Skocz do zawartości

Robert Kubica - wiadomości, plotki i pogaduszki.


Magik

Rekomendowane odpowiedzi

No przyklął sobie siarczyście i to była reakcja na utratę przyczepności tylnej osi podczas dohamowania, o czym wspominał. To nie krawężnik był przyczyną klepy bo widać, że już znacznie wcześniej sunął bokiem. Bez wątpienia było za szybko i przycisnął mocniej na hamulec, a że było lekko z górki, odciążony tył i dupa uciekła. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Haha wyczaiłem coś co zapewne Was rozbawi, przynajmniej mnie rozbawiło. Siedziałem sobie, szukałem czegoś nowego nt. Citroena i Roberta i trafiłem na blog wspaniałego winiarza z Włoch :D Jest tam jakaś akcja, że wysyła naklejki o Rk dla kibiców itp...

 

wczoraj dostałem swoją naklejkę 

 

powaga :)

Edytowane przez maciekww28
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Według mnie bardzo dobry wynik jak na debiut na szutrach :) zobaczymy za tydzień. Top 5 w klasyfikacji WRC 2 będzie dużym sukcesem. Ukończenie będzie już sukcesem. Szuter to nie przelewki. 

 

Miałem o tym napisać wczoraj, ale wyleciało mi z głowy. Chodzi mi o kwestie czemu Kubica wybrał rajdy zamiast DTM. Są to moje wnioski, które mogą nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale sądzę, że spora część się pokrywa ze stanem faktycznym. Jak wszyscy wiemy DTM zrzesza największych niemieckich producentów aut. Do tego każda stajnia wystawia kilka swoich team'ów. Nie znam się dokładnie, więc napiszę pobieżnie. Każdy zespół mimo, że tego samego producenta ma auto o różnej wydajności. Do tego w gre wchodzą układy i tak dalej. Rywalizacja o najwyższe cele mogła być po prostu niemożliwa. Do tego dochodzi jak wiadomo niemiecka dokładność. Przy ustalaniu kontraktu na pewno padł by zapis, który całkowicie zabroniłby Robertowi startów w rajdach jak i innych dyscyplinach. Możliwe, że testowanie różnych aut, w przyszłości single-seaterów byłoby utrudnione lub wręcz niemożliwe. Pewnym jest też fakt, że kontrakt musiałby być podpisany na rok, może 2, bez możliwości odejścia. Jak wiemy, Kubica ciągle celuje w powrót do Formuły 1. Rajdy są dla niego dobrą rehabilitacją, do tego może w wolnym czasie testować to na co tylko ma ochotę + może w każdym momencie powiedzieć Pass i odejść do F1. Pomijam tutaj kwestię czy to możliwe, mówię po prostu jak wygląda kontrakt. Sam Nawarecki z Citroena mówił, że to umowa partnerska i RK w każdej chwili może dać sobie spokój z WRC gdy tylko jazda bolidami jednomiejscowymi będzie możliwa. Dlatego też uważam, że wybór rajdów jest jak najbardziej słuszny. DTM byłoby swoistym kagańcem. 

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Dokladnie tak samo to widze.

Swiadcza o tym slowa Wolfa: "Robert mus pozbyc sie swoich demonow przeszlosci", "DTM to prefesjonalna seria wymagajaca 100% poswiecenia".

Wniosek jest taki ze Wolf i Mercedes chcieli zeby Robert w 100% skupil sie na DTM i zapomnial o F1 i rajdach.

Swoja droga...jedyna przeszkoda dla Roberta by moc jezdzic bolidami to brak miejsca. Musi podnosic cale ramie przy skrecaniu w lewo poniewaz ma ograniczenia w "rotowaniu" przedramienia/nadgarstka.

Nie ma powodu sadzic ze slowa Roberta sa nieprawda, wszak w rajdowce ma zdecydowanie wiecej "pracy" z kierownica.

Dziwi mnie tylko dlaczego nikt nie wpadl na pomysl zaprojektowania kierownicy z obrotowym ochwytem dla prawej dloni ( dzialajacego na zasadzie kulki to kierownicy).

W ten sposob nie musialby rotowac nadgarstkiem (moglby trzymac kierownice prawa dlonia w dowolnej pozycji).

Odnośnik do komentarza

Co nie przeszkadza mu lać etatowych wyjadaczy rajdowych ;) Po 4 Os-ach drugie miejsce w klasyfikacji WRC 2, 23.5 sek straty do Lappiego (lider). Jak na debiut całkiem nieźle. Oby przetrwał OS5 i doczekał serwisu, bo opony w Cytrynie są w nienajlepszym stanie ;) Jeszcze zostały 2 dni rajdu, ale jak wszystko pójdzie dobrze, to podium jest w zasięgu 

Odnośnik do komentarza

Lubię gościa, ale jak on nie powściągnie swoich ambicji, które go pakują do rowów i na bandy, to nie wróżę pozytywnie jego dalszej karierze. Kto zechce kierowce, który jest szybki jak błyskawica, ale niczego nie kończy. :/

Odnośnik do komentarza

Z tym porównaniem Kubicy i Grożana to trochę popłynąłeś :D Przecież ukończył rajd, 6 pozycja w WRC2. Całkiem nieźle jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności, zwłaszcza dnia wczorajszego gdzie podczas dwóch Oesów musiał zmieniać biegi normalnie, do tego skrzynia chodziła dużo ciężej i w dodatku trzeba było używać sprzęgła. 

Odnośnik do komentarza

W dalszym ciągu nie mogę pojąć tego narzekania, że Kubica nie dojeżdża do mety rajdu. Kurde. Ile razy nie dojechał ? Andora... Du Var i Kanary. Zrozumiałbym narzekanie gdyby nie dość, że nie dojeżdżał to jeździł wolno jak kuropatwa. A on przynajmniej na asfalcie leje weteranów jak dzieci, w dodatku z ręką, która jeszcze nie jest w pełni sprawna. W Portugalii, jednym z najtrudniejszych rajdów eliminacji Mistrzostw Świata dojechał w swojej kategorii na szóstej pozycji. Gdyby nie kary byłby drugi zakładając, że Evans miałby karę, którą dostał. Gdyby też dojechał bez żadnej kary, Robert byłby trzeci w swoim debiucie na szutrze. Przecież to jest rewelacyjny wynik. Przynajmniej według mnie, a ja na rajdach się nie znam. Tylko tyle co gram sobie w WRC3 czasem ;) Nie pije tu do nikogo z forum tylko do tych z(pipi)ów onetowych czy innych trolli, którzy mnie mega irytują. Za parę dni rajd Azorów w ERC. Krótszy niż Portugalia. Zobaczymy jak Kubica wypadnie na tle Breena i Kopeckiego na szutrze. Będzie ciekawie. BTW. widzieliście trailer ? mega widoczki. Tylko gorzej jak się nie wyrobi to można ładnie spać z urwiska. 

 

Zatem szykują się kolejne mega emocje. No, a w ten weekend Bahrajn :) 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.