Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi!

 

Po drodze był X360 i XboxOne (obecnie Series S), także tytuły multiplatformowe w większości mam ograne (Wiedźmin, ME trylogia, GTA, RDR2 itp. także teraz chciałbym się skupić na ekskluzywach, w które nie miałem okazji zagrać ;)

 

Jeżeli te Reamstery Uncharted (pojedyncze) nie różnią się niczym od kolekcji, to pewnie kupię pakiet, bo już widziałem w fajnej cenie :)

 

a coś w stylu Crash, Spyro, Ratchet (platformówki) jest wartego uwagi na PS4?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, edek90 napisał:

1. Jakie gry najlepiej kupować (w sensie co się najbardziej opłaca) - gry na płytach, czy są czasem jakieś fajne promocje na gry cyfrowe?

 

Nie siedzę w cyfrówkach, ale płytowe gry na PS4 są w większości dość tanie i łatwo dostępne. Jak masz CeX u siebie w okolicy to polecam zajść i obadać temat.

 

Godzinę temu, edek90 napisał:

2. Na początek chciałbym się zapoznać z całą serią Uncharted, ale nie wiem czy bardziej opłaca się zagrać we wszystkie 3 pierwsze części w wersjach Remastered, bo wiem że takie powstały czy kupić Kolekcja Nathana Drake'a? Nie wiem jak bardzo duża różnica jest w tych wersjach i czy opłaca się inwestować w 3 gry osobno czy kolekcja (3w1) też będzie spoko?

 

Generalnie z tą trylogią to jest dziwnie. Jest wydanie "Kolekcja Nathana Drake'a" z taką brązową okładką, ale jest też trylogia remasterów z bodaj niebieską okładką podzieloną na trzy odsłony. W zasadzie podobno to dokładnie to samo, więc kupuj to co akurat trafisz.

 

4 minuty temu, edek90 napisał:

a coś w stylu Crash, Spyro, Ratchet (platformówki) jest wartego uwagi na PS4?

 

Na pewno odświeżona trylogia Crasha z PSXa. Mam co prawda na Xboxie, ale jak nie grałeś to koniecznie spróbuj.

Edytowane przez Quake96
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Quake96 napisał:

 pewno odświeżona trylogia Crasha z PSXa. Mam co prawda na Xboxie, ale jak nie grałeś to koniecznie spróbuj.

 

Grałem i w trylogię i w 4 na Xbox i właśnie chętni pograłbym coś w tym stylu, ale chyba poza wymienionymi nic ciekawszego nie wyszło w ostatnich latach w tych klimatach

 

 

Godzinę temu, Figuś napisał:

Ogólnie sporo z tych gir było w PS Plus, zapytaj kumpla czy dzieli już z kimś konto, jeżeli nie a opłacał subskrypcję to pogadaj czy ci nie udostępni konta, to będziesz miał mase gier do nadrobienia za free czy tam przysłowiową flachę :)

 

To kumpel z zagranicy i już z kimś tam dzieli konto, więc to odpada, ale dzięki za sugestię. Będę musiał sam "zbudować" bibliotekę ;)

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, edek90 napisał:

Grałem i w trylogię i w 4 na Xbox i właśnie chętni pograłbym coś w tym stylu, ale chyba poza wymienionymi nic ciekawszego nie wyszło w ostatnich latach w tych klimatach

Psychonauts 2 ale to w miarę świeża pozycja i pewnie masz ograne na Xboxie w ramach GP, też całkiem świeża pozycja Kena Bridge of Spirits można pod ta kategorie podpiąć

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figuś napisał:

Psychonauts 2 ale to w miarę świeża pozycja i pewnie masz ograne na Xboxie w ramach GP, też całkiem świeża pozycja Kena Bridge of Spirits można pod ta kategorie podpiąć

 

Psychonauts 2 pograłem, całkiem spoko, ale nie wkręciłem się wystarczająco i nie skończyłem, a te Kena Bridge of Spirits wydaje się całkiem ciekawą pozycją, ale chyba zacznę przygodę od Uncharted, (4 części) to trochę mi pewnie zejdzie, później The Last of Us, a dalej się zobaczy, trochę jest tych ciekawych pozycji ;)

 

P.S. Przed PS4 nie planowałem, ale jak w przyszłości (2,3 lata) wyjdzie PS5 Slim lub coś w tym stylu w dobrej cenie, to nie wykluczam zakupu, skoro postarali się o wsteczną kompatybilność, a do tego czasu już pewnie trochę nazbieram do kolekcji

 

Dzięki wszystkim za pomoc i odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze jedno pytanie o PlayStation Plus - czy posiadając tylko PlayStation 4 można w jakiś sposób przypisywać gry do swojego konta z PS5 (bez posiadania fizycznie konsoli) ?

 

Fajnie byłoby coś tam mieć w kolekcji, gdy za kilka lat kupi się PS5

 

Na Xbox360 tak robiłem, dzięki czemu na start miałem już sporą kolekcje na XboxOne

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobre wiadomości dla @Mejma

 

Bloomberg raportuje że Sony pierwotnie planowało, zaprzestać produkcji Playstation 4 pod koniec 2021 r. ale globalny kryzys na rynku połprzewodników i związane z tym problemy w produkcji PS5 sprawiły że plany się zmieniły i PS4 ma być produkowane jeszcze w 2022 r. jako tańsza i prostsza w produkcji alternatywa dla PS5.

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-01-12/sony-tackles-playstation-5-shortage-by-making-more-ps4-consoles

Odnośnik do komentarza

Wiecie co jest ciekawe, że ostatnio synowi do pokoju dałem Ps4 slim z 1tb dyskiem to z dwoma padami używki  takie chodzą po 800-1000zł więc chyba faktycznie  jest ich mało na rynku skoro chcą je jeszcze produkować. Nie znam się na konstrukcji ale przecież tam też jakieś podzespoły są potrzebne więc może lepiej produkty przeznaczyć na komponenty do Ps5 no ale pewnie jest w tym jakiś $ do wyciągnięcia skoro to robią.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

zaczął mnie denerwować mój pad do ps4 (nie chce się ładować, działa tylko na kablu a i wtedy pokazuje jakąś dziwną ikonkę baterii ze znakiem zapytania) Zacząłem się rozglądać za nowym, i niestety ceny mnie troche rzuciły - od 260zl w górę.

 

ale na olx są pady niby orginalne od 180zl - też może nie jakoś tanio (pamiętam że były po 150zl w sieciówkach), ale cena nawet okazyjna jeśli porównywać do sklepowych - myślicie że rzeczywiście są oryginalne? tutaj przykładowe ogłoszenia:

https://www.olx.pl/d/oferta/pad-ps4-nowy-oryginalny-CID99-IDNFhPr.html#7c5710824a

https://www.olx.pl/d/oferta/pad-ps4-pady-ps4-nowe-oryginalnie-zapakowane-CID99-IDKDU3W.html#7c5710824a

 

kupował ktoś?

Edytowane przez zduniacz
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

miałem wcześniej ps4, nawet chwilkę ps5 ale znajomemu sprzedałem ps5 i tak od jakiegoś czasu jestem bez konsoli. 

Na razie nie chce ps5 i płacić po 3000zł za te dziadoskie zestawy.

I mam pytanie:

Czy warto kupić ps4 slim 500gb cuh-2216 od znajomego z RTV Euro AGD używana 10 miesięcy, ale praktycznie nowa, ograł na niej tylko kilka gier. Ps5 za droga dla mnie. Mam tv 4k sony. Po targowaniu zeszło na 970zl.

co myslicie?

z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...