Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać? Czyli nie wiem co dobre, a mam ochotę zagrać...


Agent007

Rekomendowane odpowiedzi

LOL bzdury. Co to znaczy u "NAS"? U nas nie ma gier i nie bedzie, Nintendo ma Polske w glebokim powazaniu i to sie predko nie zmieni. Co to za roznica czy kupisz na allegro czy na ebayu skoro i tak czekasz na przesylke, a jezeli za jednym kliknieciem mozesz miec za kilka dni gre i nie musisz obserwowac ebaya 24/7 polujac na dany tytul to jest on dostepny od reki.

 

Chrono na allegro:

http://allegro.pl/chrono-trigger-nowa-w-folii-plakat-ds-unikat-bcm-i3038099792.html

 

Na allegro ostatnio byl FFTA2 za 70zl i inne dobre tytuly tez mozna wyciagnac w dobrej cenie.

 

Ale kij nawet z allegro, sa SKLEPY zagraniczne i jest ebay gdzie wiekszosc rzeczy mozna kupic tanio i sprawnie, trzeba tylko chciec.

 

Chrono w play-asia 29$,ostatnio bylo promo za 22,90$,to nawet mniej niz 90 zl.

FFTA 2 mozna kupic nowke za 24,90$ to samo inne tytuly, world ends with you 19$, to jest prawie darmo.

 

Ale jasne, lepiej siedziec na allegro i patrzec jak ludzie ktorym sie chce wykazac chociaz troche inicjatywy sprzedaja te tytuly za 3x wieksza cene zeby zarabiac na wlasnie ludziach ktory nie widza nic poza allegro.

Ja rozumiem ze sa tu ludzie bez kart kredytowych z roznych przyczyn, wiek czy nie umieja, boja sie zakupow za granica itp, ale zamiast siedziec i narzekac ze nic nie ma i usprawiedliwiac tym sciaganie rom'ow, mozna chociazby poprosic kogos o pomoc lub zamowienie jakies gry.

 

Gdybys otworzyl oczy to zdziwilbys sie jakie okazje mozna czasem wylapac poprzez opcje "Make offer" na ebayu albo daily sales na play-asia.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja tak samo poprę kolegę Veliusa, dla przykładu widzę na allegro TWEWY i  jakimś cudem są dwa egz. za 130zł, hmmm a podobno tytuł według niektórych nie do kupienia:

 

http://allegro.pl/the-world-ends-with-you-folia-rare-ds-i3095491925.html

 

http://allegro.pl/the-world-ends-with-you-nowa-w-folii-ds-unikat-i3098052734.html

 

 

Radiant Historia na allegro śmiga do 100zł (widziałem 3 aukcje gdzie nawet jeden egz. sprzedany został za 70zł z groszami). 999 chodzi za nieco ponad 60zł. FFIV i FFTA2 nie przekraczają kwoty 60/70zł.

Oczywiście żeby trafić na te produkcje trzeba zaglądać często na allegro, gdyż wiele osób wystawia gry z opcją "kup teraz" i tego typu aukcje znikają w oka mgnieniu (choć na przykładzie TWEWY nikt ostatnio coś nie pali się do zakupu - gdzie za jakiś czas ktoś znowu wystawi go za 180zł i wtedy ku ironii znajdzie się kupiec).

To samo dotyczy zakupów za granicą, najlepszym nawet przykładem są niemieckie oddziały GameStopu gdzie tytuły tj. jak Castlevania: Dawn of Sorrow, C:Portrait of Ruins, FFTA2, Advance Warsy używki w bdb stanie nie przekraczają nawet 8/10 euro (mowa o kompletnych egz.).

 

Ale właśnie, piratami na pewno nie sprawicie iż w Polsce sprawa z Nintendo się coś zmieni, bo idealnym przykładem jest MS z X360 czy nawet polskim XBL. Jak widać z jednej strony inicjatywa firmy, z drugiej inicjatywa samych konsumentów sprawiła iż na allegro czy nawet w normalnych sklepach on-line dostępny jest prawie że każdy bardziej lub mniej znany tytuł (i to za rozsądną cenę).

No ale niestety Nintendo w Europie nie ustala cen na software i hardware gdyż za to wszystko odpowiadają indywidualnie sklepy w całej Europie.

 

Może gdyby Big N zmieniło pod tym względem podejście to zmiany by nadeszły, no ale jest jak jest a skoro sami nie potraficie wziąć sprawy w swoje ręce to już jest tylko wasz problem a uwieźcie mi iż kolega Velsu doskonale wie co mówi a w kwestiach allegro tym bardziej go poprę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie żebym jakoś bardzo popierał piractwo, ale nintendo nie robi to wielkiej różnicy czy kupie używaną grę czy ściągne pirata.

Aukcje ktore wkleiles są do gier w wersji amerykanskiej, wiec tak pewnie jeszcze poleza, bo obstawiam ze wiekszosc jednak ma konsole zakupione w europie.

Edytowane przez Traktorzysta
Odnośnik do komentarza

LOL bzdury. Co to znaczy u "NAS"? U nas nie ma gier i nie bedzie, Nintendo ma Polske w glebokim powazaniu i to sie predko nie zmieni. Co to za roznica czy kupisz na allegro czy na ebayu skoro i tak czekasz na przesylke, a jezeli za jednym kliknieciem mozesz miec za kilka dni gre i nie musisz obserwowac ebaya 24/7 polujac na dany tytul to jest on dostepny od reki.

 

Chrono na allegro:

http://allegro.pl/chrono-trigger-nowa-w-folii-plakat-ds-unikat-bcm-i3038099792.html

 

Na allegro ostatnio byl FFTA2 za 70zl i inne dobre tytuly tez mozna wyciagnac w dobrej cenie.

 

Ale kij nawet z allegro, sa SKLEPY zagraniczne i jest ebay gdzie wiekszosc rzeczy mozna kupic tanio i sprawnie, trzeba tylko chciec.

 

Chrono w play-asia 29$,ostatnio bylo promo za 22,90$,to nawet mniej niz 90 zl.

FFTA 2 mozna kupic nowke za 24,90$ to samo inne tytuly, world ends with you 19$, to jest prawie darmo.

 

Ale jasne, lepiej siedziec na allegro i patrzec jak ludzie ktorym sie chce wykazac chociaz troche inicjatywy sprzedaja te tytuly za 3x wieksza cene zeby zarabiac na wlasnie ludziach ktory nie widza nic poza allegro.

Ja rozumiem ze sa tu ludzie bez kart kredytowych z roznych przyczyn, wiek czy nie umieja, boja sie zakupow za granica itp, ale zamiast siedziec i narzekac ze nic nie ma i usprawiedliwiac tym sciaganie rom'ow, mozna chociazby poprosic kogos o pomoc lub zamowienie jakies gry.

 

Gdybys otworzyl oczy to zdziwilbys sie jakie okazje mozna czasem wylapac poprzez opcje "Make offer" na ebayu albo daily sales na play-asia.

 

U Nas to znaczy w kraju,nie na amerykańskim ebay'u czy japońskiej play-azjii skąd paczki idą po kilka dobrych tygodni a i często giną i tracisz hajs i czas.

 

I nie,nie pisze tego że niczego nie ma żeby tłumaczyć piractwo,sam gram na oryginałach,

 

i nie,lepiej siedzieć nie na allegro ale na ebay'u i składać oferty jak to ładnie ująłeś. LOL

 

Peace

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze Play-Asia nie jest japońska, po drugie wszystko zalerzy jaką opcją zamówisz. Jak chcesz zamawiać zwykłym SAL'em, to się nie dziw,  Mi nie raz paczki z zagranicy dochodziły szybciej niż coś co zamawiałem w Polsce. A wiem co mówie, kolekcjonuje figurki które głównie zamawiane są z Japonii.

I jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się by coś mi zgineło, co zamawiałem choćby na Play-Asia, czy u japończyków.

Ebay to trochę wieksze ryzyko, bo możesz trafić na nie uczciwego sprzedawce, ale tu akurat istnieje ten sam problem co na allegro.

Kolega Velius podał Ci bardzo dobre przykłady, i mozliwości gdzie można zamawiać gry na platformy Nintendo, i różne alternatywy.

Wiadomo w Polsce z Nintendo nie jest różowo, ja osobiście jak czegoś w naszym kraju nie potrafię znaleść to zamawiam choćby na amazonie, a nie narzekam.

Zawsze można też się zapytać czy ktoś przypadkiem czegoś nie zamawia z zagranicy i podpiąć się do jego zamówienia...

Edytowane przez P-chan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja bym polecił Ci Dead or Alive - można dość tanio kupić, bo poza multi ma niezły tryb Story, a poza tym to niezależny tytuł. SSFIV to w zasadzie kalka z dużych konsol, natomiast Tekken posiada bodaj 3 tryby dla pojedynczego gracza (z czego dwa to praktycznie to samo, tj. Arcade) oraz słabe multi (do tego postacie nie różnią się niczym od swoich odpowiedników w Tekkenie 6). Po ograniu wszystkich trzech tytułów najlepiej bawiłem się właśnie przy DoA.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Właśnie ja też mam dylemat... Wydaje mi się, że AC to takie Harvest Moon na sterydach. Wiem, że na HM dałbym 30 funtów, a na AC CHYBA nie, więc w sumie za darmo i bez pudełka bym łykał (ja lubię pudełka na półce - jeśli coś biorę w formie elektronicznej, to znaczy, że aż tak bardzo mnie nie jara). Ale w sumie mogę za to wziąć pewniaka, czyli Castlevanię, która szybko w wersji pudełkowej nie stanieje.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Odkopuję temat bo potrzebuję pomocy z dwoma w zasadzie trzema tytułami.

 

1. Harvest Moon. Który??? Z tego co poczytałem, na 3DSa są dwa: A new beginning i The Tale of Two Towns. Który lepsiejszy, którego brać, któremu bliżej do Mesjasza czyli

Back To Nature.

:P Chyba, że któryś z DS-a jest Mesjaszem, też może być.

 

2. Animal Crossing. O co tu chodzi? :) Nigdy nie miałem do czynienia z serią, to znaczy może tak; pooglądałem gameplaye, poczytałem ale i tak nie do końca wiem "z czym to się je". Znajdę tutaj ducha Harvest Moona? Bo troszkę mi nim pachnie hehe, warto brać? Chyba tylko New Leaf jest na 3DSa.

 

3. Szukam jakiegoś tytułu za maks 3-4 dyszki z Eshopa hmm typowo zręcznościowego, wciągającego, dobrego na granie z doskoku. Czyli jak nie chce mi się odpalić "dużego" tytułu tylko coś na 5 min. Coś jak Angry Birds, mniej więcej. Przeglądałem eshop i widziałem jakiś skutery śnieżne, crossy Urban Trials, Skater Cat. Nie ważne jaki gatunek byleby spełniało wymagania. Może być nawet łowienie ryb bo też widziałem, dobre?

Edytowane przez Słupek
Odnośnik do komentarza
1. Harvest Moon. Który??? Z tego co poczytałem, na 3DSa są dwa: A new beginning i The Tale of Two Towns. Który lepsiejszy, którego brać, któremu bliżej do Mesjasza czyli

 

 

New Beginning.

 

2. Animal Crossing. O co tu chodzi? :) Nigdy nie miałem do czynienia z serią, to znaczy może tak; pooglądałem gameplaye, poczytałem ale i tak nie do końca wiem "z czym to się je". Znajdę tutaj ducha Harvest Moona? Warto brać? Chyba tylko New Leaf jest na 3DSa.

 

 

Seria nie dla każdego, ale warto spróbować. Czilałtowa produkcja, bez większego celu, gdzie się możesz wyluzować. Rozbudowujesz domek, nawiązujesz kontakty itd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.