Skocz do zawartości

Pokemon X/Y


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Boję się trochę, że animacje ataków znowu będą takie przydługawe jak przed Black/White. W piątej generacji walki były szybciutkie nawet z animacjami, a tutaj wygląda na to, że porzucili ten zamysł i wracają do korzeni, co mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

BRUc6rwCAAAqr-P.jpg

 

Mega Kangaskhan - zamiast zmiany wyglądu, dziecko będzie walczyło razem z matką. Co ciekawe, nowa abillity Parental Bond pozowli atakować im 2 razy w jednej turze.

 

BRUdxDGCUAAb7x2.jpg

 

OST będzie do pobrania z iTunes

 

edit: Potwierdzono, że mega ewolucje mają miejsce tylko podczas walki dzięki Hold Itemowi.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

UP: żeby uszczegółowić: nie atakować 2 razy w jednej turze tylko wykonać atak dwukrotnie.

różnica polega na tym że nie możemy wybrać 2 ataków w jednej turze, tylko że wybrany atak wykonuje sie dwukrotnie

 

przynajmniej ja tak zrozumiałem angielski opis

 

co ogolnie wydaje sie kozacką zdolnością (w wiekszości przypadków powoduje 2 razy wiekszy dmg)

 

teraz najbardziej mnie ciekawi ile poków bedzie miało mega ewolucje, oraz ile będzie "mega stone" dostpęnych w grze (być może tylko 1-2, wątpie żeby było 6 dla całego teamu, chyba że wymiana z innymi graczami ale napewno nie będzie to tani przedmiot)

 

ciekawe też czy wszystkie startery będą miały mega evo, skoro thorchic ma to chyba wszystkie powinny, inaczej będzie jawna niesprawiedliwość

 

 

podoba mi sie że mega evo nie są na jedno kopyto - zwykłe dodanie frędzli i zwiekszenie statsów, khangaskan pokazuje że mega evo mogą mieć też bardziej specyficzny charakter, i mam nadzieje że nie będzie to wyjątek. średnio by było gdyby poki zawsze dostawały to samo, o wiele ciekawiej dla systemu gry będzie gdy mega evo będą miały jakieś ciekawe i charekterystyczne dla danego poka funkcje/zdolności (oby khangaskan nie byl jedynym)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

podobno statsy mega ewolucji nie zmieniają sie same z siebie, a jedynie dzięki  wrodzonym zdolnosciom (abilities) które dają efekty np sword dance, czyli np "attack sharply incersed"

 

a to troche słabo tak na moje oko, bo skoro pokemon robi mega ewolucje w trakcie walki to pewnie zajmuje mu to jedną turę (chyba że dzieje sie automatycznie na starcie jeśli trzyma przedmiot) , a skoro główna różnica to "sharply incersed" statsy które można też uzyskać zajmującym jedną turę "atakiem" to niewielka różnica.. co nie?

 

 

dlatego mam nadzieje że będzie więcej nietypowych mega ewolucji jak u kangashana i jego dwukrotnego ataku

 

 

jasne nawet zmiany typu "attack shaprly incersed" są czymś fajnym ale jednak nie jest to coś co przesądza o wyborze średniedniego poka "wezme go mimo że średni bo ma mega evo" , taki średniawy pok nadal pozostanie dosyć średniawy (to tyczy sie wszystkich starterów, są one średnie lub średnio dobre, żaden z nich nie ma mega kozackich statsów na poziomie 130 (pomijając stalowego pingwina który jest chodzącą fortecą i jest nalepszym starterem od 20 lat)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

jeśli tak będzie to znaczy, ze po zmianie poka statsy poka będą się resetować i po ponownym jego wybraniu do walki znowu zobaczymy ""attack sharply incersed"? na podobnej zasadzie jak gyarados z intimnidate czy blazkien ze speed boostem?

Edytowane przez mersi
Odnośnik do komentarza

z tego co wiadomo ability ze wzrostem statsów posiada tylko mega ewolucja, więc wszystko zależy na jakiej zasadzie będzie ona działała - jeśli dzieje sie automatycznie lub trzeba ją odpalić przy każdym wyjściu to napewno statsy też będą sie resetować i będą wracać przy każdej mega ewolucji, jeśli zaś mega evo zostaje na czas trwania danej walki to pewnie statsy też zostają

 

 

swoją trogą "mega ewolucja" to dosyć głupia nazwa pod publiczke, zwłaszcza że nie daje nić AŻ TAK świetnego

 

nie są to super saiany wśród poków :P

 

 

 

nadal jestem ciekaw ile poków będzie miało tą opcja, czy tylko średniaki, czy też te potężne (np alakazam albo darumakka, które już same w sobie mają base level stats na poziomie ponad 130 (atk i spc atk)

mega evo mewtwo sugeruje że legendy też mogą ją otrzymać

 

no i nadal - ile będzie można zdobyć mega stone? coś mi sie widzi że tylko jeden w trakcie gry. dlatego thorcik z DLC będzie poważnym kąskiem bo będzie można od niego zabrać mega stone i mieć 2

 

jeśli sie okaże że mega stone to popularny item a mega evo są słabe to będzie nieco dziwnie (a słowo "mega" to populizm)

 

 

czuje że mega stone będzie jak master ball jeśli chodzi o ilość i trudność zdobycia

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

było info że będzie można znaleźć jakąś ilość mega stone w regionie kaos czy jak tam sie nazywa ta kraina, co do poków które będą je mogły mieć, myśle że każdy oprócz takich poków jak ditto czy unown więc dlatego pisali że nei wszystkie poki będą miały tą nową forme, choć kto wie

Odnośnik do komentarza

zobaczcice przy opisie blazekina i lucario

http://www.serebii.net/xy/megaevolutions.shtml

 

Item Required
Blazikenite

 

Item Required
Lucarionite

 

to może oznaczać że nie będzie jednego ogólnego mega stone pozwalającego na mega evo każdego poka który go trzyma (i ma taką możliwość), tylko że różne poki będą miały swój sprecyzowany kamień który tylko im pzowoli na mega evo... hmm

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że zobaczymy niedługo MegaEwolucję Charizarda, Blastoisa, Gengara, Pinsira, Jynx, Gyaradosa, Aerodactyla, Scizora, Heracrossa, Houndooma, Tyranitara, Gardevoira, Medichama, Banette, Latiasa, Latiosa, Abomasnowa, Aggrona, możliwy także Golurk, Hydreigon i Salamence.

 

http://pokemonfigure.blogspot.jp/2012/06/pokemon-trademark-expands-merc-scope.html

 

a tutaj kilka fajny fejków z mega ewolucji:

 

mega_wailord_by_dragonith-d6hg3g4.png

mega_pinsir_by_dragonith-d6hiqwf.png

mega_bisharp_by_dragonith-d6hk6az.png

mega_beedrill_by_dragonith-d6hlsbh.png

mega_cherrim_by_dragonith-d6hocel.png

mega_farfetch_d_by_dragonith-d6ht8jd.png

mega_altaria_by_dragonith-d6htwpz.png

Edytowane przez mersi
Odnośnik do komentarza

ta mega jynx

Jynx.jpg

 

 

Bardziej mnie interesuje czy bedzie mozna przerzucic poki z b/w czy wszystkie beda dostepne w x/y.

 

bardzo wątpie żeby wszystkie ponad 600 poków było do złapania w grze, nawet wliczając end game, zawsze robią opcje że niektore poki są dostępne tylko przez wymiane z innymi grami itp, czy to poprzednimi czy spin offami

 

z tego co wiem można było na DS wymieniać sie z grą na GBA ktróra miała osobny slot na DS, tutaj pewnie podobnie zrobią jakies metody wymiany z poprzednimi generacjami... a może możliwość wymiany między DS i 3DS przez wifi...

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.