Skocz do zawartości

Pokemon X/Y


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sycho141

@Yano Mega stone'ów na pewno będzie kilka w grze, jeżeli nie kilkanaście, bo trochę głupio robić tyle ewolucji, a tylko kilka poków będzie mogło mieć wymaganego kamyka, no chyba, że pojawi się też jakiś ogólny, który ewoluuje dowolnego pokemona. Ważne, że podobno w drużynie można mieć tylko jednego mega, więc widzę, to, jako natychmiastowa ewolucja, ala możliwość dania boostu tylko ulubionemu. No meta game na pewno zrobi się ciekawszy...

Edytowane przez Sycho141
Odnośnik do komentarza

no jeśli cały team byłby złożony z pokami i ich megaewolucjami to byśmy mieli walke jak w dragon ball, samych super sajanów, 1 mega pok na team w walce dla mnie starczy, taki joker

z tego co widać to mega ewolucje nie dają pokom jakiegoś ogromnego kopa, więc to nie jest tak że mega ewolucja automatycznie robi z poka nieśmiertelnego killera, dlatego posiadanie np 6 mega w teamie wcale niekoniecznie musi odrazu zaburzać poziom trudności (zwłaszcza że pewnie co lepsi wrogowie też będą używać mega, i że będą walki przeciw 5 pokom jednocześnie)

Odnośnik do komentarza

dobra tam, walić anime na podstawie 20 letniej gierki na gejboja

 

pogadajmy o nowych pokach...

 

nadal mnie zastanawia najbardziej

1 jakie będą nowe pokemony (stowrki)

2 kto będzie miał mega evo

 

ale też zastanawia mnie czy dadzą jakiś stary region opórcz nowego, troche wątpie bo i tak przeskakując na nową generacje i na 3D zapewne uznali że i tak sie napracowali ale  miło by było gdyby po zrobieniu elite 4 dali dostęp do jakiegoś starego regionu, żeby "past game" miał coś ciekawego w sobie

 

 

w ogole to ktoś tutaj zamierza walczyć na wifi?

 

powiedzcie jak to wygląda? czy wtedy poki są automatycznie skalowane do 50 albo 100 levelu? czy można walczyć swoimi prawdziwymi pokami np na 68 levelu?

 

pytam bo do tej pory zawsze grałem na emulatorach, i nigdy nie używałem multi (z prawdziwych gier mam tylko crystal na GB pocketa)

 

 

emulatory mają w sumie mase zalet, np save w trakcie walki, więc można zapisać przed łapaniem legendy. ale mają też poważne zwady - np bardzo trudne (prawie niemożliwe) jest wymienianie sie pokami i uzyskanie ewolucji poprzez wymiane, na czym zawsze cierpiał moj kadabra który nie mogł stac sie alakazamem)

 

 

 

jeszcze z innej beczki - bardzo bym chciał żeby prowadzący pok chodził na postacią, wiem że to tylko wizualny bajer ale bardzo na to licze (a zarazem bardzo wątpie, jeśli już to pewnie dadzą to w pokemon "Z" (czy jakkolwiek będzie sie nazwyała ulepszona wersja)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Walczysz na levelach 50, 100 albo swoich.

 

Co do jakiegoś starego regionu, to mam nadzieję, że nic takiego nie będzie miało miejsca, bo ucierpi tylko na tym nowa kraina. Już w G/S/C byliśmy świadkami tego, co się dzieje, jak chce się na siłę 2gą krainę wstawić.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Kiedyś problem pewnie byłby większy, bo ekskluzywne pokemony często zostawały takimi dla posiadaczy przeciwnej wersji, poprzez ograniczoną możliwość wymiany. Teraz nie ma to już znaczenia, bo zawsze można się przez WiFi wymienić. Dodatkowo, na razie nie zapowiedziano żadnych eksluzywnych dla X/Y miejscówek (w przeciwieństwie do B/W2), więc jeżeli nic się nie zmieni, to dylemat sprowadza się do tego, która legenda/pudełko bardziej ci się podobają.

 

250px-X_EN_boxart.png

 

250px-Y_EN_boxart.png

 

 

Y

 

Odnośnik do komentarza

ja mimo że najpierw skłaniam sie do Y bo legenda wydaje sie fajniejsza to obecnie odrobine bardziej wole X, bo dla X jest ekskluzywna krewetka która wydaje mi sie całkiem spoko, a dla Y ekskluzywny jest okropny glon

 

chociaz mozliwośc wymiany powoduje że rzeczywiście ma to niewielkie znaczenie

 

chyba że wymiana będzie ograniczona i możliwa dopiero w past game (chyba kiedyś tak było)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dziś oglądałem jakiś filmik o pokach gdzie było powiedziane że w którejś generacji (chyba w 3) możliwość wymiany online była dopiero po zrobieniu elite 4, ale nie wiem czy to była prawda

 

swoją drogą sam jestem w stanie znaleźć sensowność takiego ograniczenia - po pierwsze (i jedyne) - zapobiega to sytuacji gdzie gracz rozpoczynający zabawe wymienia sobie bidoofa na 6lvlu na trynitara na 70lvlu, co jest równoznaczne z cziterstwem bo daje ogromną przewage ) i przy okazji zapobiega masowemu klonowaniu starterow poprzez rozpocznanie nowej gry i wymiane ich ze zwykłymi graczami

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

O właśnie, Guernica dobrze mówi. Jeżeli w grze występował upgrade do pokedexa (National Dex), to wymiana była ograniczana tylko do pokemonów występujących w pokedexie danego, nowego regionu. Po przejściu ligi i otrzymaniu tego National Dexa, można się wymieniać do woli.

 

 

swoją drogą sam jestem w stanie znaleźć sensowność takiego ograniczenia - po pierwsze (i jedyne) - zapobiega to sytuacji gdzie gracz rozpoczynający zabawe wymienia sobie bidoofa na 6lvlu na trynitara na 70lvlu, co jest równoznaczne z cziterstwem bo daje ogromną przewage ) i przy okazji zapobiega masowemu klonowaniu starterow poprzez rozpocznanie nowej gry i wymiane ich ze zwykłymi graczami

 

Nie cziterstwo, a iście na łatwizne ;). Startery też można klonować, ale właśnie jedyną niedognością w tym wypadku jest to, że można wymieniać się dopiero po zdobyciu 1 odznaki.

Odnośnik do komentarza

Tak. Te obrazki pojawily sie przed premiera

68327.jpg

Ale nie pamietam ile czasu przed. Pamietam za to ze byly tak brzydkie i dalekie od przewidywan ze nikr nie wierzyl ze akurat te są prawdziwe


Btw troche watpie ze beda jakies wielkie ogloszenia na gamescom albo tgs. Nintendo chyba zwykle nie robi dla pokow konferencji na targach tylko w swoim wlasnym nintendo direct albo w gazecie coro coro
Mimo to licze na ciekawe zapowiedzi i informacje

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

W USA można zagrać w demo. Grafika prezentuje się podobno bardzo dobrze, ale są 2 zgrzyty:

-zwolnienia animacji podczas zadymy w czasie walki
-o ile efekt 3D działa bardzo dobrze podczas walki, to w czasie chodzenia po świecie... wcale go nie ma. Nawet dioda pokazująca że 3D jest włączone, wtedy się nie świeci

Niekompetencja GameFreak? A może po prostu wczesny build, bo i tak z demami bywa? Mam nadzieję, że to drugie, bo o ile efektu 3D i tak nie używam, to ciężko będzie znieść spadki klatek.

 

edit: muzyka z dema

 

Trainer Battle: http://www.youtube.com/watch?v=aUHEH48xCpk
Wild Pokemon Battle: http://www.youtube.com/watch?v=JbhWCjpcOSw
Rival Battle: http://www.youtube.com/watch?v=mJ5hIDnz90E
Field music: https://www.youtube.com/watch?v=lpOXgyYbHh0
Riding Skiddo: https://www.youtube.com/watch?v=Q_B6codTRck
Rival encounter: https://www.youtube.com/watch?v=DfwTit5P2O8
Victory: https://www.youtube.com/watch?v=4kD8KpBFCTo

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...