Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie cena wyższa niż w poście powyżej, ale do konsumpcji mediów bardzo polecam Samsunga S5e. Świetny ekran AMOLED, 4 głośniki, bardzo wytrzymała bateria, nowoczesny wygląd... Jeśli ktoś nie chce wydawać góry kasy na iPada pro, a tablet zamierza wykorzystać głównie do oglądania filmów lub zdjęć, wówczas trudno obecnie o lepszą alternatywę. Oczywiście niższe niż Pro modele iPada będą zbliżone cenowo i bardziej wszechstronne, ale ich proporcje ekranu gorzej nadają się do oglądania filmów na YT czy Netfliksie, a głośniki "stereo" na dole ekranu - bezużyteczne w pozycji horyzontalnej, to żart. Wiem co mówię, bo mam jeszcze mini 2 i przesiadka na S5e to zdecydowanie przejście na klasę wyżej i mówię tylko o obrazie i dźwięku, bo wydajności nie ma sensu porównywać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanko odnośnie przejścia na inny tablet. Mam stary tablet z Androidem, teraz przeniosłem się na nowszy, jak ogarnąć te przenosiny? 
Ogólnie apki, to tam (pipi), ale laska na przeglądarce ma pełno zakładek. Po prostu zalogować się do chroma kontem google i to samo na nowym tablecie zrobić? Czy może jest jak na iOSie jakaś kopia systemu i potem odtworzenie tego na nowym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Wspomniany wyżej Huawei mediapad t5 bardzo mnie zaciekawił.

Sprzedałem właśnie starusieńkiego  ipada 4 gen z 2012 r , który pracował dzień i noc bez żadnych zastrzeżeń. Latami, naprawdę sprzęt robiony przez tą firmę jest mega niezawodny i wgl itd, ale...

Nie odpowiada mi ich polityka odnośnie tych całych IGeniusów i ITunesów . Jako prosty chłop podłączam samsunga galaxy note do komputera, przerzucam pliki muzyczne do folderu i jazda!!!

Tak więc wspomniany wyżej huawej pasuje mi i troszkę się nakręciłem, ale proszę o opinie przed rychłym zakupem - który konkretnie model kupić.

Rozstrzał cenowy to 750-1450 i tu wiem, że jest wersja lite co oznacza , że ma mocniejsze bebechy. Lepszy aparat itd.

 

1) Ale czy ten za 8stówek bardzo mu ustępuje?

2) Druga kwestia to pamięć wewnętrzna, tu można polecieć z kartą micro sd  nawet do 256 gb, więc to jest raczej nieważne, ale czy robi różnicę i brać z większą? (Szybszy transfer?)

3) Trzeci problem - te całe LTE 4 G itp.  Czy mam zwracać na to uwagę, jeżeli ZAWSZE używam tabletu spar0wanego ze stacjonarnym, lub mobilnym wifi?

PS tylko android wchodzi w grę , bo bardzo lubię ten system.

4) Tablety Lenovo - warto wogóle brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Jakiś tani tablecik do 300-400zł do sporadycznego użytku ktoś poleci? Nic szałowego, tylko żeby czasem w podróż zabrać, internet odpalić i netflixa, albo film z pliku. Nic więcej.

 

Od paru lat używam Lenovo TAB2 A7-10F - również sprzęt z dolnej półki, ale swoje zadanie spełniał. Tylko teraz trochę wolny się zrobił i w sumie nieco większy ekran by się przydał, ale też nie za duży.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Suavek napisał:

Jakiś tani tablecik do 300-400zł do sporadycznego użytku ktoś poleci? Nic szałowego, tylko żeby czasem w podróż zabrać, internet odpalić i netflixa, albo film z pliku. Nic więcej.

 

Od paru lat używam Lenovo TAB2 A7-10F - również sprzęt z dolnej półki, ale swoje zadanie spełniał. Tylko teraz trochę wolny się zrobił i w sumie nieco większy ekran by się przydał, ale też nie za duży.

 

Popatrz na aliexpress, tam za 300-400zł kupisz fajne 10", zwłaszcza jutro masz promki z okazji dnia singla :yakubu:

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...
  • 8 miesięcy później...

OMG!!! To jest chyba najlepszy tablet jaki kiedykolwiek zagościł u mnie w domu. Żonka kolanem go poczęstowała (nie chcący, jak oznajmia), a on dalej żyje :woot: No nie mam pytań :banderas: Zerknijcie sami..

 

IMG-20210209-153808.jpg

 

IMG-20210209-153819.jpg

 

Ciekawe ile pociągnie jeszcze na tym ekranie ? Prawie jak fold xD

Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się że do czytania komiksów (bo  tylko do tego mi potrzebny 10 calowy) potrzebuję tableta za minimum 700golda ale pod choinka znalazłem tablet za 199. I też zajebiscie się czyta. Rzecz w tym ze jeśli potrzebuje go tylko do tej jednej czynności to nie potrzebny jest taki z wysoką rozdzielczością. Jak na pierwszy tablet to jest bardzo dobrze. 

 

LENOVO TAB 10 TB-X103F

 

20210101-210019.jpg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

TIL...

 

Czy istnieje jakiś magiczny sposób na wymuszenie HD w Netflixie na urządzeniu, na którym aplikacja teoretycznie nie obsługuje HD? Kupiłem Lenovo Yoga Smart Tab, które niby działa na Widevine 1, a w praktyce się okazuje, że ani Netflix, ani Prime Video nie obsłuży więcej niż SD. Zły jestem, bo co to za tablet FHD, który jest ograniczony do SD?

 

Próbowałem jakichś spatchowanych starych wersji, ale żadna z nich już nie działa jak powinna i obraz jest nadal w SD.

 

Pójdzie towar do zwrotu chyba, bo to się mija z celem... Miał być tablet typowo do multimediów, a tu dupa. Chyba kupię zamiast tego Samsunga A7. No chyba, że ktoś za sposób, by to obejść? Bo poza tym sprzęt fajny, wygodny, i głośniczki niczego sobie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czyja to wina, bo czytając komentarze w Internecie widzę, że Netflix zwala winę na Lenovo, a Lenovo na Netflixa. Sprawdziłem odpowiednią aplikacją, że tablet obsługuje L1, ale mimo tego Netflix wyświetla obraz tylko SD i podaje, że jest L3.

 

Jeśli nie ma rady, to chyba już zacznę robić przywracanie ustawień fabrycznych i pakować pudło, bo to sensu nie ma. Może gdybym kupił sprzęt o mniejszym ekranie, albo za mniejszą cenę, to inaczej jeszcze bym do tego podszedł, a tak to na drzewo.

 

Cóż... przynajmniej czegoś nowego się dowiedziałem... Chciałem tylko tablet do prostych czynności oraz oglądania filmów w łóżku z dobrymi głośnikami i Yoga miał dobre opinie, ale o tym widevine nigdzie nikt jakoś nie wspomniał.

Odnośnik do komentarza

Nie sprawdzałem przez przeglądarkę, ale tam też by na pewno nie było FHD, skoro nawet na PC większość przeglądarek nie odtworzy Netflixa w więcej jak 720p. Sam też mam na pulpicie skrót do Edga tylko do Netflixa tak naprawdę...

 

No trudno, towar zwrócony, zamówiłem Samsunga Galaxy Tab A7. Mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez problemów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.