Skocz do zawartości

Final Fantasy XII


el-shabazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Gram sobie, gram, jest przyjemnie.

 

Tylko brakuje mi kogoś w ekipie... :P

 

Ja chcę Bangaa!! W FFTA praktycznie samymi bangaami walczyłem i nie było siły na nich. Chciałbym poczuć to i tutaj. Sam Basch nie wystarcza :)

 

mogli się pokusić też o jakąś ukrytą postać, kogoś kto dołącza do drużyny gdy mu pomożemy (i nie chodzi mi o jakiegoś Guesta tylko pełnoprawnego zawodnika)

 

ewentualnie jakiegoś Garifa ;D

 

ot co

Odnośnik do komentarza
Skoro w wiosce Viera są same laski...to jak one się właściwie rozmnażają ?? :)

Przed wejsciem do Eruyt Villagei Viera stoi 2-3 rubasznych Moogli (kupcy)

Widzisz jakies podobienstwo w wygladzie ? Mały gangbang i juz masz wioske ;)

thumb_47e65eb816d67946647395.jpg

thumb_47e65eb82b540674821997.jpg

 

:rotfl: Normalnie mnie tym zabiłeś :nosze: :)

 

lol, to było genialne Samuel :P.

 

Dwie fajne murzynki, kilka moogli i mamy Viera ;). Ja myślę, że podpierdalają z banku spermy kilka kubeczków i po sprawie.

 

Sądzisz, że tam maja takie banki ? :)

 

Jeszcze rozważałem taką możliwość, że Viera mają pewien "dodatkowy narząd" między nogami, ale stwierdziłem , że by im się to pod tymi pancerzami nie zmieściło ;)

 

Jeszcze jakieś teorie? :)

Odnośnik do komentarza

Imo istnieją 2 biologiczne, logiczne hipotezy:

 

Pierwsza jest prosta jak drut:

a). Viery są dwupłciowe i aseksualne, czyli mogą bez partnera wydać na świat potomstwo.

 

Ale ta jest bardziej prawdopodobna i bym się jej trzymał:

b). Istnieją mężczyźni Viera, z tym, ze być może wzorem amazonek żyją w separacji od kobiet i obie płcie są dopuszczone do siebie tylko raz w roku/jakiś inny dłuższy czas (a sami musicie przyznać, ze Viery z amazonkami mają sporo wspólnego). Jest to bardziej prawdopodobne niż dwupłciowość i aseksualność ponieważ istnieją mieszanki Viery z innymi rasami które to dzieci są traktowane jako wygnańce (w Revenant Wings mamy np. Feol Viery - krzyżówkę Aegyla i Viery) bo tylko Viery czystej krwi mogą żyć w ich lesie (a do czystej krwi potrzebujemy jak wiadomo osobników tego samego gatunku) . Dlatego również świadome opuszczenie przez Vierę świętych progów lasu na zawsze przekreśla możliwość ich powrotu (poza etnicznymi wywodami, zawsze taka Viera może zostać "skażona" przez inny gatunek). W FFTA mamy nawet podział Vier na veeny i ravy (jasno i ciemnoskóre).

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W paru miejscach wystepuja przeciwnicy podatni na element earth, ale cos nie widze zadnego czaru, ktory bylby oparty na tym zywiole. Czy da sie wykorzystac slabosc takich przeciwnikow, czy jest to po prostu pic na wode?

 

Sam się nad tym zastanawiałem. Jedyna rzecz z elementem earth to kilka broni więc nie wiem po co to zrobili, szczegolnie, ze te bronie sa slabe....

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Jako że są wakacje sesja prawie zdana postanowiłam wrócić jednak dalej do gry w finala i tu pojawia się pytanko :)

 

Znajde gdzieś jakiś poradnik dotyczący ustawiania gambitów? Bo o ile nie mam problemu z ustawieniem gambitów na zwykłych przeciwników (choć też nie zawsze) o tyle gorzej idzie mi z niektórymi bossami, a jak dojdą do tego fałszywe save'y po pokananiu upierdliwego bossa do którego trzeba było dojść przez kilka obszarów w których roiło się od przeciwników tak że nawet uciec nie bardzo sie dało a przed samym bossem save'a nie ma to szlag mnie trafia! :/

Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

nie lepiej grac bez nich ? sama dajesz to, co jest Ci potrzebne w danym momencie i po klopocie. moze gra sie troche dluzej, ale wg mnie jest wieksza frajda z grania i rozgrywka bardziej przypomina starsze finale

 

of course probowalem grac z nimi, ale to nudne i denerwujace co chwila zmieniac je na innego przeciwnika (ja uzywalem tylko trzech - atak, leczenie i charge, a team leaderem sam sterowalem)

 

 

a poradnika szukaj na gamefaqs

Odnośnik do komentarza

Dzieki :)

Nie korzystam z opisów dlatego nigdy nie pamietam o tej stronie :)

 

Siwy_ w sumie to masz racje zdecydowanie wole stary tryb rozgrywki no ale chcialam się dostować, ale jak się wkurze to pewnie tez zrezygnuje i bede grać ręcznie :)

Ale nadal uważam że brak save'a przed walką z bossem to głupi pomysł :/

Edytowane przez lena163
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się w pełni ze stwierdzeniami, że Final XII na początku grania jest świetny.

Mam już 16,5h na koncie, a jeszcze nawet nie zacząłem sunstone questu.

42lv, prawie full eq (brakuje tylko burning bow, o który niedługo zacznę się starać).

Póki co najbardziej dał mi sie we znaki jaszczurek, z którego chciałem Bone Helm.

Nie dość, że sie go chainować nie da, to jeszcze sie stawia (po akcie kanibalizmu

walki z nim przyprawiały mnie o palpitacje serca xD)... wracam do gry :P

Odnośnik do komentarza

No ja jak ostatnio grałam (rok temu) doszłam do Archades no i odechciało mi się grać, ale teraz po przerwie doszłam do wniosku, że jednak się skuszę i zagram jeszcze raz od nowa może tym razem jak nie bede nastawiona na super fabułe to będzie mi się lepiej grało.

Ale póki co musze zdać ostani egzamin a niestety na egzaminach gambity nie działaja trzeba samemu pisać :P

Odnośnik do komentarza

To kiepsko masz ustawione te gambity. :P Moje prawie zawsze działały.

 

---

 

Wiadomo może czy FFXII Zodiac cośtam opuści(ł) Japonię? Zastanawiam się nad kupnem. Sorry, że zadaje takie debilne pytanie, ale ostatnio w ogóle nie śledzę rynku - czas :/.

 

 

edit:

Racja, zawsze przywiązywałem wagę do zakładki faq. :P

 

Odnośnik do komentarza

I w końcu zdobyłem ten Burning Bow po 4,5h ubijania Dive Talonów.

Zauważyłem jednak że main char często 'missuje' z łuku. Z innym rodzajem

broni zawsze trafiałem, dlaczego tak sie dzieje? To jakaś typowa charakterystyka

dla ogólnie łuków?

Edytowane przez Hobbith
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Obecnie szarpie w FFXII i naprawdę nie wiem co ludzie chcą od fabuły. Jak dla mnie małe wytchnienie od ciągłego ratowania świata, przed mega nadludzkimi siłami zła ;P Bardziej stonowane, polityczne tło co wcale nie znaczy, że mniej interesujące.
Racja, chociaż przyznam, że przez tą poważniejszą otoczkę jednocześnie ucierpiały postacie, do których prawdę mówiąc ciężko się przywiązać.

Do tego świetny gameplay, grafika, system. jak dla mnie bomba :good:
Aby Ci ten gameplay nie zbrzydnął po kilkudziesięciu godzinach, kiedy zdasz sobie sprawę, że nie jesteś nawet w połowie gry ;p. Ja tak miałem zeszłego lata i gra poszła w odstawkę. Mam nadzieje powrócić do tytułu niedługo, ale jeszcze zobaczymy. A co do systemu to jednak bym dyskutował czy aby taka "bomba", szczególnie, że strasznie małe różnice między postaciami są przez to.

 

 

Posty z tematu 'w co aktualnie gracie' więc coby nie robić OT odpowiem tutaj.

 

Na razie grałem około 27h, ale po 10 zacząłem od nowa, bo po drodze zrypałem parę rzeczy ;P Co do znudzenia gameplayem, to jeszcze się nie wypowiem, bo na to za wcześnie, jednak nie zgodzę się z tym co piszesz o postaciach i systemie ( mam prawo nie? :D ). Jedyne dwie postacie, które mnie denerwują to Vaan i Penelo. Vaan głównie za wygląd, a Penelo za nijakość charakteru. Reszta IMO wypada znakomicie i można się z nimi zżyć. Charyzmatyczny Balthier, tajemnicza, jak na razie, Fran ( i tej jej akcencik - mhrrrrr :D). Bash i Ashe też są w porządku.

Co do systemu, powiem tylko, że różnice między postaciami w głównej mierze zależą od tego jak je poprowadzisz. Tutaj trochę skorzystałem gdy po 10h gry zacząłem od nowa, gdyż poznałem system i mogłem od startu poprowadzić postacie tak, że każda jest unikatowa i ma inne zadania w drużynie.

 

EDIT:

 

I w końcu zdobyłem ten Burning Bow po 4,5h ubijania Dive Talonów.

Zauważyłem jednak że main char często 'missuje' z łuku. Z innym rodzajem

broni zawsze trafiałem, dlaczego tak sie dzieje? To jakaś typowa charakterystyka

dla ogólnie łuków?

 

Może po prostu bardziej zwracasz uwagę na celność postaci, którą sterujesz, niż gdy ta strzela gdzieś z tyłu.

Edytowane przez Siarex
Odnośnik do komentarza

Umm od samego początku gram tylko i wyłącznie Vaanem xP Taki one man army xD

Ewentualnie czasem wprowadzam kogoś, by rzucił esunę gdy dostanę disable.

Mam 93h na koncie, 88lv Vaanem, jestem przed wydarzeniami w Jaharze,

mam Zodiac Spear, Maximillian Armor i Golden Skullcap i w sumie nie potrzebuję

nikogo innego w party ;P

Edytowane przez Hobbith
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.