Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Dragon Quest VII 3DS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
298 odpowiedzi w tym temacie

#281 ogqozo

ogqozo

Użytkownik ogqozo edytował ten tytuł minutę temu

• Senior Member
  • 18839 postów
  • GG9067453
  • SkądJarosław

Napisano 12 November 2016 - 21:09

Chciałem napisać kiedyś tekst do "Pixela" o tym paradoksie, że seria tak zakochana w Europie nie jest w Europie zbyt lubiana. Ale dowiedziałem się, że "Pixel" to pececiarze, więc pewnie ich to nie obchodzi. Nie dziwi mnie to jednak, bo jest to gra dość pozbawiona przemocy i podejmująca poważne wątki, czyli dokładnie odwrotnie do warunków popularności w naszym regionie, do tego jest bardzo jednostajna (serio, w DQ IX questy wymagające użycia konkrentych zdolności to właściwie jedyny powód, żeby 95% z nich w ogóle używać... a walki zajmują masę tej gry i w sumie wszystkie są takie same), a jej walory są dość mocno... literackie. Jest coś pięknego w tych opisach walki, dbających o właściwe rodzajniki i zaimki, czy o kompletnie niepotrzebną aliterację w opisach potworów w bestiariuszu. Nie ma za to żadnych niemal walorów filmowych.

Główny wątek zresztą w części IX nie jest specjalnie ciekawy, może po to, by nie odwracać uwagi od grania.

Każda część jednak, mimo nastawienia na system raczej niż wydarzenia, zachowuje pewien brak balansu w tym systemie. Efektem oczywiście jest grind. Aż śmieszne są te lochy w części IX typu "każdy potwór po drodze jest na strzała i trzeba ich załatwić 500, by zdobyć level - a jak dochodzisz do bossa, to nagle ty jesteś na strzała". I tu właśnie możliwość ominięcia walk wielce pomaga w pełnym cieszeniu się tą serią - przynajmniej nie trzeba faktycznie walczyć z korniszonami, z których pokonania nie ma pożytku.

Użytkownik ogqozo edytował ten post 13 November 2016 - 00:27

• 1

#282 ragus

ragus
  • Premium Member
  • 14306 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 13 November 2016 - 00:10

Szczerze? W IX tylko raz grindowałem. Przed ostatnim bossem bo okazało się, że bez członka zespolu, który jest nastawiony typowo ja leczenie - nie da rady.

No to posiedziałem 2-3h na metalowych glutach, zeby wykoksić healera.

A tak to nigdy nie grindowałem.
  • 0

#283 ogqozo

ogqozo

• Senior Member
  • 18839 postów
  • GG9067453
  • SkądJarosław

Napisano 13 November 2016 - 00:25

Zależy chyba, jak kto gra. Korzystając z map skarbów można dość szybko trafić na bossa, który może i zmieść całą ekipę jednym atakiem, albo nie, nie wiem na ile to jest losowe. Główny wątek jest bardziej zbalansowany, właściwie to potwory są zazwyczaj silniejsze, a bossowie słabsi niż w grotach. Niemniej _gdyby_ ktoś był za słaby i chciał podpakować... sporo by mu to czasu zajęło w wielu przypadkach.

W sumie to też nie ma po co w ogóle ich toczyć poza naprawdę małą (jak na "potrzeby") szansą na wypadnięcie przedmiotu, bo zamiast walczyć 100x z nimi lepiej raz z metaluszkiem.

Użytkownik ogqozo edytował ten post 13 November 2016 - 19:00

• 0

#284 metalcoola

metalcoola
  • Użytkownicy
  • 470 postów

Napisano 13 November 2016 - 01:34

Ogquzo: Oj, nie zgodzę się, seria ma też poważne wątki fabularne, w samej V ojciec głównego bohatera zostaje zamordowany na jego oczach, a on sam do dorosłości zostaje niewolnikiem, w VIII mamy masę smutnych scen śmierci .

• 0

#285 ogqozo

ogqozo

• Senior Member
  • 18839 postów
  • GG9067453
  • SkądJarosław

Napisano 13 November 2016 - 02:33

jest to gra dość pozbawiona przemocy i podejmująca poważne wątki

Swoją drogą przemoc to oczywiście nietrafne słowo, cała gra to jedna sieczka, no ale wiadomo co chciałem powiedzieć.

Użytkownik ogqozo edytował ten post 13 November 2016 - 02:34

• 0

#286 metalcoola

metalcoola
  • Użytkownicy
  • 470 postów

Napisano 24 November 2016 - 15:54

Ok, to musiał być pech, na razie odblokowałem Sir Mervyn'a, i żadnego save erroru, dobra rada, nie pakujcie postaci dopóki nie dostaniecie możliwości zmiany klasy, jeśli będziecie za silnie, nie będziecie mogli levelować danej klasy, i potrwa to znacznie dłużej :)

• 0

#287 wojtasso88

wojtasso88
  • Użytkownicy
  • 835 postów

Napisano 03 January 2017 - 14:22

Dzisiaj wreszcie swoją dostałem, komputronik miał cene 129 to zal bylo nie brac takiej gierki.

Swoją drogą data premiery viii jest potwierdzona? Bo na bank nie zdaze ograc do wyjscia a chyba sadzac po tym jak bylo z dostepnoscia czesci na ds'a lepiej kupic szybciej niz pozniej, chociaz vii chyba wiekszy naklad miala bo w kazdym sklepie prawie nadal dostepna.

• 0

#288 ragus

ragus
  • Premium Member
  • 14306 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 03 January 2017 - 14:23

no wychodzi 20 stycznia

• 0

#289 Hela

Hela
  • Użytkownicy
  • 4426 postów

Napisano 03 January 2017 - 15:08

Za długa jest ta gra, tyle powiem, jako człowiek nie dojeżdżający pociągiem czy autobusem do pracy. 

• 0

#290 wojtasso88

wojtasso88
  • Użytkownicy
  • 835 postów

Napisano 03 January 2017 - 18:09

To spoko relacja ceny do dlugosci skoro za wiekszosc gierek do przejscia w 10h placi sie 220 za nowke sredni o a tu 129 za 100h grania
  • 0

#291 ragus

ragus
  • Premium Member
  • 14306 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 03 January 2017 - 18:29

No ale wiesz, czasami 5h jest lepsze niż 100h. Akurat tutaj jest wspaniale no ale cieżko zrobić dobrą, długą grę.

Wróciłem do VII wczoraj po skończeniu pokemonow i aż mi się ciepło na sercu zrobiło.
  • 0

#292 Arm9_Team

Arm9_Team
  • Użytkownicy
  • 83 postów

Napisano 18 January 2017 - 13:09

Ogrom dialogów z NPC-ami wprost przeraża. Często się we wszystkich miasteczkach zmieniają + można dany dialog/zdarzenie skonsultować z członkami drużyny. Zyskuje na tym wszystkim znacznie otoczka fabularna. 200h jak nic dla gracza dokładnego.

Użytkownik Arm9_Team edytował ten post 18 January 2017 - 15:44

• 0

#293 wojtasso88

wojtasso88
  • Użytkownicy
  • 835 postów

Napisano 18 January 2017 - 13:14

No ale wiesz, czasami 5h jest lepsze niż 100h. Akurat tutaj jest wspaniale no ale cieżko zrobić dobrą, długą grę.

Wróciłem do VII wczoraj po skończeniu pokemonow i aż mi się ciepło na sercu zrobiło.

Mi gra jednak nie podeszła, pokemony łyknąłem w długi weekend w nadmiarze a dq vii pogoniłem bo jednak nie mój klimat, gra mnie od początku nie wciągnęła po jakiś 6h grania byłem znudzony mega. Łykam zamiast tego bravely jutro bo demko mi bardzo podeszlo.

• 0

#294 Arm9_Team

Arm9_Team
  • Użytkownicy
  • 83 postów

Napisano 18 January 2017 - 14:53

6h to nawet gra się na dobre nie rozkręciła. 

• 0

#295 wojtasso88

wojtasso88
  • Użytkownicy
  • 835 postów

Napisano 18 January 2017 - 15:39

No byc moze ale pewne archaizmy mi po prostu nuzyly rozgrywke i nie chcialo mi sie jej ciagnac, nawet glupiej mozliwosci quick savea nie bylo chyba ze cos przeoczylem. Sam system tez mnie irytowal po prostu nie mialem przyjemnosci z gry tak jak w innych tytulach oczywiscie nie ujmujac nic tej serii
  • 0

#296 Arm9_Team

Arm9_Team
  • Użytkownicy
  • 83 postów

Napisano 18 January 2017 - 15:59

Mogłeś jeszcze dać szansę. Bodaj nawet klas postaci nie odblokowałeś i nie wpadłeś w wir zależności podróży w czasie.

Tak czy siak, dla mnie wersja ta robi wiele rzeczy znacznie gorzej niż pierwowzór. Dużo pierdół, uproszczeń, jakaś mucha-pomocnik przy tablicach i nie tylko. Klimat trochę siada a i ost ze starszej wersji  bardziej do mnie przemawia (bardziej "tajemniczy" z charakterystycznym "echem", zniekształceniami), ale pewnie to kwestia nostalgii. 

Użytkownik Arm9_Team edytował ten post 18 January 2017 - 16:04

• 0

#297 wojtasso88

wojtasso88
  • Użytkownicy
  • 835 postów

Napisano 18 January 2017 - 16:04

W sumie brak quick savea mi doskwieral z nudow i miedzy innymi dlatego ze bylo zbyt latwo.
Moze jeszcze dam serii szanse i sprobuje viii ponoc lepsza na start dla laika z ta seria.
  • 0

#298 ragus

ragus
  • Premium Member
  • 14306 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 19 January 2017 - 13:30

Gra się wolno rozkręca i zdecydowanie nie szanuje naszego czasu, no ale jest po prostu bardzo dobra.

Właśnie odpaliłem na moment VIII i muszę powiedzieć, że jak na 3DSa prezentuje się pięknie. Śliczna grafika, lepszy interfejs niż VII. Dla nowicjusza faktycznie może być to lepsza odsłona. I jeszcze ta muzyka orkiestrowa, oczywiście tylko w wersji cia. Także oryginał na półkę, a ogrywać cia.

• 0

#299 Arm9_Team

Arm9_Team
  • Użytkownicy
  • 83 postów

Napisano 19 January 2017 - 18:21

Nie doczytuje tak paskudnie np. drzew na mapie jak w VII? A jak z szybkością ładowania starć? Gdzieś mi przemknęło, że za długo to trwa.

VIII ma dla mnie zbyt "lightową" atmosferę w porównaniu do poprzednika. Kwestia gustu, niektórzy narzekają w końcu na zbyt depresyjną "siódemeczkę".

Użytkownik Arm9_Team edytował ten post 19 January 2017 - 18:21

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0