Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, piesek045 napisał:

miałem wcześniej ps4, nawet chwilkę ps5 ale znajomemu sprzedałem ps5 i tak od jakiegoś czasu jestem bez konsoli. 

Na razie nie chce ps5 i płacić po 3000zł za te dziadoskie zestawy.

I mam pytanie:

Czy warto kupić ps4 slim 500gb cuh-2216 od znajomego z RTV Euro AGD używana 10 miesięcy, ale praktycznie nowa, ograł na niej tylko kilka gier. Ps5 za droga dla mnie. Mam tv 4k sony. Po targowaniu zeszło na 970zl.

co myslicie?

z góry dziekuję za pomoc.

Jak masz możliwość weź ps5 na raty i po problemie. Nie masz presji płacić wszystkiego na raz skoro nie masz zapasu siopy. Posprzedajesz produkty z zestawu który pewnie będzie i bez ciśnienia posplacasz. Czasami są nawet takie myki, że bardziej się opłaca brać na raty bo np. Dwie raty są gratis i możesz spłacić wszystko na raz o dwie raty taniej :) ps4 nie ma sensu.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

ogólnie myslałem żeby kupic tą slimke bo ma gwarancje, ps4 pro są po 1300-1400zł ale mają 2-3 lata model najnowszy cuh-7216 , a za  około rok może będa juz same konsole ps5 za 2300zł i może nowszy model i wtedy sprzedać tą ps4 slim, bo akurat gwarancja konczyć się bedzie maj 2023 roku

nie wiem co robić.

Edytowane przez tomekps5
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Plugawy napisał:

Też wydaje mi się, że nie warto. Już lepiej ps4pro z wiekszym dyskiem. Poza tym 1k za slimkę to dużo. Wiem co mówię, bo sam mam slimkę i już w przyszłości nie wejde w jakieś półprodukty zamiast wersji pro.

 

mam 3 opcje:

kupić ps4 slim z gwarancją za 970zł  pograć około roku i sprzedać czy

kupić ps4 pro po gwarancji cuh-7216 za około 1300-1400 nie wiadomo od kogo i co czy

czekać i dopiero za około 6-7 miesiecy uzbierać kase i kupić ps5.

Edytowane przez tomekps5
Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy chyba właśnie od tego jak często grywasz i w co. Ja mam taki backlog, że na PS4 jeszcze spokojnie z 1-1.5 roku pogram. No i na PS4 masz od groma tanich gier klasyków do nadrobienia. Prawie 1000 zł za slima wydaje się dużo, ale z drugiej strony wydawać trzy klocki (nieważne czy w ratach czy nie) plus hajsiwo na nietanie gierki, w które będziesz grał raz na jakiś czas to szala przechyla się lekko w stronę PS4.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Rudiok napisał:

Wszystko zależy chyba właśnie od tego jak często grywasz i w co. Ja mam taki backlog, że na PS4 jeszcze spokojnie z 1-1.5 roku pogram. No i na PS4 masz od groma tanich gier klasyków do nadrobienia. Prawie 1000 zł za slima wydaje się dużo, ale z drugiej strony wydawać trzy klocki (nieważne czy w ratach czy nie) plus hajsiwo na nietanie gierki, w które będziesz grał raz na jakiś czas to szala przechyla się lekko w stronę PS4.

 

ps4 miałem juz 2 razy, ale rok temu sprzedałem za 900zł roczną sztukę ps4 slim 500gb i żałuję , potem na chwile miałem ps5 ograłem exy ps5  i jak pisałem wyżej sprzedałem znajomemu i od około 10 miesiecy  jestem bez konsoli, a ciagnie mnie żeby ponownie zagrać w last of us itp.

 

 i mam 3 opcje:

kupić ps4 slim 500gb cuh-2216a z gwarancją za 970zł  pograć około roku i sprzedać pod koniec gwarancji

czy

kupić ps4 pro po gwarancji cuh-7216 za około 1300-1400 nie wiadomo od kogo i co

czy

czekać i dopiero za około 6-8 miesiecy uzbierać kase i kupić ps5 golasa za 2300zł (jak będą wtedy)

Edytowane przez tomekps5
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, piesek045 napisał:

 

ps4 miałem juz 2 razy, ale rok temu sprzedałem za 900zł roczną sztukę ps4 slim 500gb i żałuję , potem na chwile miałem ps5 ograłem exy ps5  i jak pisałem wyżej sprzedałem znajomemu i od około 10 miesiecy  jestem bez konsoli, a ciagnie mnie żeby ponownie zagrać w last of us itp.

 

 i mam 3 opcje:

kupić ps4 slim z gwarancją za 970zł  pograć około roku i sprzedać pod koniec gwarancji

czy

kupić ps4 pro po gwarancji cuh-7216 za około 1300-1400 nie wiadomo od kogo i co

czy

czekać i dopiero za około 6-7 miesiecy uzbierać kase i kupić ps5.

 

Po tym co dodałeś wychodzi, że faktycznie albo teraz wsunąć jakąś promkę na ps5 albo poczekać kilka miechów.

Odnośnik do komentarza

powiedziałem sobie że nie kupię teraz tych badziewnych zestawów za 3000zł, chcę kupić sama ps5, tylko nie wiadomo kiedy to będzie możliwe.

 

to uważacie że nie brać tej slimki 500gb z gwarancją za 970zł?

co czekać miesiącami na samo ps5?

w sumie to pro to się boję że po jakims czasie się zepsuje, a gwarancji brak

 

 

Edytowane przez tomekps5
Odnośnik do komentarza

nie wiem sam, 

ciągnie mnie żeby zagrać w last of us kolejny raz czy w inne gry które jeszcze nie grałem,  nie dużym kosztem finansowym.

myślałem żeby pograć na tej slimce za 970zł rok, pod koniec gwarancji ją sprzedać i wtedy mieć nadzieję że ps5 będzie już be zestawów za około 2300zł no i nowszy model.

 

na moim miejscu co byście zrobili, pomóżcie, proszę.

Edytowane przez tomekps5
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, piesek045 napisał:

powiedziałem sobie że nie kupię teraz tych badziewnych zestawów za 3000zł, chcę kupić sama ps5, tylko nie wiadomo kiedy to będzie możliwe.

 

to uważacie że nie brać tej slimki 500gb z gwarancją za 970zł?

co czekać miesiącami na samo ps5?

w sumie to pro to się boję że po jakims czasie się zepsuje, a gwarancji brak

 

 

Ten w media markt nie jest zły. 2999zł z kuponem, horizon sprzedałem za 180 a gran turismo za 150zl. Nie ma co sie wpierdalac w ps4 moim zdaniem, szczegolnie te słabsze niz pro.

Odnośnik do komentarza

Czasem miewałem podobne dylematy, ale staram się z tego wyleczyć, bo to strasznie męczy.

 

Obiektywnie: lepiej kupić PS5 i we wszystkie zaległości (w tej samej przecież cenie, co grając na PS4) zagrać w lepszej jakości, a zakup jest przyszłościowy. Natomiast jeśli chodzi o kwestie subiektywne, czyli Twoje finanse, to już musisz sam sobie konkretnie odpowiedzieć na pytanie, na co mnie teraz stać? Jeżeli definitywnie nie możesz sobie pozwolić na wydatek 3k (minus gadżety z bundla, więc i tak wyjdzie ok. 2500 zł), no to wykreśl tę opcję od razu. PS4 Slim w tej cenie to niby dużo (swego czasu nowe za tyle śmigały), ale patrząc na inflację i chorą sytuację na rynku, to nie ma aż takiej tragedii (wystarczy porównać do ceny nówki, jeśli w ogóle jeszcze gdzieś są dostępne). Prosiak to już droższa zabawa i, jak sam zauważyłeś, polowanie na niepewne okazje na rynku wtórnym, więc jak ma być budżetowo, to bierz tego Slima, istnieje prawdopodobieństwo, że odsprzedasz go za rok może nawet bez straty. A jak nie, to kupuj to PS5 na raty i elo.

 

No i wiem, że teraz takie gadanie nic nie daje, ale tak się kończy to dziwaczne kupowanie i odsprzedawanie konsol (swego czasu popularne na forumie).

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, piesek045 napisał:

miałem wcześniej ps4, nawet chwilkę ps5 ale znajomemu sprzedałem ps5 i tak od jakiegoś czasu jestem bez konsoli. 

Na razie nie chce ps5 i płacić po 3000zł za te dziadoskie zestawy.

I mam pytanie:

Czy warto kupić ps4 slim 500gb cuh-2216 od znajomego z RTV Euro AGD używana 10 miesięcy, ale praktycznie nowa, ograł na niej tylko kilka gier. Ps5 za droga dla mnie. Mam tv 4k sony. Po targowaniu zeszło na 970zl.

co myslicie?

z góry dziekuję za pomoc.

 

Za 1K to już lepiej używanego XSS albo Switcha. W ten sposób nie będziesz miał poczucia, że dołączasz do gamingu kiedy twórcy już coraz bardziej olewają poprzednią generację.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

zgodził się na 960zł

jutro podjadę i finalizuję zakup.

konsola kupiona 26 czy 28 maja 2021 roku więc ma jeszcze prawie 14 miesiecy gwarancji-rękojmi, i prawie wcale nie używana.

a za około rok mam nadzieję ze ps5 będzie do kupienia oddzielnie, może jakies ps5 slim? to wtedy się kupi ps5, a ps4 się sprzeda, 

 

dziękuję wszystkim za porady, mam nadzieję że dobrze zrobiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Za 1K to już lepiej używanego XSS albo Switcha. W ten sposób nie będziesz miał poczucia, że dołączasz do gamingu kiedy twórcy już coraz bardziej olewają poprzednią generację.

Jeszcze taniej, Game Pass Ultimate, xCloud i pad do xboxa. Ekologicznie bo nie zbierasz elektro-śmieci także podczas jazdy rowerem w lesie, zwierzątka z kniei będą pochylać główki na znak wdzięczności za ochronę planety. Kobieta będzie zadowolona bo to tylko koszt pada a podobno gamepass jest za darmo... albo to gry w gamepassie są za darmo? Nie ważne. Będzie tanio, dobrze i szybko. Musisz mieć tylko jakiegoś laptopa z HDMI i bzikaj sobie w najlepsze. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Krzysztof93 napisał:

Jeszcze taniej, Game Pass Ultimate, xCloud i pad do xboxa. Ekologicznie bo nie zbierasz elektro-śmieci także podczas jazdy rowerem w lesie, zwierzątka z kniei będą pochylać główki na znak wdzięczności za ochronę planety. Kobieta będzie zadowolona bo to tylko koszt pada a podobno gamepass jest za darmo... albo to gry w gamepassie są za darmo? Nie ważne. Będzie tanio, dobrze i szybko. Musisz mieć tylko jakiegoś laptopa z HDMI i bzikaj sobie w najlepsze. 

 

 

Kolego, czy to wylew? Zadzwonić po karetkę? Mrugnij dwa razy jeśli mnie słyszysz.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

 

Kolego, czy to wylew? Zadzwonić po karetkę? Mrugnij dwa razy jeśli mnie słyszysz.

Ja wylew? To ja polecam zagubionym ludziom kupno Switcha? Wykorzystywać sytuacje w taki obleśny sposób żeby komukolwiek podrzucić ten szajs od Nintendo. Moja opcja to przynajmniej oszczędności finansów i zasobów planety. 

Odnośnik do komentarza

Z tymi ratami to też nie jest tak kolorowo l. Też się zastanawiałem nad taką opcja ale...

Np. w euro jak są te dwie raty "gratis" to się opylało w zeszłym roku przez ograniczony czas. Teraz jak się przeliczy, że masz ps5 za gotówkę 3100 to jak szukałem jakiś czas temu to wszędzie w ratach wychodziło ponad 4k. Według mnie to już mega przegięcie za kawałek plastiku dla dzieci.

Odnośnik do komentarza

odebrałem ps4 slim 500gb- zapłaciłem ciut mniej 950zł, rzeczywiście ma 10 miesiecy, dowod zakupu z rtv euro agd,  pad , konsola jak nowe, nawet kabel hdmi i słuchawki zafoliowane , nie otwierane. 

mam nadzieję że dobrze zrobiłem, pogram około roku i pod koniec gwarancji-rękojmi (ważna do 28 maja 2023 roku) sprzedam, może dużo nie stracę i potem kupię samo ps5 może nawet ciut mniej niz 2299zł na jakies promocji.

 

Edytowane przez tomekps5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...