostrzejszy, ale nie jest to różnica na miarę iPhone'a 3, a 4 gdzie retina wgniotła mnie w fotel. Dlatego teraz zastanawiam się nad zasadnością dopłacania 500 zł do czegoś, czego prawie w ogóle nie widzę.

 

Porównanie przeprowadziłem w książkach i przeglądarce. Nie wiem, może ślepy jestem.

 

Inna sprawa. Szukam jakiegoś tabletu dla moich rodziców. Najlepiej żeby odtwarzał filmy mkv bez konieczności ingerencji w soft. Ekran około 10" albo więcej. Podejrzewam też, że dobrze by było gdyby można było na nim otworzyć jakieś gierki flashowe, ale nie jest to konieczne bo zawszę mogę nauczyć mamę korzystania ze sklepu. Pojemność myślę, że 16GB spokojnie wystarczy. Zastosowanie domowe (3G niepotrzebne) - przeglądarka, mail, okazyjnie film, może jakaś książka.

 

Moglibyście coś polecić? Powiedzmy, że cena nie jest kluczowym wyznacznikiem, ale 2000 nie chciałbym przekroczyć.

Kusi mnie zeby kupic tego nowego smart covera, fajnie wyglada tyl chroni i ma ta funkcje wybudzania, a wlasnie brakuje mi podstawki do filmow, no ale pewnie 4 juz nie bedzie do niego pasowac. Czekam.

 

To jest jakiś nowy smart cover, który chroni tył? Zawsze tylko te doczepiane z przodu widziałem. Ja kupiłem sobie JisonCase z alledrogo i jakby co to serdecznie polecam. Pokrowiec jest ładny, solidnie wykonany, wybudza i chroni iPada.

 

 

IMG_1350.jpg

 

IMG_1349.jpg

 

IMG_1348.jpg

Odnośnik do komentarza

No tak, tylko, że taka różnica, że w MediaCośtam kupisz 7' do 300-350 zł. i w zasadzie na nich da radę coś tam robić. Jeżeli szuka się tabletu na dłuższą metę, to tylko i wyłącznie 10'. Chodziło mi o to, ze po co przepłacać za coś, czego do końca jeszcze nie poznaliśmy. Kupić, sprawdzić, jak się spodoba, to wtedy inwestować.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najnormalniej w świecie 7' jest zbyt małe i nie chodzi tutaj o małe palce- mam Galaxy Ace 2 i świetnie się sprawuje ekran 3,8', tyle tylko, że to smartfon. Na dłuższą metę, podobnie jak i 7' męczą mi się oczy. Na upartego można robić cuda wianki, ale jeżeli chodzi o komfort, a przy tym frajdę- wybrałbym 10'.

Odnośnik do komentarza

A powiedzcie mi jak wygląda zgrywanie aplikacji, gier i filmów na tablet ? Czy jest do tego jakiś sklep z aplikacjami ? Widziałem na stronach z torrentami różne gierki pod androida ale czy żeby je ściągnąć trzeba robić jakieś JB jak na ipadzie ?

Tablety Samsunga są naturalnie przystosowane dla ludzi z opaską na jednym oku.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie Androidy sa przystosowane do zgrywania prosto z torrentow czy innych warezow. Wiec z tym nie ma problemow, dopoki nie zaczniesz grzebac i Ci root nie bedzie potrzebny. Ale niektore tablety maja firmowo zrobionego roota, wiec po sprawie.

 

Co do 10", przeciez te 7" to wyglada jak cyfrowa ramka na zdjecia, a nie cos do czytania albo ogladania filmow. Jak lubisz sobie psuc wzrok to Twoj wybor, ale malo komfortowe jest uzywanie 7". Ja na 10" musialem co jakis czas w komiksach zoomowac zeby wszystko dokladnie przeczytac i zobaczyc, to co dopiero na 7".

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem w czym problem z tym wgrywaniem aplikacji: tablety, nawet te 7' począwszy od GoClever po Larka, itd. posiadają wifi. Wchodzi się na Google Play i bez żadnego "ale" ściąga. Można również przekierować pobieranie bezpośrednio z komputera, począwszy logując sie na koncie, oczywiście jeżeli appka jest dostępna pod wybrany model tabletu. Pytanie moje w takim razie do innych, którzy chcieliby wgrywać offline- a skąd byście wiedzieli jaką aplikację chcecie wgrać, skoro nie widzicie dostępnych? Oczywiście można wgrywać aplikację bez połączenia z internetem, wystarczy plik instalacyjny pobrany z sieci przerzucić na kartę sd, czy to przez kabel, czy podłączając bezpośrednio tablet do komputera i z poziomu urządzenia rozpocząć instalację wybierając wspomniany plik. No właśnie, tylko aby pobrać aplikację nawet na komputer, potrzebujecie internetu także, więc w czym problem połączyć się bezpośrednio przez wifi z "blatu"?

Odnośnik do komentarza

Stwierdziłem, że faktycznie lepiej będzie kupić jednak 10". Nie interesują mnie te chińskie zabawki typu GoClever itp. Szukam czegoś "markowego" czyli z gromady Samsung, Apple, Asus itp. bo wiem, że na tych markach można polegać. Jak jak już coś zamierzam kupić to nie bawię się w półśrodki tylko od razu pełen konkret, bo inaczej nie ma to dla mnie sensu. Wolę kupić nawet używany i w idealnym stanie, ale porządny sprzęt, a nie będę się bawił w coś, co swoją szybkością działania i jakością wykonania będzie doprowadzać mnie do białej gorączki.

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobne pytanie co Kalel tylko dotyczące legalnej strony przegrywania softu. W przypadku iPada sytuacja wygląda tak, że wszystko czy się chce czy nie zgrywa się przez iTunesa. Jak to wygląda w przypadku Samsunga? Na komputerze z Windowsem.

Począwszy od IOS 5 nie potrzeba już iTunes do zgrywania na iPada tylko konto Apple. Wygląda to tak, że musimy podłączyć urządzenie do sieci, wpisać dane i po chwili tablet działa sam z siebie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Texz

O iOSie mnie uczyć nie musisz, bo mam i używam. I nie jest to do końca tak pięknie jak opisujesz, bo zazwyczaj wymaga wprowadzenia zmian w iTunesie i synchronizację przez wifi. Inna sytuacja występuje chyba tylko gdy chcemy zaktualizować soft, bo wtedy można to zrobić bezpośrednio z telefonu/tabletu.

 

@famas

Powiem szczerze, że nie rozumiem o co ci chodzi. Ja pytam się jak wygląda np. wgrywanie filmów czy muzyki z kompa na tablet Samsunga. Czy potrzebuję jakiegoś programu, czy tablet widziany jest jako normalny pendrive? Z kupowaniem appek to wiem, że jest sklep Google i można tam dokonać zakupu.

Odnośnik do komentarza

@estel, w takim razie nie zrozumieliśmy się. Mimo wszystko tablet można podłączyć przez kabel lub bezpośrednio samą kartę pamięci. Urządzenie wykrywane jest jako kolejny nośnik danych, tak samo jak w przypadku aparatów cyfrowych, telefonów, smartfonów, czy mp3. Metoda kopiuj wklej działa bez problemu.

 

@Winiar, to że nie puszczają reklam jakiegoś sprzętu nie oznacza, że jest słaby. Znajomi posiadają GoClevery 10' i nie narzekają. Film obejrzy? Obejrzy. Internet przeglądnie? Przeglądnie. E-booka/komiks przeczyta? Przeczyta. Czego tu więcej wymagać od takiego sprzętu? Rozumiem dokładnie o co Tobie chodzi, namawiał do niczego nie będę ale mimo wszystko musiałem to napisać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...