Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

Ale jak wczoraj otwierałem link z niebezpiecznika z tym tekstem to mi wywalało kartę w Chrome :P

 

W sumie to sprawdziłem i dalej wywala - czyli u nas na forumku nie działa :(

po co używasz chrome skoro masz najlepszą przeglądarke od najlepszej firmy? :D

 

 

A ty używasz Internet Explorer? No właśnie ;)

Edytowane przez MrNorbi
Odnośnik do komentarza

 

 

Ale jak wczoraj otwierałem link z niebezpiecznika z tym tekstem to mi wywalało kartę w Chrome :P

 

W sumie to sprawdziłem i dalej wywala - czyli u nas na forumku nie działa :(

po co używasz chrome skoro masz najlepszą przeglądarke od najlepszej firmy? :D

 

 

A ty używasz Internet Explorer? No właśnie ;)

 

Oczywiście. Szybko, bezpiecznie. 

 

Jedyne czego mi brakuje to, że tak jak w chrome każda karta to inny wątek

Odnośnik do komentarza

I korzysta z silnika Web kit jak chrome, opera i Androidowa przeglądarka. Mało wyboru się zrobiło na rynku :-(

przecież masz duży wybór na Tridencie czy Gecko a do tego ostatnia Opera na Presto wyszła całkiem niedawno. Dodatkowo, jak chcesz mieć kombajn do testowania, to masz jeszcze Lunascape, które jest miksem trzech silników.

 

Mnie ciekawi kiedy ekipa od Opery otworzy oczy i z tego swojego chrome wannabe zrobi godnego następcę Opery 12, bo ten Next to porażka - użytkownicy Chrome i tak na niego nie przejdą, bo po co im kopia ich własnej przeglądarki natomiast użytkownikom Opery nie podoba się, że z właściwej Opery została tam tylko nazwa.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że zrobiły się w sumie 3 silniki i to wszystko. Tak to było jeszcze Presto ale poza tym w sumie niewiele.

 

Webkit co by nie było to projekt Apple który przekształcono w sumie w projekt open-source. Google od niedawna tworzy fork tego silnika ale na chwilę obecną jest on bardzo podobny. Niby chcą się skupić na wykorzystaniu mocy wieloprocesorowych maszyn ale u mnie np i tak i Opera i Chrome na i7 quad Chrome chodzi najlepiej. FF zamula przy 10-20 zakładkach (a mam 12gb ramu).  To testów można używać jeszcze innych rzeczy typu walidatory, wirtualne maszyny ze starymi windami (IE6 (ale to już abytek), IE7, IE8) także możliwości jest dużo. Tylko ja lubiłem Operę i np do teraz STARA opera na Andku to dla mnie najlepsza przeglądarka. Nie kumam PO CO MI piętnasta przeglądarka na Androidzie która działa na Webkicie? WTF?

Odnośnik do komentarza

Presto zniszczył ostracyzm. Na Operze siedzę od czasów szóstki i o ile w czasach web wszystko było ok, o tyle w momencie wejścia web 2.0 poszczególne elementy zaczęły się rozwarstwiać do tego stopnia, że różnice były widoczne gołym okiem a nie tylko za pośrednictwem ACIDa. Twórcy zaczęli olewać Presto i robić wszystko pod Webkita, bo po co robić stronę pod 1% użytkowników. Tym sposobem przepaść zaczęła się pogłębiać i obecnie mamy to co mamy - notyfikacje na YT pojawiają się bez przycisków, nie działa platforma Disqus a strony pokroju The Verge renderują się kilka sekund.

 

Nadzieja na dobrą Operę jest, bo patrząc na to jak przerabiają ten silnik na własne potrzeby (vide autorska obsługa wielokolumnowego layoutu) można wnioskować, że ich nowa przeglądarka nie będzie kolejnym klonem Chrome tylko Operą ale ze zmienionym silnikiem... a Next to tylko szkielet, na który nałożona zostanie to co czyniło Operę oryginalną.

 

 

Jeśli chodzi Operę na andku to na nowej pracuje mi się znacznie lepiej niż na starej. O ile wcześniej korzystałem głównie ze stockowej o tyle teraz Oepra robi za główną. Polecam wypróbować, bo gruntownie przebudowali GUI i teraz paski i inne duperele nie przesłaniają 1/4 ekranu.

Odnośnik do komentarza

No szkoda. Nokia straci swoją samodzielność i niezależność względem Windows Phone. Poza tym Elop zapewne zostanie CEO Microsoftu, jak Ballmer odejdzie. Mam nadzieję, że będzie mu się udawało doprowadzić do bankructwa firmy tak samo skutecznie jak robił to z Nokią. Co ciekawe Nokia, która miała kiedyś 1/3 rynku telefonów komórkowych świata dziś jest sprzedana za mniej niż Startup - Skype.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...