Skocz do zawartości

Virtue's Last Reward


Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra jest niesamowita! Nie wiem jak to mozliwe, ale z kazda minuta, z kazda godzina i z kazdym dniem robi sie coraz lepsza. Cala koncepcja fabuly, khem, "wielowymiarowe" postacie :), wspaniale dialogi i jeszcze lepsze monologi. Genialne twisty.

Ostatnio tak wspaniale bawilem sie przy... shenmue, a wczesniej suikodenie i ff7.

Dla mnie zdecydowanie jedna z najlepszych gier, takich, ktore wciagniely mnie bez opamietania.

Nie moge sie doczekac, az ja skoncze i pogadamy o fabule :)

 

edit: zapomnialem - CUDOWNIE udzwiekowiona. Nie wiem co lepsze - dubbing, czy niesamowicie nastrojowa muzyka?

 

ENJOY

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4h4xPoe4w1g

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Mozna grac bez (ja nie gralem), ale wszyscy, ktorzy grali w 999 radza zaczac wlasnie od niej.

 

Potwierdzam - grając w VLR bez znajomości 999 nie dość, że traci się smaczki, to jeszcze zalicza się gigantyczne spoilery dotyczące pierwszej części.

 

 

Na mnie 999 zrobiło większe wrażenie niż VLR. Nie wiem, czy dlatego, że była pierwsza, czy może dlatego, że bardziej spodobał mi się jej klimat. W sumie mógłbym je porównać w następujący sposób:

 

999 = Cube

VLR = Cube 2: Hypercube (Q room anyone?)

 

 

Jeśli chodzi o długość, to w moim przypadku:

 

999 = ok. 20h (tydzień)

Virtue's Last Reward = 16h (poniedziałkowy wieczór - piątkowe południe) do błędu z savem, a później ok. 25h od piątkowego wieczora do poniedziałkowego wieczora)

 

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj skończyłem i mogę śmiało powiedzieć, że stawiam VLR jako jedną z najlepszych gier ostatnich 10 lat.

Na tle wszystkich innych produkcji wyróżnia ją naprawdę fantastyczna fabuła. Od samej historii, przy której Bioshock Infnite zwyczajnie blednie; po sposób jej prowadzenia z ciągłym podawaniem wskazówek, dzięki którym staramy się układać co tak naprawdę się dzieje tylko po to, żeby przy pojawieniu się następnej musieć przemyśleć od nowa całą swoją teorię, bo nie jest to wszystko banalne, ani sztampowe. Naprawdę siedzi się przy tym z ogromnym zainteresowaniem, zaciekawieniem. Wciąga jak najlepiej wspominana gra ze szczenięcych lat.

 

I zdecydowanie polecam skończyć 999 przed zabraniem się za VLR.

 

 

A, i dawać sequel.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Nie wiem co jest dla ciebie rozsadna cena, ale ja bralem tutaj

https://www.videogamesplus.ca/product_info.php?currency=EUR&products_id=20446

z wysylka 20 euro

 

Przerwalem VLR i łoje 999, jeszcze nie zrobilem nawet pierwszego zakonczenia, ale tu pewnie trzeba wszystko od nowa leciec zeby kolejne zakonczenie miec? nie ma tak jak w VLR ze mozna powtorki przyspieszyc pominac?

Odnośnik do komentarza

Ukończyłem grę i co tu duzo mówić-fabularnie mistrzostwo świata :)Kurcze...tu nie ma miejsca na jakiś przypadek-jeśli w trakcie gry pomyśleliśmy "czemu akurat ta postać pojawiła się wtedy w tym miejscu,żeby ruszyć fabułę do przodu?" to jest to wszystko logicznie wyjaśnione.Mało tego,nawet jak coś nam się wydawało tylko lekko naciągane to to również z pózniej okazuje się mieć większy sens

Sama konstrukcja rozgrywki,po co są zagadki, po co głosujemy-to wszystko jest ściśle powiązane z fabułą-nie dostajemy banału typu "Sprawdzę które z Was jest warte życia poprzez umiejetność rozwiązania zagadki"

.Chciałbym,żeby inni poszli w te slady i nie traktowali gracza jak debila fabułą typu "ratujemy świat i poświęcamy swoje życie bo tak ma być".Piję tutaj do Metalów-serii która zawsze aspirowała do przekazywania nam czegoś ważnego, w których każda postać otoczona jest jakimiś wielkimi ideałami,gdzie bohaterowie nie rozmawiają, a przemawiają wymieniając się sentencjami,gdzie rolą bossów jest czekanie na bohatera i pojawienie się w jak najbardzie efektownej otoczce, aby umierając w tle podniosłej muzyki zdradzić tajemnicę życie ;)

Motyw z Luną...kim jest Zero..AB game..można by długo wymieniać :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Przecież było mówione, że podczas tej próby sabotażu odpalenia głowic nuklearnych coś poszło nie tak i stracił co stracił. Jak mamy final ending jeszcze jako młody Sigma gdzie spotykamy Akane w płaszczu, a reszta jest zahibernowana sobie sprawdźcie.

 

Ale nie było pokazane w jaki dokładnie sposób, a w następnej części ma być.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Gra jest genialna. Ukończyłem ją jakoś w tamtym tygodniu. Strasznie zamotana fabuła (ja na dodatek nie ograłem 999) ale wszystko jak dla mnie bardzo ładnie zawiązane na samym końcu. Dwa razy musiałem ratować się poradnikiem (bo nie chciałem sie na Easy wrzucać), pierwszy raz w Pantry i drugi w pokoju Q. Świetnie skonstruowane zagadki, trudne ale logiczne. Brakowało mi tylko jakichś elementów gameplayu pomiedzy ucieczkami - fajnie by było mieć jakąś kontrolę nad postacią i swobodnie poruszać się po korytarzach. Czekam na kontynuację. Pewnie pre-order zrobię.

Odnośnik do komentarza

Swobodne poruszanie się po korytarzach, to nie w w tym gatunku. Zresztą wszystko jest tak dokładnie dopięte, że każda postać jest w danym miejscu, w danym czasie, że coś takiego zmieniłoby fabułę jakbyś poszedł nie tam gdzie trzeba. 

Za to na pewno przydałoby się mniej animacji kropek przemieszczających się po mapie co chwilę.

Odnośnik do komentarza

Wziąłem się wreszcie za 999, nie licząc Radical Dreamers to moja pierwsza visual novel, wyszedłem dopiero z pokoju ale już się jaram. Łatwa zagadka na początek ale spodziewam się więcej.

 

 

miał ktoś ten problem http://www.destructoid.com/alert-save-corrupting-bug-in-virtue-s-last-reward-on-3ds-237971.phtml    czytałem że niektorzy tracili save po kilkunastu godzinach gry

Edytowane przez Guernica
Odnośnik do komentarza

To dosyć znany problem na 3DS. Ja grałem na Vicie. Chyba da się to obejść jak masz co najmniej dwa save'y.

 

@Hela: wystarczyło by mi żeby chociaż dało się ominąć te chodzące kropki. Zdaję sobie sprawę że to nie ten gatunek (w końcu to visual novel), gdyby było więcej elementów interaktywnych w części fabularnej to była by to dla mnie gra niemalże idealna. Chciałbym żeby w następnej części były jakieś elementy eksploracji. Trochę by to złamało monotonię klepania przycisku odpowiedzialnego za przewijanie dialogów (które dużo szybciej się czyta niż są wypowiadane).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...