Skocz do zawartości

Pokemon X/Y


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym chciał zobaczyć

 

- pokemona chodzącego za postacią po świecie, ale bardzo w to wątpie bo ciężko by bylo niektóre wielkie pokemony w ten sposób ukazać (np wailord ktory zajmowal by caly ekran

 

- coś co bardzo bym chciał i w BW2 był malutki zaczątek tego, a DNA w logo gry sugeruje że jest to możliwe - bardzo bardzo chciał bym żeby były nowe ewolucje nowych i starych pokemonów tworzone poprzez łączenie DNA, czyli tworzenie hybryd. tylko że raczej nie na zasadzie BW2 gdzie dało sie rozdzielić potem tylko już łączenie na zawsze. bierzemy 2 poki i scalamy je w jednego nowego (kóry np łączy w sobie typ jednego i drugiego), ale żeby to było na zasadzie specjalnie zrobionych i konkretnych kombinacji z konkretnym efektem, a nie tak że można każdy z każdym i wychodzą jakieś losowe pokraki. poprostu żeby twórcy stworzyli kilka nowych poków/ewolucji uzyskiwanych za pomocą połączenia 2 innych poków.

obedne pokemony raczej w wiekszości by sprawiały problem żeby je wykorzystać do takiego celu, ale pewnie kilka kombinacji by sie znalazło. ale wśród nowych 150 poków moglo by być kilka pasujących do tego typu zabiegów.

 

- chciał bym żeby przestali sie tak bardzo skupiać na lokalnym multi który w polsce nie ma sensu, niech sobie bedzie, ale niech nie wrzucają na dolny ekran mapki wyszukującej innych użytkowników w okolicy. powinno tam być do wyboru wiele rzeczy np możliwość obserowowania swoich poków i ich kondycji (było już kiedyś) albo mapka, albo szybkie menu itemów - wystarczy kliknac na ikonke by odpalić rower albo wędke itp.

 

- chciał bym może jakiś nowy typ poków, ale też nowe połączenia typoów

 

- chciał bym porządnego psyhica który przewyższy alakazama. psyhiki w BW były beznadziejne, sporo SP atk, ale prawie zero prędkości. alakazam dzięki super predkosci zawsze atakuje pierwszy i zwykle zabija 1 strzałem

 

- chcial bym mniej bzdetów w stylu kręcenie filmow i pokazy pięknosc a zamiast tego jakieś "dodatki" ktore mają wpływ na gre (np rozwoj pokow), jakieś ciekawe i przydatne rzeczy, a nie zupelnie od czapy zapchaj dziury

 

- chciał bym więcej questów w stylu rpg, i pobocznych questów. do tej pory 99% to było "idź i pokonaj" albo "idź i przynieś" , w dodatku zwykle też bez zadnego uzasadnienia, chciał bym żeby były jakieś ciekawsze zadania które mogą zaciekawić. nie oczekuje skyrima, ale cokolwiek

 

 

w sumie mialem wiecej pomyslow ale teraz nie pamietam

 

edit

no i jeszcze zapomniałem o czymś ważdnym

chciał bym żeby nowe 150 poków było fajne i sensowne, a nie gówna pokroju tego badziewia:

598.png537.png

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wrzucam troche twórczości fanów na temat przewidywania wygladu starterów po ewolucji

w sumie żaba ma potencjał na coś fajnego (ta beczkowata jest śmieszna)

widac że u wiewiórki wszyscy rysują podobną wersje, u lisa rzeczywiscie najprawodpodbniej bedzie to albo pierwsza czyli duży lis, albo ostatnia czyli coś w stylu ewolucji walczącego kurczaka ze starej generacji)

żaba to całkowita dowolność, sporo z nich fajnie wygląda (oprocz tych na dole)

2lauc9j.jpg

 

 

 

 

jednak trzeba pamiętać co było poprzednio, dostaliśmy zupełnie co innego niż ludzie rysowali , i raczej coś gorszego...

trawiasta jaszczurka - wszyscy oczekiwali podłużnego "smoka" (z nogami) a dostaliśmy węża

świnka - wszyscy oczekiwali płonącego dzika albo dzika z bombą zamiast dupy, a dostaliśmy beczke wcale nie podobną do początkowej świnki

wydra - wszyscy oczekiwali dwunożnej wydry w stylu drugiej ewolucji, a dostaliśmy nagle czwornożnego dziwoląga

 

ciekawe jak bedzie tym razem

Odnośnik do komentarza

To było nieuniknione, ale obawiam się przejścia w 3D. Oczywiście nie może to być pełne 3D, więc wygląda to sztucznie i niezbyt ładnie. Jednak przede wszystkim obawiam się tego, że gra będzie jeszcze wolniejsza niż Pearl/Diamond. Nie znoszę nowoczesności za ten trend, Nintendo niby go zazwyczaj zdołało unikać, ale w przypadku serii Pokemon różnie z tym bywa.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Co do tematu "powolności gry" który poruszył ogór. W której grze jest to mniej odczuwalne, w heartgold/silversoul czy black2/white2 ? Naszła mnie straszna ochota na jakieś pokemony ale jak sobie przypomnę ile czasu się w tej grze traci na random encountery, nudnych trenerów na drogach i długo zaczynające się i przeciągające walki, to trochę mi się odechciewa. Hg/Ss kuszą powrotem na stare śmieci.

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś konkretne życzenia jeżeli chodzi o mechanikę? Mi się marzy:

 

-zastąpienie HM'ów itemkami w stylu sekator zamiast CUT, ponton do pływania itd.

-jakiś nowy typ pokemonów (dawno nic nie było)

-powrót itemka, dzięki któremu mogliśmy wyzywać trenerów, z którymi już walczyliśmy, do ponownej walki (ostatnio widziałem to chyba w R/S/E

 

Pewnie na marzeniu się skończy, bo GF to firma, która zawsze robi 2 kroki do przodu i jeden w tył. No ale nic, już nie mogę się doczekać.

Co do pierwszego, to może nie koniecznie zastępowanie ale po prostu żeby dali wybór cy chce użyć HM czy przedmiotu. No i itemek do umożliwiający wielokrotne walki z trenerami musi być.

 

Co do ewolucji, to calkiem spoko są te obrazki. Trawiasty mógłby pójść w stronę jakiegoś "leśnego" niedźwiedzia. Lisek raczej w stylu tego z pierwszego obrazka. A żaba z fajką i ta z "chmurami" też niezłe. Ogólnie jest potencjał ale coś czuję, że to z(pipi)ią.

 

I tak jaram się na MAXA.

Odnośnik do komentarza

szczerze mowiąc to nie wymyśliłem jej sam tylko wyczytałem w necie i nie opierała sie na mitologii

 

kwiestia była taka że mamy X Y i na osi X to poziom czyli ziemia czyli jelonek, a Y to pion, czyli powietrze - ptak. z wielkim prawdopodobieństwem kolejna edycja podrasowana wersja to będzie Z - a Z to głębia, w tym wypadku rozumiana jako woda, a skoro ma być wodne zwierze które może swoim kształtem przypominać Z to musi być wąż

Odnośnik do komentarza

Racja. Te Palkie za diamonda/perla słabe były. A tych z Black/White w ogóle nie pamiętam. A Groudon był spoko całkiem.

 

Z innej beczki. Marzy mi się zmiana formuły pokemonów. Zmiana w takim kierunku, żeby mniej liczył się poziom danych pokemonów w drużynie a bardziej odpowiednie ich dobranie do walki. Chodzi o to, że by była większa potrzeba kolekcjonowania różnorodnych pokemonów, bo nie oszukujmy się, że aby przejść grę ze spokojem to należy trenować max 6 pokemonów. A i jest wiele poków, które wystarczyłyby jako jednoosobowa drużyna i również nie byłoby problemów z przejściem gry. Może walki 4x4 albo 5x5 i większe bonusy za przewagę z racji rodzaju pokemona? Albo system przypinek z TWEWY. Nie wiem. W każdym bądź razie chciałbym mieć większą satysfakcję z łowów pokemonów.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Racja. Te Palkie za diamonda/perla słabe były. A tych z Black/White w ogóle nie pamiętam. A Groudon był spoko całkiem.

 

Z innej beczki. Marzy mi się zmiana formuły pokemonów. Zmiana w takim kierunku, żeby mniej liczył się poziom danych pokemonów w drużynie a bardziej odpowiednie ich dobranie do walki. Chodzi o to, że by była większa potrzeba kolekcjonowania różnorodnych pokemonów, bo nie oszukujmy się, że aby przejść grę ze spokojem to należy trenować max 6 pokemonów. A i jest wiele poków, które wystarczyłyby jako jednoosobowa drużyna i również nie byłoby problemów z przejściem gry. Może walki 4x4 albo 5x5 i większe bonusy za przewagę z racji rodzaju pokemona? Albo system przypinek z TWEWY. Nie wiem. W każdym bądź razie chciałbym mieć większą satysfakcję z łowów pokemonów.

 

No w pokach zarządziły by takie walki jak w Jeanne D'arc czy nawet w HoMM

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.