Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś konkretnie to nie podpowiem, z tego co wiem, to Slimy są raczej solidne i ciche, powiem tylko tyle, że sam zamierzam nabyć ten model. 500 GB to pewnie max 10 zainstalowanych gier, sam sobie musisz odpowiedzieć, czy Ci styknie. Kupując PS3 napaliłem się na jak największy dysk i po 4 latach nie mam chyba nawet do połowy zapełnionego, także teraz podchodzę do tego na luzie.

 

Daj no namiar na te konsole za ~1000 zł, bo coś nie mogę znaleźć (poza ostatnio wrzucanym amazonem). 

Odnośnik do komentarza

Slimy są mega solidne. Konsola spadła mi z parapetu, czyli wysokość jakieś 90-100cm, co gorsza, była włączona i miała płytę w napędzie, moje zdziwienie było przeogromne, bo gra nawet się nie zawiesiła. Wypadła tylko klapka od dysku twardego i plastik w miejscu kontaktu z podłogą się zniekształcił. Czołg. Chodzi zazwyczaj cichutko, kiedyś tylko w helikopterze MGSV odpalała dodatkowe efekty dźwiękowe, czasami trafi się też w innych grach, ale przypomnieć jakiegoś doskwierającego hałasu, nie przypominam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Może trochę offtop.
Mam pytanie, jakiś czas temu zamieniłem zwykle PS4 na Pro. W zwykłym PS4 miałem dysk 2T, który wyjąłem przy sprzedaży tej konsoli. Na Pro mam dysk 1T którego nie chce wyciągać a wiem, że po którejś aktualizacji doskonale radzi sobie wpięty dysk zewnętrzny. Wiem również, że można ustawić aby nowe gry jak i aktualizacje instalowały się na tym dysku. A jak to działa w przypadku kiedy będę miał część gier na dysku wewnętrznym a część na zewnętrznym, konsola rozpozna położenie i do gier na dysku konsolowym będzie dogrywać tam update czy wszystko z automatu będzie instalować się na dysku? Drugie pytanie czy zawsze mogę decydować na którym dysku mają instalować się nowe gry?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

oj to zalezy i to mocno. Ogolnie zawsze jakas aktualizacja jest i goraco polecam pobrac przed odpaleniem tytulu.

Swoja droga przyznam, ze np. Horizon jak gralem na Pro i TV bez HDR, to mialem najnowszy patch pobrany i miesacami nic, a jak podpialem 4K HDR to natychmiast DWA patche pobralo wiec tutaj loteria.

Odnośnik do komentarza

Spotkał się ktoś ze zjawiskiem kompletnie losowego, samoczynnego wyłączania się pada podczas grania? Na moim Prosiaku, którego mam od niecałego miesiąca zdarzyło mi się to dotychczas trzykrotnie. W każdym przypadku pad był naładowany prawie do pełna, a raz nawet podpięty na kablu do konsoli. Nie bardzo jestem w stanie sprawdzić czy feler tkwi w samym kontrolerze, czy w konsoli. Rzecz jest nieco uciążliwa.

Kiedyś na zwykłym PS4 miałem 2 pady, ale takie cuda nie działy mi się nigdy na żadnym z nich.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szybkie pytanko. Dawno nie grałem w tytuły z plusa. I zauważyłem coś mnie martwiącego. Pobrałem bete Monstera i musiałem ją uruchomić  na koncie na którym mam plusa. Specjalnie nawet szybko pobrałem grę z plusa i jest to samo. Sony cichaczem zablokowało granie w tytuły z plusa na innym koncie? Na ps3 działa po staremu.

Edytowane przez Mantis
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie z innej beczki. Co sądzicie o wersjach cyfrowych gier ? Ja bardziej przekonany jestem do wersji pudełkowych ale prócz materialnego posiadania gry pudełkowej jest jakaś różnica ? Ponieważ styczniowa wyprzedaż na PS Store oferuje Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Gry Roku za 79zł czy w tej samej cenie Rise of the Tomb Raider. Może i robię głupio, ale zastanawiam się czy nie poczekać na przeceny pudełkowych wersji ?

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Promki na PSS rzadko maja wplyw na ceny w retailu, w sklepach stacjonarnych zobaczyc gre o 100 zl drozej niz na promce w sklepiku to zaden szok.

I odwrotnie Persona 5 289, a pudlo 179.

Nie ma zadnej roznicy w dzialaniu, gry i tak leca z dysku. Jesli ktos ma slabego neta to ino moze sobie poczekac az sie cala gra pobierze, tyle.

Kilka mniejszych gier kupilem sobie cyfrowo na promce i nie narzekam, jak sie zastanowic to jest niezwykle praktyczne,  zwlaszcza jak ktos rzadko sprzedaje kupiona gre.

Odnośnik do komentarza

61 gier na ps4 mam w cyfrze, 5 w pudełku. Już pod koniec panowania PS3, przenosiłem sie w cyfrę. Potem był romans z PC, gdzie obecnie na steam mam 700 gier i tylko jedną w pudełku (ale i tak wymaga steama).

* Plusem na pewno jest kupno gry „na już”. Chcąc pograć na weekend, kupujesz i po (dłuższej) chwili grasz. W przypadku pudełka czekasz na listonosza i moze wtorek, środa gierka dojdzie.

* Tanie gry cyfrowe na promocjach. Wolfenstein, czy Evil Within - 21 zł. Czasem w sklepie Sony, jest taniej niż na PC. A i jeszcze zdążają sie błędy typu darmowy Knack 2, czy Final Fantasy XV za 5 dyszek.

* Wygoda - siedzisz na kanapie i wybierasz czy chcesz grać w GTA, czy Driveclub, nie musisz nawet wstawać z łóżka (lenistwo poziom 100%).

* Że gier w cyfrze nie można odsprzedać? Pewnie, dlatego nie kupuję gier za 289 zł, a na promocjach można sie niezłe obłowić (zwłaszcza jak masz plusa, wtedy dodatkowe zniżki).

Dzieki promocjom kupiłem wiele gier w które bym nie zagrał, a przy okazji mogę je zainstalować po x latach ponownie.

* Nie wszystko wychodzi w pudełku. Widziałeś gdzieś w Media Markt np Rocket League? Albo Oddworld New n Tasty? Unravel?

Jest tego cała masa.

 

Post odnosi sie do wypowiedzi @Izrael a:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź Panowie, wiele mi to wyjaśniło. Dodam tu tylko jedno pytanie, czy kupując grę cyfrową mogę ją odinstalować i zainstalować dowolną ilość razy ? Czy za 2 lata znikną bo były "dzierżawione" ?  I gdzie znajdę swoje odinstalowane gry cyfrowe ? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.