Skocz do zawartości

inFamous: Second Son


aux

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, - V - napisał:

Ale przecież moce, które dostajemy w tej części są zayebiste, szczególnie neonowa.

Moc dymu i

Spoiler

betonu ku rwa :dynia: którą dostajemy po ukończeniu głównego wątku

są po prostu mega słabe.

 

Jest jeszcze ta moc od tego hakerka/gracza, która była nawet spoko ale nie aż tak żebym zapamiętał co to była za moc. No i pedau w rurkach jest słabo napisany, dlatego zdecydowanie lepiej jakby alternatywka Fetch była główną postacią

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o pif paf to mi dym bardziej podszedł, neon i strzelanie po nogach żeby mieć dobrą karmę mnie rozpyerdalał xD

Jeszcze oglądanie tej supermocy dostępnej na dolnym przycisku krzyżaka po raz ętnasy potrafi dać raka.

Na samym początku gry jeszcze system wspinaczki nieźle dawał się we znaki, wiem, że były te kratki wentylacyjne, a później superbieg, ale jak się chciało gdzieś czasem wejść "ręcznie" to można się było srogo wkurzać.

Widać, że gra miała być zrobiona na szybko na start konsoli :/ może gdyby mieli więcej czasu to wyglądałoby inaczej, chociaż zaznaczam, że w poprzednie części na ps3 nie grałem więc nie wiem na ile to wszystko jest podobne do siebie.

Oby jutro GoT pozamiatał tak mi dopomóż Sucker Punch .

Odnośnik do komentarza

Poruszania po mieście było też poważnym problemem, ten rodzaj gier powinien być pod tym względem przyjemny(coś jak Spider-Man,), dlatego dodatek jest dużo lepszy(nie żeby nie wiadomo jak rewelacyjny), ale zwyczajnie przyjemnie się w niego gra. Podstawka jest upośledzona pod tym względem(i pod wieloma innymi).  Taki tam przeciętniak z graficzką.

Odnośnik do komentarza

Oj, nie zgodzę się zupełnie. Po tych wszystkich wpisach ściągnąłem Second Son i First Light jeszcze raz. Aż przypomnieliście mi że tego drugiego do dzisiaj nie splatynowałem jak planowałem więc jest świetna okazja bo to platyna dość krótka. :)

 

Po 1. Mówimy o 6 letniej grze i let me tell ya - gra wygląda świetnie, a poruszanie się jest jednym z lepszych w tego typu grze. To nie zestarzało się zupełnie moim zdaniem. Szczególnie moc neonów pozwala na wręcz za dużą wolność.

Po 2. Misje poboczne są strasznie prymitywne. Tak było już na poprzedniej generacji, ale luz i przyjemność z robienia ich wiąże się z łatwością poruszania, gdyby nie to to byłaby to udręka. Co ciekawe, Spider-Man najczęściej do inFamousa porównywany - gra jak najbardziej lepsza - wcale z prymitywnością aktywności pobocznych też nie zaszalał. Tak jak tutaj, poruszanie się po mieście wybaczało na tym polu wiele.

Po 3. Fabuła. To całkowicie zależy od upodobań, co komu siądzie. Dla mnie to zawsze były lekkie historyjki, przy których nie trzeba było się skupiać. Dwójka wprowadzała jakiś moralny ciężar (trochę zbyt górnolotnie), a jedynka bardzo fajny twist, ale nie zmienia to faktu, że to dalej popcorn story.

 

Powtarzam, mówimy o początku nowej generacji, mechanikach z poprzedniej, gdzie głównie stawiano na silniki graficzne, a ten w inFamousie moim zdaniem zestarzał się bardzo dobrze. Zdecydowanie większe zadanie przed Sucker Punch teraz bo tak prymitywne aktywności poboczne nie przejdą w Ghost of Tsushima i muszą postarać się bardziej niż Guerilla w Horizonie. Graficznie już wiadomo, że gra zrobi.

Wrzuciłbym na luz, dajcie temu bądź co bądź sandboxowemu staruszkowi dychnąć. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
Cytat

We’re also working to put Cole’s Legacy DLC for inFAMOUS Second Son (which was previously only available as part of the Collector’s Edition) on PlayStation Store in all territories for anyone who missed it.

 

https://www.suckerpunch.com/upcoming-infamous-2-ugc-maintenance-and-legacy-franchises/

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

image.png.c7cb0e57f7e1b24a03ace4089530b203.png

Trochę to zajęło ale udało się skoczyć :D (W 2014/15 robilem jakos 25% i odstawiłem grę na czas nieokreślony). Całkiem nieźle się w to grało po latach na PS5 (graficzka i FPSy podbite, w ustawieniach miałem 'wysoka rozdzielczość'). Oczywiście gra cierpi na problemy 10 letnich sandboxów (wyczyść każdą dzielnice, żeby zebrać nowe moce = wszędzie zrób te same misje, co już przy 2-3 podejsciu lekko zaczyna nużyć).

Poruszanie po mieście całkiem spoko, jak już dostaniemy nowe moce (z 'dymem' skakanie po budynkach jest mocno upierdliwie, chyba że znajdziemy szybko szyb wentylacyjny). Przeszedłem grę 2 razy (good i evil), to spróbowałem polskiego i angielskiego dubbingu. Polska wersja to chyba jedna z gorszych na PS4 i kompletnie nie pasuje, a angielska bardzo ok i widać, że się przyłożyli. Fabuła średnia + nie podobało mi się to, że w zasadzie nie ma różnicy przy 'dobrym' i 'złym' przejściu (w oryginalnym 'infamous' i w dwójce, te różnice jednak były duże, a zakonczenie zupełnie inne dla obu drog).


Sam gameplay, używanie mocy, strzelanie itp. na prawdę spoko (nie ma auto celowania, ani nawet 'wspomagaczy' co dzisiaj już jest raczej niespotykane) ale tylko na 'ekspercie'. Na niższych poziomach trudności jest za łatwo (no chyba że ktoś gra 'na rambo' to wtedy nawet na easy się szybko zginie). 

Podsumowanie: Na dzisiaj, to takie 6/10,
+ fajna gierka 'na raz' (no mozna dwa, żeby zrobić  dobre/złe wybory i wbić trofea),
+ grafika i ogólnie strona techniczna jak na gierkę z 2014, daje radę nawet dziś (brak doczytywanie i widok po horyzont)
+ jest w ps plus ;)

- słabe i powtarzalne side-questy
- mało głównych zadan i bardzo niewielka roznica miedzy zła i dobra drogą
- polski dubbing (a nie jestem bardzo wymagający, bo sporo gier Sony przechodziłem po polsku i nie narzekałem, ale tutaj przez polska wersje jest zupełnie inny odbiór pewnych wydarzen + głowny bohater gada jakieś durne teksty i nie da się go słuchać), nie mam pojęcia czemu polska wersja była chwalona w recenzjach z przed lat, ale dzisiaj wypada mega słabo

Kiedys pasuje probowac First Light (ale na razie mam dosc infamousa, to pewnie poczeka do 2024 :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...