Skocz do zawartości

Czy warto zakupić Wii po jej śmierci?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Taki temat zakładam, gdyż obecnie się nad takim pytaniem głowię, więc może i ktoś inny, być może już kompletnie niezdolny do podjęcia samodzielnej decyzji uzyska tu od forumowej braci dobre wskazówki.

 

A więc, czy obecnie, kiedy to już Wii U oficjalnie wjechało do dystrybucji, opłaca się wyskoczyć z ~300 PLNów i nadrobić alternatywne zaległości?

 

Zliczyłem sobie ilość tytułów, które przemawiają za sprawdzeniem (ok 15-20), lecz nie jestem pewien, czy w dobie męczenia kozackich pozycji z silniejszych genów, jest sens i wystarczająco duża szansa na wkręcenie się, aby sprawić sobie Wii. Wyznawcy Nintendo, przekonacie?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość ragus

Za 300 zł kupisz sobie konsolę, na której chcesz przejść 20 gier. Rachunek jest bardzo prosty - nawet nie masz się co zastanawiać, serio. Na Wii zagrasz w najlepszą platformówkę i jRPG'a tej generacji. Już samo to przemawia za zakupem. Topowe tytuły na Wii nie mają się czego wstydzić przy hitach z 360/PS3

 

WiiU wjechało jak to mówisz do dystrybucji, ale zanim będzie warte zakupu, to zdąży jeszcze ze 4 razy stanieć.

 

Bierz Wii i się nawet nie zastanawiaj.

 

edit: a jak nie miałeś GC, to dochodzi Ci drugie tyle gier do ogrania.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Polakom pozostaje amazon. Podziękować za to trzeba najchu.jowszemu dystrybutorowi gier na świecie, czyli firmie Stadlbauer. Można też gry odpalać z kopii zapasowych - nie żebym namawiał do piractwa, ale dostać niektóre tytuły na Wii/DS'a w Polsce, to trzeba naprawdę się nagimnastykować. Na Chrono Triggera DS rok polowałem.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

@decoyed

Amazon, game.co.uk, shopto.net.

 

W Polsce wpisz w google nazwę gry i słówko "sklep" np.- "Xenoblade sklep" :-) Albo od razu nokaut lub ceneo - Xenoblade i Last Story można znaleźć w kilku miejscach.

 

@Aem

Kupuj i nie zastanawiaj się. Kozackie gry są również na Wii.

Edytowane przez morciba
Odnośnik do komentarza

@ morciba - Dzieki, te sklepy akurat znam. Wyboru gigantycznego nie ma ale jakos da rade. Przemysle to i chyba sie skusze na zakup po nowym roku.Chetnie ogram tez gry z GC. Rozumiem, ze do tego potrzebuje Wii Classic Controller i momorki z GC.

 

Jeszcze jedno pytanie. Konsole podlacze pod 40'' lcd. Jak oceniacie jakosc obrazu na tego typu tv?

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Classic Controller nie zadziała. Potrzebujesz pada od GC.

 

Co do jakości obrazu, to podpinasz pod 40 cali źródło obrazu o rozdzielczości 480p, także wiadomo, że rewelacji nie ma. Podepnij koniecznie componentem zamiast "czinczami", dzięki czemu kolory będą lepsze.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co tak narzekacie na brak dostępności gier na Wii w Polsce. Jest masa sklepów internetowych oferujących bogatą bibliotekę na Wii, w marketach od czasu do czasu też się coś znajdzie (chociażby limitka Xenoblade Chronicles w MM i Saturnie klik! ). Sam dorwałem wszystkie interesujące mnie tytuły, których była około czterdziestka, na terenie naszego kraju, zbytnio nie przepłacając.

 

Natomiast co do Wii, nie ma co się zastanawiać, bierz w ciemno :)

Odnośnik do komentarza

Classic Controller nie zadziała. Potrzebujesz pada od GC.

 

Co do jakości obrazu, to podpinasz pod 40 cali źródło obrazu o rozdzielczości 480p, także wiadomo, że rewelacji nie ma. Podepnij koniecznie componentem zamiast "czinczami", dzięki czemu kolory będą lepsze.

Dzieki za podpowiedz z padem.

 

Jezeli chodzi o dostepnosc gier to owszem cos na necie sie znajdzie ale nie da sie ukryc, ze przy dostepnosci gier na PS3/X360 ilosc gier na Wii wydaje sie niesmacznym zartem.

 

Z innej beki. Jakie jrpg poza Xenoblade Chronicles, Pandora's Tower i The Last Story polecacie. Oczywiscie chodzi mi o takie, ktore spokojnie mozna dostac na Amazonie bez walki o jedna jedyna kopie za cene malego samochodu.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za podpowiedz z padem.

 

Jezeli chodzi o dostepnosc gier to owszem cos na necie sie znajdzie ale nie da sie ukryc, ze przy dostepnosci gier na PS3/X360 ilosc gier na Wii wydaje sie niesmacznym zartem.

 

Z innej beki. Jakie jrpg poza Xenoblade Chronicles, Pandora's Tower i The Last Story polecacie. Oczywiscie chodzi mi o takie, ktore spokojnie mozna dostac na Amazonie bez walki o jedna jedyna kopie za cene malego samochodu.

 

Nie musisz grzebać po amazonie, Pandora's Tower znajdziesz w przystępnej cenie np. na allegro, czy ultimie. Podobnie z Last Story, a Xenoblade właśnie w MM i Saturnie (zwykłą wersje bez kontrolera też mają :) ).

 

btw. ten sklep ma bogatą oferte gier na Wii: http://www.progaming...ndo-wii/c-1130/

Odnośnik do komentarza

Jasne, ze warto kupic bo ukazalo sie duzo bardzo dobrych gier wsrod ktorych na pewno kazdy znajdzie cos dla siebie. Co do konkretnych tytulow to polecam sprawdzic najnowszy numer PSX Extreme (184), w ktorym sa wypisane najlepiej oceniane przez nich gry, ktore ukazaly sie w czasie 6-cio letniej obecnosci konsoli na rynku.

Dla mnie najlepsze gry na Wii to glownie flagowe tytuly Nintendo takie jak New Super Mario Bros, Super Mario Galaxy 1 i 2, Donkey Kong Country Returns, Mario Party 9, dwie Zeldy, Metroid Other M i Prime Trilogy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o kupno gier - polecam zakupy w Niemczech. Spory wybór tytułów, zawsze można się dowiedzieć, czy dana gra oferuje język angielski, no i przystępne ceny. Koszt przejazdu z Poznania do Berlina polskimbusem to niecałe 40zł w jedną stronę, a rezerwując bilet wcześniej można zejść z ceną do 25zł w obie strony. Bierzemy trochę gotówki i jazda na zakupy ;) Sklepy z używanymi grami mają się tam dobrze, można wyrwać sporo gier w bardzo dobrych cenach, a jak ktoś chce nówki, to sieciówki typu Saturn, albo mniejsze sklepy mają naprawdę bogatą ofertę. IMHO najlepsza opcja, jak ktoś chce się obkupić w grach na konsole Nintendo.

Edytowane przez Linek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam na oku za 400 czarne Wii z dwoma willotami, po przeróbce (tu mi akurat dziadów z N nie szkoda kroić, w przeciwieństwie do Sony). Z mojego miasta od ręki. Chyba brać c'nie?

 

Tak sobie spisałem giery mnie interesujące: New Super Marian, Marian Galaxy, Marian Galaxy 2, Paper Marian, Kirby, Donkey Kong, Klonoa, Rayman, MadWorld, Red Steel 2, Resident Evil: UC, The House of the Dead 4, Virtua Tennis 4, No More Heroes, The Last Story, Zelda: SS, Rabbids. Coś jeszcze do tego?

Odnośnik do komentarza

Piracenie w tej sytuacji wywoła tylko błędne koło. Ja rozumiem, że Nintendo wciąż ma nas w dalekim poważaniu, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie, by zmienić sytuację. Myślę, że trzeba zająć się organiczną pracą u podstaw, zakasać rękawy i popularyzować ich produkty w naszym kraju, jeśli chcemy kiedykolwiek zobaczyć rodzimy oddział firmy na N. Samo narzekanie nic nie da.

Odnośnik do komentarza

No cóz, liczyłem się z takim odbiorem. Mam takie zapatrywanie, że to klienci są dla firmy a nie firma dla klientów. Skoro Sony zaczęło w tej generacji bardzo poważnie traktować nasz rynek, nie miałbym serca kupić tego pendrive'a z przeróbką, jeno odwdzięczam się im od 5-ciu lat wydając już niemałą sumkę na wszystkie oryginały na PS3. Jeśli Nintendo poważnie potraktuje Polskę i będę czuł się doceniony jako klient - nie zawaham się nabywać oryginałów i będę robił to z przyjemnością. Skoro wydawca nie raczy zainteresować się mną jako klientem to dlaczego ja mam zabiegać o jego dobro?

Odnośnik do komentarza

Nie wypada piracic W OGOLE. To nie te czasy co kiedys a Polska nie jest juz szara buda z bazarami gdzie jedyne dojscie do jako takich gier bylo miedzy skarpetami a dezodorantami u rumuna na straganie. Tak czy siak nie jest to temat o piractwie wiec nie ma co dyskutowac i robic offtopa, ale Ty tez nie powinienes urzadzac celowego prowokowania.

 

Co do gier, Xenoblade Chronicles to must have, dla tej gry sie kupuje Wii glownie. Project Zero 2 tez godne polecenia.

Odnośnik do komentarza

Jak nie stać cię na oryginały to nie kupuj konsoli i nie graj. Okradanie i tłumaczenie tego w głupi sposób to idiotyzm. Ja chętnie się skusze na Wii w nastepnym roku ale pewnie dopiero po wakacjach. Kiedy będzie mnie STAĆ na Wii i kilka gier :) . Interesują mnie jrpgi a obecnie gram w tales of graces F i z tego co wiem to właśnie port z konsoli Wii więc musze obadac te RPgi które na konsoli sony i xbox nie wyszły :) .

Odnośnik do komentarza

Okradanie gdy kogoś nie stać a o okradanie z wyboru podyktowanego określonym podejściem to spora różnica :sorcerer: Zresztą koniec offtopa, EOT z mojej strony.

 

Monster Hunter sprawdzi się dla kogoś kto polubił.....?

Odnośnik do komentarza

Do listy możesz dodać jeszcze do sprawdzenia: Super Smash Bros, Metroid Other M, Okami (chyba, że ograłeś na PS2), Little Kings Story, Fire Emblem, Muramasa, warto sprawdzić PES-a bo to zupełnie inna gra niż na pozostałych konsolach, seria Trauma Center, Pandora's Tower, Tatsunoko vs Capcom, Zack&Wiki, NBA Jam, a Boy and his Blob, Wii Sport Resort, Silent Hill, Mario Strikers Charged.

 

Do tego dwie ciekawe gierki, które nie wyszły w EU, ale na przerobionej konsoli możesz odpalać gry NTSC - Arc Rise Fantasia i Dokapon Kingdom. Ta druga to świetna zabawa w local multiplayer.

 

I musisz wiedzieć, że potrzebujesz Wii Motion Plus, żeby zagrać w niektóre gry - z wymienianych tutaj na pewno Red Steel 2, Zelda SS i Wii Sport Resort potrzebują WM+.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.