Skocz do zawartości

New super mario bros 2


MichAelis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak zawsze było w 2D mariach. Czy to w Super Mario World, czy w Super Mario Bros Wii. Zapisujesz po przejściu małego/dużego zamku.

 

A co do gry, to mi już przejadły się gry z Mariem z pod szyldu "New". Okropna muzyka, brzydkie modele 3d i w cholerę łatwe plansze. Ogólnie gra jest niby spoko, ale klapki mi nie spadły. 150zł to stanowczo za dużo jak za ten tytuł.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Ja dzisiaj grałem. Nie widzę żadnych gameplayowych różnic pomiędzy tym a NSMB na NDS i NSMB Wii. A już nawet nie wspomnę, że jest wiele platformówek z taką mechaniką, które serię NSMB wciągają nosem. Gra w żadnym wypadku nie jest warta 150 zł, a nawet połowy z tego. A ponieważ gra raczej nie spadnie do poziomu 50 zł to przejdę jak mi ktoś pożyczy. Albo wcale

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nikt nie pograł w NSMB2 dłużej na co gra zasługuje. Kupiłem na premierę za 189 zł. i od tamtego czasu gierka nie wychodzi z mojego czerwonego Nintendo 3DS XL®. Spoko plansze, dość przyjemna muza, masa sekretów. Na to się nastawiłem i to mnie trzyma. A przecież miałem na XeLce przechodzić nowego Kid Icarius.

Czy ja wiem? Trzeba być fanem albo mega casualem, żeby czerpać z tej gry przyjemność. Pierwszy będzie przechodzić plansze na 100% i maksować czasy w niezwykle randomowym i nieprzewidywalnym Coin Rush, drugi przejdzie grę w 3 godziny po łebkach i sprzeda. Trzeci typ będzie marudzić, że 3D Land to było to i Nintendo po prostu trzepie kasę na starych i sprawdzonych rozwiązaniach.

Co będę tu dużo owijać w bawełnę. Gierka mi się podoba choć jest jak na możliwości 3DSa po prostu brzydka, a 3D to jakieś nieporozumienie. Chociaż szczerze to ręcznie malowane tła mają to coś. Za to fun i budowa plansz zasługują na uznanie. No i sam motyw zbierania monet , który jest w tej części głównym motorem napędowym do odpalania Coin Rush i robienia mnożników x2 przy końcu każdej. Niezła sumka się potem zbiera, ale trzeba mieć timing w 3 randomowo wybieranych planszach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja np. nie narzekam, ale nie miałem DSa, nie miałem tej gry na WII a jak widziałem, że ta gra wyjdzie to za grosze kupiłem wersja z DSa. Przeszedłem (nie calakowałem bo nie mam tyle czasu) i gra mi się podoba ale ZA 2 DNI grałem w cześć drugą i naprawdę nie ma aż tylu tu zmian. Gra jest dobra, nie ma co, ale u mnie za mało czasu minęło od przejścia częsci nr.1. A 3d land jest fajny ale dość prosty w porównaniu z tą grą. Wersja z DSa była jeszcze trudniejsza bo po kilku śmierciach nie było magicznego klocka z niezniszczalnym piórkiem które jest tu i w 3d land. Oczywiście można nie używać ale jest. Tam za to są numerki z czasem (dostaje się prezenty za 2 takie same cyfry na końcu, 11, 22 itp) oraz jest plansza 1-1 na której za free można zebrać 2-3 życia. To sztucznie przedłużało samą grę ale mimo wszystko przedłużało.

 

Ja czekam na Luigi's Mansion 2 i Paper Mario nowe - to dla mnie ciekawsze gry po prostu, ta jest dobra ale już nie niesamowita.

Odnośnik do komentarza

To wyglada jakby Nintendo zrobilo kilka nowych leveli w tym samym edytorze i wydalo je jako nowa gra. Nawet muzyczka w jednym z leveli (pustynia) jest taka sama. Sa w prawdzie jakies nowe power upy, ale generalnie gra wyglada tak samo jak poprzednie, nie gralem w ta nowa, a starsze mam.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Troche to niepodobne do Nintendo, ale widac tak im na reke bo gra sprzedala sie w duzym nakladzie (jak kazde zreszta Mario), wiec warto bylo zrobic kontynuacje chocby i nie roznila sie znaczaco od poprzednika. Takie Super Mario Galaxy 2 tez bylo bezposrednia kontynuacja chociaz to raczej niezwykle w przypadku tej serii, ale pomimo rewolucyjnej jakby nie patrzec pierwszej czesci wprowadzilo takze jakies nowosci, wiec nie byl to tylko zestaw nowych leveli.

W przypadku SMG2 cieszylem sie, ze zrobili sequel bo oferowal cos nowego, a jesli chodzi o NSMB2 to tez fajnie, ze jest kolejna czesc, ale tutaj juz widac, ze troche poszli na latwizne. Przeciez to juz trzecie New Super Mario Bros. - dwa podobne to jeszcze ok bo wyszly na stacjonarke i handhelda, ale kolejny przenosny bez wiekszych zmian to juz skok na kase.

 

Szczerze mowiac chetnie bym zagral bo lubie gry z serii Mario, ale szkoda byloby mi wydawac jakies 160zl na praktycznie ta sama gre tyle, ze z nowymi levelami. Taka gre kupilbym dopiero jak stanieje. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...