Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Breath of the Wild


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Dave Czezky napisał:

600 bez maski? Serio wariat.

 

Ja ich nie szukałem, one same znalazły mnie, po prostu grałem, odkrywałem, zrobiłem wieże, wszystkie świątynie, wszystkie zadania poboczne, a w trakcie gry, gdy jakiegoś widziałem po drodze to ZAWSZE go zabierałem, więc ciągle zbaczałem z głównej ścieżki, bo głupio było nie wziąć :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie ogrywam od nowa:dafuq:

Bo switch nowy i brak save'a w chmurze ...

Mam nadzieję że nie wymecze materiału przed dwójką 

Wcześniej wszystkie questy i kapliczki i coś ok. 550 koroków z których może z 50 zebranych z maską . Koroki wpadają same o ile mamy chec zajrzeć wszędzie jak i również po pewnym czasie spędzonym z grą gracz ma ten naturalny flow gdzie od razu widzi gdzie będzie korok :)

 

Edytowane przez Plackus
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Donatello1991 napisał:

Co to te  koroki?

 

Musisz wykonywać różne drobne zadanka porozrzucane po mapie, zestrzelić balony z łuku, pozbierać kwiatki w odpowiedniej kolejności, czy znaleźć brakujący kamień w okręgu, gdy w innych grach by te koroki sobie po postu leżały tak w Zeldzie musisz się trochę wysilić, jest około 20 różnych drobnych zadań i 900 koroków do znalezienia, za co u brokuły możesz powiększać ilość slotów na miecze, tarcze i łuki, coś ponad 400 Ci wystarczy, żeby móc nosić wszystkiego full, przydatne.

 

A za znalezienie wszyskich 900 otrzymasz:

 

Spoiler

złotą kupę :)

 

Odnośnik do komentarza

Pograłem 3h na razie, więc w sumie nic nie widziałem. Oczywiście ponownie dziwię się sobie, że wcześniej nie wziąłem. To samo swego czasu zrobiłem z Wiedzminem 3. No, ale ja tak mam jak się uprę to zamiast sprawdzić i się przekonać to czekam nie wiem po co. Dlatego trochę próbuje zmienić podejście i już takiego Elden Ringa brałem drugiego dnia od premiery. I była mega. Widać z czego bardzo mocno czerpali i strasznie mocno mi Zelda przypomina Elden Ring. I tu jest ten myk w Zeldzie, że ciężko się oderwać i chce się eksplorowac, bo nie ma parcia fabularnego, a zwykle za fabuła się goni i omija dużo rzeczy w grach. Napisaliście, żeby grać po swojemu i tak w sumie robię i teraz już się domyślam skąd ta podnieta ta gra byla/jest. Nie mam problemu z niszczejącą bronią, bo jest tego od zatrzęsienia. Przez 3h wydaje mi się, że 80% spędziłem na walce a i tak mam chyba z 10 broni łuki i czary mary po tych 4 świątyniach początkowych. Te gotowanie to też dobre zianie. Wiem już co to ten korok. Także chyba będzie długo i grubo z tą grą mam nadzieję. Nawet chyba, żałuję że nie mam zwykłego switcha żeby do tv podpiąć. No, ale trudno.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba nie spędziłem ani minuty w Zeldzie w trybie przenośnym.

Z jednej strony kontynuacja powinna być ładniejsza i płynniejsza bo w końcu BOTW wyszedł na premierę działał niemal tak samo na poprzednim sprzęcie Nintendo. Z drugiej strony do dzisiaj trudno o ładniejszą i bardziej rozbudowaną grę na Switcha.

 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Rtooj napisał:

Chyba nie spędziłem ani minuty w Zeldzie w trybie przenośnym.

Z jednej strony kontynuacja powinna być ładniejsza i płynniejsza bo w końcu BOTW wyszedł na premierę działał niemal tak samo na poprzednim sprzęcie Nintendo. Z drugiej strony do dzisiaj trudno o ładniejszą i bardziej rozbudowaną grę na Switcha.

 

 

Jeszcze Metroid Prime i Luigi’s Mansion 3, 3 najładniejsze gry na Switcha, również przechodziłem na TV, wszystkie duże gry, no ale odkąd mam OLEDa…. :)

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie rezygnowałem z gry przenośnej z powodu jakieś tam czerni, raczej płynność i czytelność na telewizorze tutaj jest głównym czynnikiem.

Przeszedłbym drugi raz BOTW przed premierą, ale jednak nie ufam im że w kontynuacji świat będzie na tyle zmieniony bym nie czuł że znowu biegam ponad sto godzin po tych samych łąkach.

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.02.2023 o 12:59, falcon87pl napisał:

@KJL Skończyłem grę w sobotę, też nabiłem coś pod 60h, ale licznik Play Activity się zawiesił dawno temu i żadne resety tego czasu czy inne cuda opisane na necie na razie nie działają. Jak ktoś ma na to jakiś sprawdzony sposób, to proszę dać znać :)

To tak, z moją gotowością na kolejne bestie miałeś rację - byłem na tyle silny, że mogłem sobie pójść walczyć z kolejnymi po 40h. Do Ganona poszedłem mając 19 serduszek (zaliczyłem 67 świątyń), Master Sword i pelny Ancient set na +1. Gdyby nie premiera kolejnej części, to bym pewnie dobił jeszcze do 100h w tej grze, ale wolę zrobić przerwę przed kolejną częścią. Może coś tam jeszcze pobiegam 10-20h (muszę wrócić na tą wyspę i zaliczyć to wyzwanie :D)

 

No to gratulacje. Jak czytam Twój opis to byłeś już mocno dopakowany. Mając pełen Ancient Set ulepszony, Master Sword  i 19 serduszek można było spokojnie iść do Ganona. Ja skończyłem grę z Champion's Tunic +1/Master Swordem/15 sercami. Ogólnie problemów z ukończeniem gry nie miałem, natomiast kłopotliwe było dostanie się do zamku. Idąc do niego od frontu dostałem mocno po głowie od Guardianów. :D Oczywiście jest na to sposób, ale nie będę pisał jak najłatwiej dostać się do zamku, ponieważ to trzeba samemu popróbować. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Donatello1991 napisał:

Mam teraz te 4 bestie zaznaczone na mapie. W ktore rejony najpierw? Czy bez różnicy?

 

W sumie bez, ale jeśli masz zamiar dużo zwiedzać to za ptaka dostaniesz fajną umiejetność, dzięki temu będzie szybciej.

 

Spoiler

Lewy górny róg.

 

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, KJL napisał:

Ogólnie problemów z ukończeniem gry nie miałem, natomiast kłopotliwe było dostanie się do zamku. Idąc do niego od frontu dostałem mocno po głowie od Guardianów. :D Oczywiście jest na to sposób, ale nie będę pisał jak najłatwiej dostać się do zamku, ponieważ to trzeba samemu popróbować. 

Wrzucę w spoiler moją drogę do Ganona

Spoiler

Po pokonaniu Lynela, pokonałem ze dwie wieżyczki, ale jakiś atak strącił mnie na dol do wody. A tam byly wodospady :kaz: To popłynąłem nimi do góry ze 3 razy, 2 razy użyłem Revali’s Gale i znalazlem się na dachu kolo Ganona :nosacz3: Chyba muszę tam wrócić, bo ominąłem większość zamku haha

A tak w ogóle to kłamałem - 3 dni przerwy mi wystarczyły. Nie wytrzymam do maja, wracam biegać po tym pięknym świecie i odkrywać to czego nie widzialem przez 60h. Czyli pewnie nic nie widziałem :fsg:

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Donatello1991 napisał:

Dobra kolejne pytanie. Czy graliście kompletnie bez youtuba i sami odkryliście rzeczy, czy byla lekka pomoc? 

 

117 świątyń odkryłem bez, jeśli chodzi o pomoc to pomogłem sobie z 3 ostatnimi i kilkoma zadaniami pobocznymi, skorzystałem gdy już miałem nastukane ponad 300h.

 

Czyli w sumie nie polecam korzystać z pomocy i rad, co do gry, jak wielokrotnie wspomniał Homelander, chyba że pod koniec, po 100, 200, 300h, gdy już będziesz nasycony grą, a będzie Ci kilka rzeczy brakować do 100%.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Najbardziej człowiek jest zagubiony w tej gierce po otrzymaniu paralotni. Cały świat gry stoi otworem, można robić wszystko, iść wszędzie, a z drugiej strony gra nie wyznacza żadnego questa, znacznika czy ścieżki co dalej. Człowiek ma prawo być wtedy zdezorientowany. Z czasem to minie jak się oswoi z mechanikami i tym, że tu sam gracz tworzy przygodę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...