Skocz do zawartości

PSX Extreme 185


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #185

pe185a.jpg

 

pe185b.jpg

 

Styczniowy numer dostępny od 2.01 (środa)

Prenumerata - wysyłka 30.12 (niedziela)



Uwaga - numer styczniowy dostępny będzie z jedną z powyższych okładek

 

 

Mamy coraz więcej twardych dowodów na to, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy poznamy najnowsze konsole Sony i Microsoftu. Pierwszym jest fakt, że Nintendo rzuciło konkurencji wyzwanie swoim nowym sprzętem, ponownie podążając we własnym kierunku i nie sugerując się trendami. Jeżeli macie dylemat, czy świętować już początek nowej generacji, inwestując w Wii U, nasz obszerny test oraz pakiet 10 recenzji najważniejszych tytułów powinny pomóc podjąć Wam decyzję. Druga mocna przesłanka to wysyp hitów przewidziany na najbliższe 12 miesięcy – jednak premiery tytułów zebranych w naszym Kalejdoskopie 2013 w tajemniczy sposób kończą się na połowie roku. Wyobrażacie sobie tegoroczną jesień bez tradycyjnej przepychanki smakowitych produkcji i patroszenia portfeli? My też nie – dlatego czujemy w kościach, że pod koniec roku czekają nas większe wydatki niż tylko gry. Naszymi oczekiwaniami, domysłami i marzeniami co do kształtu ósmej generacji konsol gier wideo dzielimy się z Wami w aktualnym Zgrentgenie.

 

Zanim jednak do owych wydatków dojdzie, aktualne platformy zafundują nam wcześniej wystrzałowe pożegnanie. Tegoroczny sezon rozpoczyna DmC: Devil May Cry – Dante w nowej odsłonie pojawi się dopiero za 2 tygodnie, ale nasz werdykt możecie poznać już teraz. Ciekawie zapowiada się także nowe IP od Capcomu – SoQ miał już okazję wcielić się w Nilin, testując Remember Me w Paryżu i wyciskając z producentów ciekawe informacje. Dla wielbicieli Kratosa przeprowadziliśmy testy multiplayera w nadchodzącym God of War: Wstąpienie, Roger udał się do wirtualnej Japonii na spotkanie piątej Yakuzy i zakochał się od pierwszego wejrzenia w najlepszym interaktywnym anime tej generacji. Ni No Kuni: Wrath of the White Witch przybędzie dopiero pod koniec stycznia, ale nasza recenzja jest zaledwie kilkanaście stron dalej.

 

Poza spojrzeniem w przyszłość, początek roku to także pora podsumowań minionych 12 miesięcy. Po raz kolejny wysłuchaliśmy Waszych opinii – dosłownie i w przenośni. Nie tylko znajdziecie w numerze wyniki ankiet z PPE podsumowujących rok i Wasze najciekawsze wypowiedzi, ale przygotowaliśmy również własne zestawienie w starym, przejrzystym stylu. Każdy w redakcji dostał prawo głosu i wskazał swoje najlepsze produkcje minionego roku. Kontynuując cykl odkrywania kulisów branży, tym razem mamy dla Was bogaty materiał z firmy zajmującej się testowaniem i lokalizacjami gier na zlecenie wydawców. Jeśli szukacie pomysłu na zawodowe zajęcie się grami, warto rozważyć tę opcję. Wielbicieli Mariana, z okazji premiery kolejnej jego gry, czeka gratka w postaci krótkiej historii życia wąsatego hydraulika. Jak zwykle, na bogato – witamy w nowym roku, z PSX Extreme u boku. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!



TEMATY NUMERU

Wii U – megatest konsoli

Remember Me – zapowiedź wprost z Paryża

 

CO NOWEGO

Dark Souls II

Dragon Quest X

The Phantom Pain

Podsumowanie 2012 – redakcja

Podsumowanie 2012 – PE i PPE

TOP 10 Wydarzenia – świat

TOP 10 Wydarzenia – Polska

Kalejdoskop 2013 – będzie w co grać

Kalejdoskop 2013 – czarne konie

 

PLAYTESTY

God of War: Wstąpienie

Yakuza 5

 

RECENZJE

Assassin’s Creed III (Wii U)

Batman: Arkham City Armored Edition

Call of Duty: Black Ops II (Wii U)

Darksiders II (Wii U)

DmC: Devil May Cry

Mass Effect 3: Special Edition (Wii U)

New Super Mario Bros. U

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

Nintendo Land

Sonic & All-Stars Racing Transformed

Tekken Tag Tournament 2 Wii U Edition

ZombiU

Zumba Fitness Core

 

NETWORK

Black Knight Sword

Demolition Inc.

Guardians of Middle-Earth

TES V: Skyrim – Dragonborn

Trine 2: Director’s Cut

 

POCKET



Big Sky Infinity

Chronovolt

Epic Mickey: Power of Illusion

Jet Set Radio

Oddworld: Stranger’s Wrath HD

Sine Mora

Uncharted: Pogoń za Fortuną

Virtue’s Last Reward

 

HARDKOR

W Zagłębiu Rury - Krótka historia Mariana

Wybory moralne w grach

Testowanie i lokalizacja gier

To było grane – Medal of Honor

Zgrentgen – Next-geny przybywajcie

KinematoGRAfia – Uwe Boll

O co chodzi jakby... – Fallout

Powrót do przeszłości – SSD XaviXPORT

Graczpospolita

Immersja – Gwiezdna wędrówka

 

FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]

Od gracza dla graczy [Mazzi]

Fabularna tawerna [Zax]

Dekalog gracza [HIV]

Z uKosa [Koso]

Babskie sprawy [Monika]

Okiem maniaka [butcher]

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego

Ohayo Nippon

Hyde Park

Region Filmowy

Listy

GRAnda

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 30.12. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE. Informacje o najnowszym PE znajdziecie również na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

Wow, nowy numer, dwie okładki, recki Ni No Kuni i DMC, jaram się! Bardzo mi się podoba to o czym wspomniał Zwyrol, czyli stara poczciwa tabelka z najlepszymi grami 2012 zdaniem redakcji. Zawsze mnie bawiło jak Myszaq wykręcał się wybierając najlepszą grę RPG :) Bardzo dobry pomysł. Te nowsze podsumowania były chaotyczne.

 

530x650_44064.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Lubię te styczniowe podsumowania i zestawienia gier. W zeszłym roku było o tym mnóstwo, co bardzo mi się podobało. Patrząc na rozpiskę numeru, to znowu widzę, że o tym Wii U. Wiem, że testu w PE nie było, ale jakoś nie jestem tym zainteresowany. Mam wrażenie, że było tyle o tym wszędzie, więc już rzygam tym Wii U.

Odnośnik do komentarza

premiera w kiosku, prenumeraty jak zwykle nie ma ;(

 

Niestety akurat w przypadku tego numeru w czasie wysyłki pojawił się dzień wolny, więc stąd opóźnienie. Aczkolwiek podeślij swoje namiary na prenumerata@psxextreme.pl, sprawdzimy, czemu te opóźnienia są cykliczne, skoro zazwyczaj numer do innych dochodzi w terminie.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem i czytam. Dostałem okładkę z DMC. Zazdroszczę Rogerowi, ograł już największe premiery stycznia. Recenzję Ni No Kuni przeczytałem dwa razy, dobra robota. Fajnie że Roger wspomniał o filmach Ghibli które warto obejrzeć przed zagraniem. Ja sobie właśnie robię maraton ze wszystkimi ich filmami i czytam książkę o Studio Ghibli. Podsumowanie roku 2012 świetne, wielki plus za obszerną tabelkę z typami redakcji.

Odnośnik do komentarza

Po co robić zestawienie najlepszych gier gatunkowo ze wszystkimi redaktorami, skoro część z nich nie ma nic ciekawego do powiedzenia?

 

Aha i nie wiem jaką Komodo ma konsolę, ale stwierdzenie "radzi sobie bez problemu z 1080p" nie pasuje ani do PS3 ani do X360.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

W końcu zabrałem się za czytanie :) Świetne i przejrzyste podsumowanie roku oraz kalejdoskop!

 

 

Roger: Jestem Ci wdzięczny za przypomnienie graczom jak wygląda albo raczej wyglądał prawdziwy Medal Of Honor! Myślałem, że wszyscy już o tym zapomnieli a tu takie miłe zaskoczenie :) Dla mnie nigdy MoH nie będzie taki sam jak własnie dwie pierwsze części na PSX'a i kolejne dwie na PS2 po prostu ta seria nigdy nie wróci do charakteru który miała i który utraciła bezpowrotnie. Muzyka z pierwszych MoH do dzisiaj gdzieś tam czasami mi dzwoni w głowie ;) Obie gry dumnie trzymam w zaszczytnym miejscu w mojej gablotce.

Odnośnik do komentarza

W końcu zabrałem się za czytanie :) Świetne i przejrzyste podsumowanie roku oraz kalejdoskop!

 

 

Roger: Jestem Ci wdzięczny za przypomnienie graczom jak wygląda albo raczej wyglądał prawdziwy Medal Of Honor! Myślałem, że wszyscy już o tym zapomnieli a tu takie miłe zaskoczenie :) Dla mnie nigdy MoH nie będzie taki sam jak własnie dwie pierwsze części na PSX'a i kolejne dwie na PS2 po prostu ta seria nigdy nie wróci do charakteru który miała i który utraciła bezpowrotnie. Muzyka z pierwszych MoH do dzisiaj gdzieś tam czasami mi dzwoni w głowie ;) Obie gry dumnie trzymam w zaszczytnym miejscu w mojej gablotce.

 

Coś w tym jest. Ja za czasów PSX-a i PS2 zagrywałem się w FPS-y. Medal of Honor, Quake 2, seria TimeSplitters, Goldeneye (to akurat N64), Black, Alien Resurrection (wspaniała gra). Na obecnej generacji doznałem zwrotu o 180 stopni i poza tytułami pokroju Borderlands (i serii BioShock) FPS-y jakoś przestały mnie bawić.

Odnośnik do komentarza

W końcu zabrałem się za czytanie :) Świetne i przejrzyste podsumowanie roku oraz kalejdoskop!

 

 

Roger: Jestem Ci wdzięczny za przypomnienie graczom jak wygląda albo raczej wyglądał prawdziwy Medal Of Honor! Myślałem, że wszyscy już o tym zapomnieli a tu takie miłe zaskoczenie :) Dla mnie nigdy MoH nie będzie taki sam jak własnie dwie pierwsze części na PSX'a i kolejne dwie na PS2 po prostu ta seria nigdy nie wróci do charakteru który miała i który utraciła bezpowrotnie. Muzyka z pierwszych MoH do dzisiaj gdzieś tam czasami mi dzwoni w głowie ;) Obie gry dumnie trzymam w zaszczytnym miejscu w mojej gablotce.

 

Coś w tym jest. Ja za czasów PSX-a i PS2 zagrywałem się w FPS-y. Medal of Honor, Quake 2, seria TimeSplitters, Goldeneye (to akurat N64), Black, Alien Resurrection (wspaniała gra). Na obecnej generacji doznałem zwrotu o 180 stopni i poza tytułami pokroju Borderlands (i serii BioShock) FPS-y jakoś przestały mnie bawić.

 

Podziwiam was, ja w tamtych czasach grałem głównie na konsoli, ale jak już strzelankę to na PC, wtedy sterowanie na padzie było wg. mnie bardzo niedopracowane. Teraz za to tylko padem w strzelanki już gram ;)

Odnośnik do komentarza

W końcu zabrałem się za czytanie :) Świetne i przejrzyste podsumowanie roku oraz kalejdoskop!

 

 

Roger: Jestem Ci wdzięczny za przypomnienie graczom jak wygląda albo raczej wyglądał prawdziwy Medal Of Honor! Myślałem, że wszyscy już o tym zapomnieli a tu takie miłe zaskoczenie :) Dla mnie nigdy MoH nie będzie taki sam jak własnie dwie pierwsze części na PSX'a i kolejne dwie na PS2 po prostu ta seria nigdy nie wróci do charakteru który miała i który utraciła bezpowrotnie. Muzyka z pierwszych MoH do dzisiaj gdzieś tam czasami mi dzwoni w głowie ;) Obie gry dumnie trzymam w zaszczytnym miejscu w mojej gablotce.

 

Coś w tym jest. Ja za czasów PSX-a i PS2 zagrywałem się w FPS-y. Medal of Honor, Quake 2, seria TimeSplitters, Goldeneye (to akurat N64), Black, Alien Resurrection (wspaniała gra). Na obecnej generacji doznałem zwrotu o 180 stopni i poza tytułami pokroju Borderlands (i serii BioShock) FPS-y jakoś przestały mnie bawić.

 

Podziwiam was, ja w tamtych czasach grałem głównie na konsoli, ale jak już strzelankę to na PC, wtedy sterowanie na padzie było wg. mnie bardzo niedopracowane. Teraz za to tylko padem w strzelanki już gram ;)

 

Ja w tamtych zamierzchłych czasach byłem (i chyba nadal w pewnym sensie jestem) fanboy'em konsol. Z Amigi i Pegasusa przeskoczyłem na Segę Megadrive, a potem na PSX-a i Saturna. Peceta nigdy nie traktowałem jako platformy do grania (poza serią Fallout i Małyszem ;)

Odnośnik do komentarza

Co się tyczy numeru - wszystko świetnie wygląda pod względem oprawy( trochę ciemne nasycenie zdjęć w listach) , dogłębny test WiiU, ciekawa publicystyka, interesująca immersja- resztę jeszcze nie przeczytałem. Mocny numer; prywatnie obstawiałem ,że Butch pochwali się fotką z Robem ( dziękuję za ciepłe życzenia gestem Rob;)- i ... wygrałem !(zupę pomidorową)

Uwagi:

- na stronie 22 podsumowania - strzelaniny FPP i TPP zabrakło wyboru redaktorów wraz ze screenami do TPP ; i co w FPP robi Max P. Coś się zmiksowało.

- Komodo- w zapce MGS5 - pisze "w między oczy" - Rozwiązanie na ostatniej stronie ( magazynu?). Patrzę ,patrzę i nic nie widzę. Albo wzrok mi padł albo była to przenośnia dotycząca szarady Kojimy :)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.