Skocz do zawartości

Animal Crossing


MichAelis

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy później...

Poszarpałem trochę w to i co mogę powiedzieć ot np. by nie zaczynać tej gry o 2 w nocy. Muzyczka jest przyjemna, grafika ładna szczególnie woda mi się podoba. W ciągu dnia coś więcej napisze ale warto było czekać. 

 

Więc tak po kilku dniach gry mam głęboki podziw. Dużo zmienili względem ACPG ACWW ACCF. Jeżeli chodzi o hh AC to ACNL I ACWW jak kosmos i ziemia ta część jest dużo lepsza od ACPG czyli klasycznego. Są np. achievmenty ładnie wplecione w rozgrywkę. Grafika jest przyjemna a muzyka mnie najbardziej zaskoczyła taka tropikalna. Słuchałem wcześniej kilku kawałków na you... ale dopiero w grze zrobiła na mnie wrażenie np. kawałek po 20:).

Jest mnóstwo smaczków których nowy nie zauważy jak np. podczas wychodzenia z czyjegoś domku po dialogu w nim mieszkaniec macha nam na pożegnanie i tego jest bardzo dużo ale nie opisze wszystkich bo lepiej te smaczki samemu wychwycić. Nie dziwi mnie ocena w famitsu 40/40 tytuł godny polecenia tym bardziej jak ktoś lubi tego typu pozycje to ma za 189zł setki godzin zabawy jak gra bez time travelingu jak ja. Polecam wszystkim 10 fanom w Polsce tą część z czystym sumieniem. :P

 

 

PS. Jeśli kogoś w wcześniejszych AC odstraszało zarabianie kasy to tu ... w 24 minuty dziś zarobiłem 159.800 a nie łapałem najdroższych robali.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Gra ktos? Odwiedzilbym jakies miasto. Tak jak myslalem gra jest przegenialna, zawsze znajde czas zeby ja wlaczyc na te 30 min ze dwa razy dziennie. Piekna sprawa. Narazie zbieram kase na wiekszy dom, a potem zajme sie innymi rzeczami. Aha w sumie nie chcialem byc burmistrzem, ale jakos tak dziwnie zakrecili z tymi pytaniami ze nim zostalem i w sumie nie zaluje. Mozesz rozbudowywac miasto np zbudowac most gdzie Ci wygodnie ;) Dopiero co wprowadzilem ordynacje zobaczymy jak to dziala, zrobilem zeby miasto bylo bogatsze.

Odnośnik do komentarza

Każdy jest burmistrzem w NL.

Bogatsze miasto = więcej dają w sklepie za to co im sprzedajesz.

 

Ja gram, też codziennie jestem, dodaj mnie to się jakoś zgadamy.

 

 

edit: widać czezkiego du.pa boli nadal.

Edytowane przez Hela
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Aha by szybko nabyć dużą kase to warto zapłacić 39.800 i jechać na wyspę pomiędzy 19-23 wtedy można zarobić w 45 min 420k. Ordynacja o bogatszym mieście wskazana. Mi już zostały tylko 2 upgradey domu z 19. Pamiętajcie by tam łapać robaki z palm.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza

39.800 trzeba zapłacić by mieć wyspę dostępną. Normalnie kosztuje przejazd 1000 ale warto. Jak do tej pory mój rekord to w 33 minuty 430 tysięcy. Nie wyraziłem się poprzednio chyba zbyt precyzyjnie. Świetne to AC poprzednie są siermiężne przy tej odsłonie nie wiem czy to ze względu na kieszonkową edycje ale kasa leci jak woda z hydrantu. Jak ostatnio we wtorek zobaczyłem klub 101 otwarty i K.K. jako dj padłem.

PS. Jakie macie owoce? Mi brakuje tylko pomarańcz i wiśnia a tak nawet bambusa mam ale nie sadzę na razie.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza

Po zapłaceniu 39 800 pojawia się Tortimer  w docku i daje cynka że Kapp'n będzie od następnego dnia. O wizycie Tortimera informuje Issabel przy włączaniu gry.

Za free nie ma przejazdu. Te 39.800 to te same pieniądze co płaci się u Toma Nooka za dom to one odblokowują, nie osobna zapłata. Ja zacząłem grac o 2 w nocy z piątku na sobote i następnego dnia w niedziele miałem ponad 30 rybek. Obecnie mam 11 robaków do złapania i dostanę złota siatkę z rzadkich został mi petaltail czy jak tam. Rybek mam nie co mniej.

PS. Na potwierdzenie źródło gamefaqs.com  "Completing payment of the 39,800-bell loan will trigger access to Resort Island.

PS2. Spłaciłem dom wszystkie te które są zaznaczone na gamefaqs.com a dziś Nook prosi mnie o kolejne 598000. Ta strona ma nie pełne info chyba albo Nook w nieskończoność prosi o kasę.

PS3 To nie rozbudowa tylko zmiana wyglądu zewnętrznego moja gafa. Co mnie cieszy bo założyłem sobie przed kupnem gry że jak będzie możliwość to pagodę sobie zrobię

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza

Ustawiasz w Town hall ordynacje bogate miasto zapomniałem jak po angielsku się nazywa czekasz do następnego dnia aż Isabelle przygotuje papiery i jedziesz o 19-23 na wyspę łowić robaki z palm (tylko). Proste dom mam już całkowicie spłacony. Wczoraj kupiłem latarnie morską a jestem o oczko niżej od perfect town statusu już chyba brakują mi projekty zdaje się tylko 2.

jestem maniakiem AC kocham tą serie a początek był nie pewny nie wiedziałem czego się spodziewać a tu (Let's go to the city ) taki gorący i pachnący kotlet:) NL jest o niebo lepsze od poprzednich i aż boje się co będzie na wii u.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Czytam te wasze opinie i aż mi się zachciało zagrać, ale kurde - no nigdy w to nie grałem i na papierze (zabawa w symulator życia) nie brzmi jakoś strasznie fascynująco. Z drugiej strony rozkminiacie tutaj o tym tak, że działa to na mnie lepiej, niż nie jedna reklama w telewizji ;p.

Odnośnik do komentarza

AC nie jest trudne do rozkminienia ale dla fana który siedzi już np. z 2 częściami ta ma mase smaczków np. w tv leci aerobik z muzyka z ... Sports fair z GCN. Do tego nie każdy do tej serii się przekona jeśli lubisz harvest moon to może i tu znajdziesz cos dla siebie. Mój brat jej nienawidzi uważa za nudna i bez sensu ( brak akcji etc). Grał w najgorsza  znaczy Wild World a nie np. City Folk  tam chociaż były eventy. Pamiętaj że to Nintendo tu nie ma hardcoru i masy szczegółów do zapamiętania jest prosto i przyjemnie. Grasz kiedy chcesz robisz co chcesz jak chcesz nikt nie zmusza nie ciągnie na siłę etc. Nawet dom spłacasz o czasie w terminie jaki ci leży nie masz od do . Ja się najlepiej tu bawię w uzupełnianie muzeum ( mam już skorpiona i tarantule 7 os złapałem łącznie są proste do złapania mam taktykę na nie), HHA stare HRA czy podnoszenie statusu miasta. Dla mnie AC NL to nowa jakość w serii. Bycie burmistrzem jest gitara i pewną świeżościa. BTW Jak macie Shrunka znaczy Club LOL to puście jakąś emotkę na widoku sąsiada  po co sami sprawdźcie.

PS. Ja City Folk kupowałem z mikrofonem i nie wiedziałem na co się porywam. Pamiętam jak się zarzekałem w 2004 że nie kupie AC bo zwierzaki mnie nie bawią a tu taki hicior dla mnie się znalazł.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza

Ja dawkuje troche to, ale jest ciezko. Wiadomka w niedziele rano trzeba isc kupic rzepe, zawsze. Dopiero co rozbudowali mi sklep i otwiera sie centrum ogrodnicze. Zaczalem uzupelniac muzeum dopiero teraz. Zaluje troche bo pare okazow sprzedalem, no ale kasa byla potrzebna na poczatek. Wczoraj zlowilem rekina mlota, pieknie w akwarium wyglada :D tarantulle dwa razy mialem i dwa razy sprzedalem. Na necie ludzie panikuja strasznie a ja bez problemu ja chwycilem. Czekam jeszcze raz zeby do muzemum wrzucic, ale robactwo mnie nie kreci chce wszystkkie fossile i rybki miec, ale juz po ptakach bo dwoch z czerwca nie mam i nie patrzylem ale chyba rok trzeba bedzie poczekac ;-). Absolutnie nie bawie sie w zmiany dat i to jest piekne, bo mam zamiar przegac caly pelny rok. Zbaczymy.

Edit

Xord dodaj mnie do znajomych, moze sie zgadamy na odwiedziny?

 

2234-8454-5386

 

A no i kolekcjonowanie sztuki, obrazy, rzeby piekna sprawa ;-) dziwie sie ze ktos mysli nad zakupem

Odnośnik do komentarza

Tarantulla o pius już 2 dnia po 19 ja widziałem ale nie miałem siatki na muchy :P Tu jest o tyle przebiegła że pod ziemie się wkopuje spowrotem ale ja miałem farta włączam grę wychodzę z domku w prawym rogu dolnym tarantulla i cap. Skorpiona po 1 w nocy złapałem jak podlewałem kwiaty ale był łatwy chyba w LttC jest trudniejszy do capnięcia. Początek w AC jest zależny od pory roku łatwy latem (ryby, owady) zima trudny tylko owoce ewentualnie rybki alei te w minimum wystepuja. Jak jest lato to nawet w CF można domek w miesiąc spłacić tu w 23 dni spłaciłem ponad 7.5 mln za dom bo była ostatnia rata o której nie napisali na gamefaqs. Tak sobie ustaliłem że pokuszę się o 100mln na koncie ale to w ciągu  tak mniej więcej 2 lat będę jeździł na wyspę i zarobię prosty i przyjemny sposób z wyspą. Ja owoców na masowa skale nie sadze mam 1 brzoskwinie 1 jabłko kilka standardowych grusz i czekam na wiśnie i pomarańcza. Pozostałe to 6 mango 2 duriany 1 perssimon 2 lemonki 2 lychee i 3 nasiona bambusa w szafie.

PS. Ja co 1 złowię wrzucam do muzeum i potem dla siebie.

Dzis mam Redda i ciekawe czy będzie bubel oby nie będę miał i 2 piętro muzeum i kawiarnie na co poluje bo bez tego nie tknę perfect town.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza

Poswiecilem dzisiejszy dzien na uzupelnianie muzeum, rybki i robactwo. Dinozaurow tez juz kilka czesci mam. 2 razy bylem na wyspie i mimo ze ponad polowe poszla na muzeum i tak 100k przywiozlem. Zbieram na chate, ale tez odkladam na inwestycje w sklepy ;)

Dzis rzepe mam po 410 :o ale w niedziele zapomnialem kupic ;/ niezla cena jak czytam ludzie ciesza sie jak za 200sprzedaja.

Odnośnik do komentarza

Ja rzepy nie kupowałem w żadnym AC. Od Let's go to the City po Population Growing  albo owoce albo ryby zawsze były motorem napędowym przyrostu funduszy. Myślę że nawet jak cena jest 500 to i tak mało wychodzi przy dajmy na to owocach. Owoce maja swoje wady np. długi czas wzrostu 3 dni a w tydzień nie uzbiera się bańki jak celuje się w perfect town. W NL to poprawili i jestem wdzięczny najlepsza zmiana jaka nastąpiła. Nie jestem pewien czy w NL zimą będą dostępne robaki na wyspie jeśli tak to to jest najłatwiejszy AC od lat.

PS Jedyne co kupowałem w stalk maket to burak w LttC tylko po to by poużywać srebrna konewkę.

PS> Crazy Redd ma oryginały chociaż? Zasysa ta postać 4 obraz fake. Jaki debil doszedł do wnisku w N że to jest zabawne bo cos czuje że żaden z tych pseudo inżynierów nie grał nawet minuty.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza

Na turnipach można błyskawicznie zrobić fortunę.

Kupujesz za ~100 za całą swoją kasę i za parę dni sprzedajesz u kogoś z gafa za 5x tyle. Milion pojawia się ot tak w parę minut. 

 

Sprzedaje, chociaż ciężko trafić jak się nie zna nazw obrazów żeby je porównać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.