Skocz do zawartości

Ubuntu Phone OS


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po tym co zrobili z desktopem, gdzie nie ma już menu tylko Unity Launcher i tam na początku wyszukiwało ci programy a teraz pokazuje wyniki z jakiegoś sklepu (?) to jakoś mam złe przeczucia :-/ Chociaż świeża krew zawsze się przyda.

 

Jest też ponoć kontynuowany gdzieś MeeGo (skandynawia, ale gdzie to nie wiem). Może z tego coś ciekawego będzie?

Odnośnik do komentarza

Nie.

 

Z takich uniwersalnych fonów to większość na WM była zdolna do odpalenia Androida (ale niejako spod WM), HD2 pozwala na wywalenie WM6.5 i wgranie Androida/MeeGo (wiecznie mocno eksperymentalna wersja)/Windows Phone 7/Windows Phone RT w drodze. Kilka HTC na WP7.5 chyba miało możliwość odpalenia Androida, tak samo co nie co z Badą odpala robocika. Ale żeby Androidfony coś innego bootowały? Nie spotkałem się.

Odnośnik do komentarza

Po tym co zrobili z desktopem, gdzie nie ma już menu tylko Unity Launcher i tam na początku wyszukiwało ci programy a teraz pokazuje wyniki z jakiegoś sklepu (?) to jakoś mam złe przeczucia :-/ Chociaż świeża krew zawsze się przyda.

 

Jest też ponoć kontynuowany gdzieś MeeGo (skandynawia, ale gdzie to nie wiem). Może z tego coś ciekawego będzie?

 

Nie no, bez jaj. Dosinstaluj sobie jeżeli nie masz gnome 2 i po problemie. Mówię "doinstaluj jeżeli nie masz", ponieważ powinieneś mieć normalnie taką opcję, wystarczy wejść w ekran logowania i wybrać sobie w jakim środowisku chcesz pracować- zero filozofii. Prawda jest taka, że od 2 lat gryzłem się z Unity i nie mogłem się z nim pogodzić, aż w końcu postanowiłem przetestować je dłużej niż 2 tygodnie i w zasadzie sprawuje się to świetnie. I nie, nie korzystam z Ubuntu od dwóch lat.

 

Co do Ubuntu Phone OS to oczywiście czekam z wypiekami na twarzy, gdyż nareszcie możliwe będzie pełne zesparowanie systemu komputerowego z mobilnym od Canonical, a nie tylko konkurencji. Nie będę się wdawał w dyskusje dlaczego nie toleruje WP7, czy iOS.

Edytowane przez Etheor
Odnośnik do komentarza

Po tym co zrobili z desktopem, gdzie nie ma już menu tylko Unity Launcher i tam na początku wyszukiwało ci programy a teraz pokazuje wyniki z jakiegoś sklepu (?) to jakoś mam złe przeczucia :-/ Chociaż świeża krew zawsze się przyda.

 

Jest też ponoć kontynuowany gdzieś MeeGo (skandynawia, ale gdzie to nie wiem). Może z tego coś ciekawego będzie?

 

Nie no, bez jaj. Dosinstaluj sobie jeżeli nie masz gnome 2 i po problemie. Mówię "doinstaluj jeżeli nie masz", ponieważ powinieneś mieć normalnie taką opcję, wystarczy wejść w ekran logowania i wybrać sobie w jakim środowisku chcesz pracować- zero filozofii. Prawda jest taka, że od 2 lat gryzłem się z Unity i nie mogłem się z nim pogodzić, aż w końcu postanowiłem przetestować je dłużej niż 2 tygodnie i w zasadzie sprawuje się to świetnie. I nie, nie korzystam z Ubuntu od dwóch lat.

 

Co do Ubuntu Phone OS to oczywiście czekam z wypiekami na twarzy, gdyż nareszcie możliwe będzie pełne zesparowanie systemu komputerowego z mobilnym od Canonical, a nie tylko konkurencji. Nie będę się wdawał w dyskusje dlaczego nie toleruje WP7, czy iOS.

 

No ja Unity olałem, jak chcę mieć w miarę funkcjonalny system to odpalam sobie coś na XFCE a jak coś bardzo lekkiego potrzebuję bo jest stary sprzęt to LXDE. Po prostu nie podoba mi się kierunek w jakim poszło Ubuntu po 11.04 bodajże. Samego Gnome'a bardzo lubię. Jest jeszcze fajny MINT który pozostał niejako wierny filozofii jaką wolę, czyli klasycznego pulpitu z paskami. Stary człowiek ze mnie ;-) i mam już swoje przyzwyczajenia :-)

 

Co do Ubuntu Phone to też mam niestety takie przeczucia jak ESTEL. Myślę że rynek się już niestety podzielił tak jak kiedyś z Windowsem i Maciem - Windows wcale nie jest najlepszy ale co z tego? Teraz rolę Windowsa jako otwarty produkt (dostępny na wiele maszyn różnych firm - w tym sensie) przejął Android. Faktem jest że Windows długo nie miał alternatywy specjalnej na DESKTOPY a Android ma kilka ale myślę, że wsparcie finansowe, promocje itd są w stanie dać tylko ogromne firmy a zajęły się tym tematem 3 - Apple, Google i MS. I małe firmy czy wspólnoty nie są w stanie realnie konkurować. Linux to piękna rzecz ale REALNIE na ilu % komputerów (chodzi mi o komputery nieserwerowe) jest on zainstalowany? 1? 2? Parę lat temu sam Linus przyznał że w domu ma stacjonarkę z Windowsem XP przez co pewnie niejeden wyznawca filozofii GNU rzucił się z mostu ale takie jest życie ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Nemo, ale zastanówmy się troszkę inaczej. Aktualnie W8 napaprał srogo w umysłach sporej części ludzi- wnioskuję to po ogólnych opiniach znalezionych w internecie. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, iż w końcu chcąc posiadać aktualny system te osoby "ugryzą" też i Linuksa lub wylądują w sklepie znanym z produktów z małym i na początku. Przecież 7, czy Vista nie będą przez cały czas wspierane. Z racji, że przede wszystkim sparowanie telefonu z komputerem jest już czymś powszechnym, to dlaczego nie miałoby się to udać takiemu Ubuntu? Moim zdaniem istnieje przyszłość dla tego projektu, aczkolwiek należy dobrze rozreklamować produkt, ponieważ zdaję sobię sprawę, iż wielu ludzi nawet jeszcze o tym nie słyszało. Poza tym mechanizm Linuksa oparty jest na zarażaniu w końcu. Sam osobiście popełniłem to w stosunku do kilku osób i pozostają mi wdzięczni, gdyż nie wiedzieli, że "tyle" programów mieli na wyciągnięcie ręki i co najważniejsze za darmo, a głupi płacili przez kilka lat za oryginalny system, "wordy" i inne "pierdołowate" appsy do codziennego korzystania z komputera. Żeby była jasność, mam na myśli tutaj zwykłych ludzi, a nie maszyny, które potrzebują jakiegoś sygnowanego softu za 10000 zł by nie wylecieć ze stanowiska pracy.

 

 

 

Co do Unity, dawałem kilka szans, aż w końcu mnie kupiło, głównie przez szybkość szukanego pliku lub programu. Powiem nawet więcej- Canonical zrobiło sobie świetny grunt pod tablety i na ich miejscu walczyłbym jak lew, bo czego chcieć więcej: Ubuntu na telefonie, tablecie, stacjonarnym/laptopie, a wszystko ze sobą zsynchronizowane? Rozumiesz chyba co mam na myśli. Problem tylko polega na tym, że tutaj na pierwszym miejscu stoi idea, a nie pieniądze i dlatego też spisuje się owe projekty na straty. A gdyby jednak ludzie mieli inne podejście i najpierw coś wypróbowali, a później krytykowali? ;)

 

 

 

Sam mam W7 u siebie i Ubuntu, ale to nie znaczy, że z niego korzystam non stop ;)

 

 

 

Ps. Wszystkie dystrybucje, które podałeś zbyt bardzo graficznie przypominają mi Windowsa, dlatego za nimi nie przepadam ale to nie czas i miejsce na gorzkie żale :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...