Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Breath of the Wild


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, McDrive napisał:

Jest w internecie jakieś archiwum, galeria, temat w którym gracze publikowali swoje zrzuty ekranu z BotW? Chciałbym pooglądać co inni dali radę uchwycić.

Swego czasu oglądałem zrzuty na Miiverse jak ogrywałem wersje na Wii U, teraz raczej musiałbyś pobuszować po forach only Nintendo i obstawiam, że tam sporo osób wrzuca swoje screeny. Może spróbuj forum od Nintendolife? Tam z tego co pamiętam była zawsze spora społeczność forumowa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Cześć 

Zastanawiam się nad Zelda. Nigdy w tą serię nie grałem. Wg mnie to gra dla młodszego odbiorcy. Raczej gram w inne gry. Ale ta gra się praktycznie każdy zachwyca, zfobyła wiele nagród i ogólnie same zachwyty. Przez szacunek do tych opinii mam plan kupić a jak nie podejdzie to sprzedam. Ale czy może mi ktoś tak na na maksa skondensowac co w tej grze jest takie dobre. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ListuniO napisał:

Cześć 

Zastanawiam się nad Zelda. Nigdy w tą serię nie grałem. Wg mnie to gra dla młodszego odbiorcy. Raczej gram w inne gry. Ale ta gra się praktycznie każdy zachwyca, zfobyła wiele nagród i ogólnie same zachwyty. Przez szacunek do tych opinii mam plan kupić a jak nie podejdzie to sprzedam. Ale czy może mi ktoś tak na na maksa skondensowac co w tej grze jest takie dobre. 

 

Skoro jest to temat o Zeldzie Breath of the Wild to wystarczy przejrzeć na szybko kilkanaście ostatnich stron nad czym to się tak wszyscy zachwycają ale co mi tam:

 

Stylistyka

Minimalistyczna muzyka, która współgra idealnie ze światem jak i poczynaniami gracza.

Przepiękny otwarty, żyjący świat w którym czujesz się jak Robinson Crusoe odkrywając jej sekrety

Tytuł nie prowadzi w żaden sposób za rączkę - dosłownie w 99% róbta co chceta

Fizyka świata to kwintesencja tego jak obecnie fizyka w grach powinna wyglądać. Tylko od Ciebie zależy na ile ją wykorzystasz i ile będziesz czerpać z niej radości.

Tytuł jest trudny, wymusza na graczu naukę o świecie i przeciwnikach inaczej szybko dostaniesz bęcki

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ListuniO napisał:

(...) Wg mnie to gra dla młodszego odbiorcy. (...)


Bzdura.
Pierwsza Zelda, którą ukończyłem i moim zdaniem w pełni zasłużony tytuł gry roku.
Wciąga jak bagno, bardzo dobry klimat, wygląda pięknie na tv jak i w HH, cały czas Cię zaskakuje drobnymi patentami w walce, zbieractwie.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ListuniO napisał:

Cześć 

Zastanawiam się nad Zelda. Nigdy w tą serię nie grałem. Wg mnie to gra dla młodszego odbiorcy. Raczej gram w inne gry. Ale ta gra się praktycznie każdy zachwyca, zfobyła wiele nagród i ogólnie same zachwyty. Przez szacunek do tych opinii mam plan kupić a jak nie podejdzie to sprzedam. Ale czy może mi ktoś tak na na maksa skondensowac co w tej grze jest takie dobre. 

 

Art style.

Minimalistyczna genialna muza.

Ogromny świat.

Fizyka.

Zagadki w świątyniach.

Cztery główne doungeony.

Wolność.

Lotnia.

:)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Zrobiłem sobie chyba z rok przerwy zaraz przed Ganonem. W poprzedni weekend odpaliłem i skończyłem. Zakończenie ssie. Zero satysfakcji.

 

Zastanawiam się czy by nie pograć w Master Mode - jak wrażenia? Walka w tej części nie należy do moich ulubionych aktywności, ale fajny jest ten klimacik survivalu.

 

PS: Po ostatnim patchu ponoć loadingi są szybsze o ~30% (link).

Odnośnik do komentarza

A jeśli chodzi o zeldę, to od której godziny gra się rozkręca? Bo mam w statystykach "played for 1 hour or more", a nie grałem już ponad miesiąc. Właściwie to chyba tylko raz odpaliłem, zaraz po zakupie, powalczyłem trochę, powspinałem się, pobawiłem ogniem i tyle, jakoś mnie nie ciągnie póki co do tej gry, choć wierzę, że od pewnego momentu na pewno wciąga.  

  • Haha 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

od razu, 

 

ja mam chyba z 45h i jestem przed wejsciem do trzeciej bestii, jestem tak samo zauroczony jak na poczatku, rewelacyjna gra i mimo uplywu tylu godzin caly czas czuje ze malo co zobaczylem i odkrylem xd

 

mineraly oplaca sie zbierac przydadza sie do czegos? w sumie nie wazne sam do tego kiedys dojde 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam odkryte  7 regionów. Ponad 70h na liczniku i czuję, że na ukończenie wszystkiego zejdzie mi z 250. Gra jest niesamowita. Czuję się przy niej jak nastolatek, kiedy jeszcze gry singleplayer mnie jarały i ostatni raz kiedy czułem się tak zajarany gierką było jakieś 11 lat temu jak grałem TES IV: Oblivion. Zelda nie prowadzi za rączkę, nie mówi Ci wszystkiego podczas jakiegoś wymuszonego tutoriala a wielu rzeczy dowiadujesz sie po drodze, co rusz odkrywając coś nowego. Design świata jest świetny - idealnie zróżnicowany i wypełniony (coś czego według mnie brakowało RDR 1). Jak ktoś mnie pyta o Zeldę to przyrównuję ją do RDR 2, które również uważam za świetną grę i mają pewne cechy wspólne, tylko RDR 2 gra się jak dobry film a Zeldę gra się jak dobrą grę. Bałem się, że nie będę przekonany do tej gry a trafiła do mnie idealnie. Poza tym ukłony w stronę Ninny, za możliwość ogrywania jej w podróży - trafily ekstra w czas ze Switchem. Dzisiaj każdy ma power bank i ja swoim mogę przedłużyć sobie granie o kolejne 12h. Tego brakowało w czasach PSP.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Mi tylko czego zabrakło w tej zeldzie to bardziej zróżnicowanych dungeonów. Było parę fajnych lokacji zwłaszcza w fabule ale czegoś w stylu Ocariny czy Windwaker nie bardzo.

Chciałbym żeby następna Zelda bardziej zrównoważyła te elementy. Hyrule w BOTW jest ogromne i piękne ale nie plasowałbym go w top najlepiej wykorzystanej przestrzeni. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

wczoraj ubilem Ganona po 60h spedzonych z gra, gra jest idealna, jak nie lubie otwartych swiatow tu wszystko zgralo, ale calkiem mozliwe ze wlasnie przez ta prostote i uczucie przygody, no albo to moje skrzywienie bo mi wiekszosc Zeld siada i serio czuje sie jakby ktos opowiadal legende xd

 

teraz chwila przerwy zeby zabrac sie za The messenger, ale ma bank wroce dokonczyc swiatynie, zadania poboczne oraz dlc

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.