Skocz do zawartości

Seria Tales of


Killabien

Rekomendowane odpowiedzi

Temat o serii z całkiem niezłym stażem i liczbą gier podobną do serii FF. Sam jestem jeszcze laikiem w serii, jednak po ograniu 3 gier na obecne konsole i obbadaniu materiałów z poprzednich odsłon jestem zajarany. Planuje zagrać w wiekszość, jak nie wszystkie, części. Myślę, że na forum jest paru fanów tej serii i może chcieliby się podzielic swoimi wrażeniami, które gry są wg nich najlepsze, postacie itp. 

 

Do tej pory grałem:

-Vesperia

-Graces

-Xillia

-Eternia (nie przeszedłem, młody byłem i była dla mnie za trudna)

 

Vesperia to póki co mój faworyt (Yuri!) i zaraz za nią Xillia (Alvin!). W Vesperii bardzo mi się podobał świat i uczucie, że bierzemy udział w wielkiej przygodzie. System walki w  pewnym momencie mi się przejadł, jednak i tak skończyłem grę 2 razy. W Xillii system wlaki jest naprawdę fajny + fabuła jest świetna.

 

Jeśli ktos również chce coś napisać lub zapytac o coś to prosze bardzo.

 

Odnośnik do komentarza

ja grałem tylko w Abyss i uważam że to jeden z najlepszych rpgów na PS2. siłą tej gry są jak dla mnie przedewszytskim postacie i relacje między nimi. dodatkowo całkiem gra wygląda całkiem przyjemnie nawet dzisiaj. z plusów jeszcze mógłbym wymienić długość czasu gry i fajny scenariusz(tak jak kolega napisał rozwój Luke'a jest całkiem zaskakujący). jedynym szkopułem jak dla mnie była średnia muzyka, która praktycznie w ogóle nie zostaje w pamięci. wszystko inne jest super :). Polecam jak nie wiem.

 

jeżeli ktoś wie co nieco o starszych częściach(np. Phantasia) to niech coś napisze i podzieli się wrażeniami. sam właśnie za jakiś czas mam zamiar się zabrać za Phantasie :).

Odnośnik do komentarza

Phantasia. To była swego czasu najbardziej zaawansowana technicznie gra na SNES - efekty, głosy postaci itp. Niestety nie wyszła oficjalnie po angielsku, ale w sieci jest fanowskie tłumaczenie, które nie pomija żadnego z uroczych detali (dialogi bywają dość rozpustne).

 

Symphonia wyszła na GaCka i z dzisiejszej perspektywy jest to chyba najlepsza część Talesów i ogólnie jeden z lepszych RPG-ów tego wieku.

Odnośnik do komentarza

@Killabien

Ja w eternie tez grałem jak byłem młodziutki (tylko mówimy o tej samej części? Tej gdzie jest Meredy, Farah itd.?), miałem może z 7-8 lat, oczywiście czasem nie wiedziałem gdzie iść, np. w tym lesie z duchami spędziłem chyba z 20h xDD, ale gra mi się niesamowicie podobała i doszedłem do ostatniego bossa w tym wieku. Aaa i chyba nawet pokonałem go używając sztuczki, a nie tak jak gra chciała : p

Grałem w te grę jakoś 4 lata temu i dalej grało się świetnie

Edytowane przez QstomPL
Odnośnik do komentarza

Z Eternii pamiętam tylko początek, jak się chyba z undine walczyło. Strasznie sie wtedy meczyłem i mama mi kazała to wyłączyć. 

Pamiętam tez, że bardzo mi się skity podobaly i to chyba w każdej części jest, nie? Fajna sprawa, naprawdę można się zżyć z postaciami przez takie luźne gadki. No i pełno jest takich rozmów, fajnie że Namco chce się tego aż tyle robić. Bardzo fajny element serii.

Odnośnik do komentarza

Sam grałem w:

 

Tales of Phantasia

Tales of Phantasia Dawn of the New World - nie przeszedłem

Tales of Abyss

Tales of Graces F

Tales of Xillia - obecnie gram

Tales of Xillia 2 - leci do mnie z padem :D

 

Myślę, że najbardziej do gustu przypadł mi Asbel, Cheria z Graces F ;p z Abyssa Guy, natomiast z Xillia to Leia oraz Arvin.

 

Same gry wg. mnie trzymają naprawdę niezły poziom, i jest to jedna z naprawdę nielicznych serii, które wspieram finansowo i to dosyć poważnie :) np. Xillia na bank kupię wersję EU jak wyjdzie...

Odnośnik do komentarza

Z Eternii pamiętam tylko początek, jak się chyba z undine walczyło. Strasznie sie wtedy meczyłem i mama mi kazała to wyłączyć. 

Pamiętam tez, że bardzo mi się skity podobaly i to chyba w każdej części jest, nie? Fajna sprawa, naprawdę można się zżyć z postaciami przez takie luźne gadki. No i pełno jest takich rozmów, fajnie że Namco chce się tego aż tyle robić. Bardzo fajny element serii.

 

Undine prawdopodobnie jeden z gorszych bossów w tej częśći, bo dalej już jesteś coraz silniejszy, bardziej ogarniasz grę itd.

Się nie dziwię, że mogłeś się tam zaciąć, mi się jakoś udało za dzieciaka

Jak grałem te 4 lata temu czy ile tam, to poszło dosyć gładko, ale wiadomo, poziom grania o wiele wyższy.. : pp

Trzeba koniecznie blokować, co kiedyś dla mnie było nie do pomyślenia. Boss ma taki atak która leci na wylot przez całą drużynę.

Jak się zablokuje to tarczą, to nikt nie oberwie, a jeśli nie zablokuje się, to wszyscy dostaną mocnego hita.

To chyba główny klucz w tej walce, tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza

Undine podobnie jak pozostali bossowie nie są tacy straszni o ile wcześniej trochę przypakujesz postać. Nie pamiętam, abym miał jakieś większe problemy z jakimkolwiek z podstawowych bossów. Jedynie z ukrytym Sekundesem miałem kłopot, bo skurczybyk nawet przy wysokim levelu doświadczenia jest mocny. Poza tym to jeszcze pamiętam, że dość mocno trudziłem się z Valkirią oraz rycerzem (nie pamiętam jak miał na imię) w ostatnim turnieju na Inferii, a to z tego względu, że walczymy tylko Reidem 1 on 1. Nawet ostatni boss nie jest jakimś wyzwaniem, bo w pewnej fazie wystarczy odpalić stosowny czar. Podstawą w jakimkolwiek pojedynku jest po prostu odpowiednie rozmieszczenie Craymeli po kryształach tak, by uzyskać wszystkie moce. Mając możliwość odnowy energii czy revive'u drużyny, można toczyć długie walki. Ogólnie Eternię bardzo mile wspominam, ukończyłem ją dwa razy, choć przy drugim już tak bardzo nie przykładałem się do niej - olałem większość sidequestów. W każdym razie warto.

Odnośnik do komentarza

Noo, skity to jeden z lepszych pomysłów w tej serii. Tym bardziej, jeśli są dobrze napisane. Mam nadzieje, że w xilii dalej są...

Są dalej i są świetne, Alvin i Rowen dobrze nawijają. Za Eternie się wezme. W ogóle w graces zauważyłem, że jest tam pełno fan-serive, co chwile jakies odniesienie do poprzednich części. Bardzo fajny patent.

Odnośnik do komentarza

Undine podobnie jak pozostali bossowie nie są tacy straszni o ile wcześniej trochę przypakujesz postać. Nie pamiętam, abym miał jakieś większe problemy z jakimkolwiek z podstawowych bossów. Jedynie z ukrytym Sekundesem miałem kłopot, bo skurczybyk nawet przy wysokim levelu doświadczenia jest mocny. Poza tym to jeszcze pamiętam, że dość mocno trudziłem się z Valkirią oraz rycerzem (nie pamiętam jak miał na imię) w ostatnim turnieju na Inferii, a to z tego względu, że walczymy tylko Reidem 1 on 1. Nawet ostatni boss nie jest jakimś wyzwaniem, bo w pewnej fazie wystarczy odpalić stosowny czar. Podstawą w jakimkolwiek pojedynku jest po prostu odpowiednie rozmieszczenie Craymeli po kryształach tak, by uzyskać wszystkie moce. Mając możliwość odnowy energii czy revive'u drużyny, można toczyć długie walki. Ogólnie Eternię bardzo mile wspominam, ukończyłem ją dwa razy, choć przy drugim już tak bardzo nie przykładałem się do niej - olałem większość sidequestów. W każdym razie warto.

 

Keczup to Ci powiem, że ja Sekundesa nie dałem rady pokonać, rozwalał mnie jak szmatkę : p A chyba wtedy za dzieciaka tyle w te grę grałem, bo nie wiedziałem gdzie łazić, ale i tak grałem non stop (xD), że miałem 99lvl : p

Jedna z niewielu gier, w których to osiągnąłem.

Valkyria jest ukryta, to dopiero przy graniu już jako ogar ją nakryłem, turnieju chyba też niestety nie byłem w stanie zrobić.

 

Keczup, a przy drugim przejściu, gdzieś tam chyba na końcu gry odblokowuje sie takie dziwne miejsce tam w niebie. Jakiś taki labirynt, w którym właśnie też walczy się tylko 1 osobą.

Robiłeś to? Ja tylko za dzieciaka i pamiętam, że wydawało mi się to szalenie nierealne do zrobienia

Odnośnik do komentarza

No właśnie z tym labiryntem się nie bawiłem, bo po pierwszym przejściu przez przypadek usunąłem save'a, no i przy drugim razie grałem tak jak by po raz pierwszy :(. Sekundes ma mocne zagrywki, tak że dopiero po kilku próbach go zarżnąłem. Podobnie Valkiria, którą też mną ładnie zamiatała. Praktycznie żaden skill na nią porządnie nie działa prócz jednego, ale za nim o tym się z orientowałem, trochę minęło.

Odnośnik do komentarza

Tak myślałem i myślałem nad tą Eternią... kurde, czemu nigdy w to nie grałem? Aż się kapnąłem, że w Stanach gra wyszła pod tytułem Tales of Destiny 2. Potem w Japonii wyszło "prawdziwe" Tales of Destiny 2, ale ta gra z kolei nigdy nie wyszła po angielsku... ale jest fanowskie tłumaczenie w sieci... hmm, coś czuję, że w wolnej chwili się zagłębię w archiwa serii, od Phantasia poczynając ofkoz.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

@sakiu jeśli masz zamiar grać w X2 zaraz po X to daj sobie spokój - będziesz rzygał na widok tych samych plansz i tych samych przeciwników.

Lepiej sobie z roczną przerwę zrób.

 

Hehe, no się zobaczy :D tak naprawdę to Xillie miałem od 7 czy 8 miesiecy u siebie i dopiero teraz się za nią wziąłem więc dopiero co zakończyłem "scenariusz" Miry, dobiję parę dodatkowych rzeczy dla grade points i może wystartuję Jude'a :) No i troszkę widać, że nie wyrobili się na 15 lecie z X1 :S no, ale nie zmienia to faktu, że bardzo fajnie mi się gra na razie.

 

Ehh a jak dam radę to odkurzę Graces F i nabiję te ultimate bronie z podstawki bo tylko te mi brakują do prawdziwego 100% :D

 

 

 

PS: Ślinotok mam na Hearts z Vity, ale eeeehhhhh kiedy na to wszystko wolnego czasu!?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

http://www.acdseeonline.com/photo/sakiu/1447705/12479797/#12479797

 

Już przyszedł jakiś czas temu, ale jakoś nie miałem okazji podzielić się wrażeniami; muszę przeznać że poziom wykonania tego pada jest o wiele wyższy jak padów, które dostaje się z konsolą :) No i ma większy akumulator od pada, którego dostałem przy kupnie ps3.

 

PS

Jak ja nienawidzę Novy w ToX2 i tej jej telefonów AAARGHHHHHHHH....

Odnośnik do komentarza

http://www.acdseeonline.com/photo/sakiu/1447705/12479797/#12479797

 

Już przyszedł jakiś czas temu, ale jakoś nie miałem okazji podzielić się wrażeniami; muszę przeznać że poziom wykonania tego pada jest o wiele wyższy jak padów, które dostaje się z konsolą :) No i ma większy akumulator od pada, którego dostałem przy kupnie ps3.

 

PS

Jak ja nienawidzę Novy w ToX2 i tej jej telefonów AAARGHHHHHHHH....

 

Który ending lepiej tobie pasował? Normal czy True?

Odnośnik do komentarza

Są 2 endingi? Świetnie! Poczekam do wakacji, cena używek powinna już być normalna to sobie sprowadze też. Narazie gram w tales of phantasia i całkiem fajnie się w to gra. Czy phantasia jest długa?

Jest 5 endingów. Cean jest za(pipi)iście tania 41$ za nówkę z bonusami- taniej się nie da http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=BLJS-10188 . Która Phantasia? SNES/PSX/PSP? bo w kolejnych dodawali coraz więcej rzeczy. Narikiki X edition ma najwięcej( bo doszła nowa za(pipi)ista postać z własna historią.

Odnośnik do komentarza

 

http://www.acdseeonline.com/photo/sakiu/1447705/12479797/#12479797

 

Już przyszedł jakiś czas temu, ale jakoś nie miałem okazji podzielić się wrażeniami; muszę przeznać że poziom wykonania tego pada jest o wiele wyższy jak padów, które dostaje się z konsolą :) No i ma większy akumulator od pada, którego dostałem przy kupnie ps3.

 

PS

Jak ja nienawidzę Novy w ToX2 i tej jej telefonów AAARGHHHHHHHH....

 

Który ending lepiej tobie pasował? Normal czy True?

 

Nie przeszedłem jeszcze, 40h na liczniku i jestem na 10 epizodzie i końca za bardzo nie widać. Jaram się systemem walki i robię wszystkie questy ;p w porównaniu do ToX poprawili odpalanie hi-ougi, damn... można nimi teraz srać jak leci o wiele łatwiej i to każdą postacią, a patent z możliwością odpalenia arta postacią, z którą się jest w linku też jest super.

 

Taniej to już chyba tylko na rakutenie używkę można dostać, ale ogólnie teraz warto brać bo yen chyba troszkę spadł, bo spadł mi przelicznik na euro przy preorderze Fate Extra CCC ;)

 

PS:

Zapomniałem, że do pada dorzucali kody, trzeba było się zarejestrować na tej nieczytelnej stronie tales of fans :D i tam poszukać wśród starych kampanii TOX2, no i załapałem się jeszcze na 3 bonusy z 5, w tym DLC do TOX1 i 2 ze strojami Yuriego, Asbela i tego kolesia co nigdy nie mogę zapamiętać z tej porażki na wii.... :D ogólnie fajne wydanie!

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...