Skocz do zawartości

Fire Emblem Awakening


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazlem tematu o tej grze na forum wiec zakladam nowy, bo z tego co widze nowy Fire Emblem to naprawde swietna pozycja i zbiera bardzo dobre oceny.

 

Premiera w EU zdaje sie w kwietniu, ja wlasnie koncze sciagac z amerykanskiego e-shopu i zabieram sie za granie wiec niedlugo zdam pierwsze wrazenia.

 

http://fireemblem.nintendo.com/

 

Recenzja IGN:

 

http://uk.ign.com/games/fire-emblem-awakening/3ds-91264

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

No ja jak mogę wstrzymać się i na razie przejść obojętnie obok Castlevanii, MHUltimate czy nawet może Luigi's Mansion 2 (poczekam aż ceny trochę spadną), tak na Fire Emblem czekam od roku więc raczej nie wypada nie mieć tego w dniu premiery. Z drugiej jednak strony pochłonął mnie ostatnio Abyss na 3DS'a a i Suikoden Tierkreis czeka na swoją kolej. 

 

Swoją drogą czy ty nie masz Velius już pudełkowej wersji FE ze stanów? Czy kisisz ją może w folii? ;]

Odnośnik do komentarza

Mialem,ale sprzedalem za 80$ bo Nintendo zrobilo jakas wielka pomylke z dystrybucja i gry prawie nie mozna bylo dostac i miala status ultra rare przez kilka pierwszych dni:P Naturalnie sobie odkupie wersje pudelkowa potem jak stanieje a ze nie moge czekac tyle to zasysam z e-shopu.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

1.jezeli wartosc dwoch wersji FE ktore bedziesz mial ( cyfrowa juz masz po pelnej cenie) bedzie wyzsza niz to co zarobiles ze sprzedazy FE to zrozumiale ze popelniles fail

 

2. jezeli mimo wszystko tylko troszke na tym zaobisz, to tez imo gra nie warta swieczki za pare dolcow...

 

Wiesz, ja hipotetyzuje, jezeli pierwsze FE dostales za friko to oczywiscie deal sie oplaca, tylko po co jeszcze chcesz kupowac pudelkowa wersje, skoro masz juz cyfrowa?

Odnośnik do komentarza

Bo jestem kolekcjonerem i poprostu musze miec pudelkowa zafoliowana wersje mojego ulubionego tytulu. Wiec tak czy siak chcialem miec dwa egzemplarze a w tym przypadku wyszedlem na tym nienajgorzej bo kupilem gre za 34,90$,nastepnie sprzedalem za 80$,kupilem wersje cyfrowa za 39$ i teraz poczekam na jakas za okolo 30$ wiec akurat deal mi sie oplacal.

 

Tak, to nie jest normalne ale tak juz mam do co niektorych tytulow :P

Odnośnik do komentarza

Nie no troche patrza na kase, zwlaszcza jak nie zarabiaja kokosow :)

 

A ja moim zdaniem dobrze wyszedlem na tym dealu...gdybym kupil gre w boxie (zaokragle ceny) to jestem -40$ bo tyle zaplacilem. Nastepnie kupuje jeszcze cyfrowa i mamy -80$, czyli tyle ile faktycznie wydalem na gre. Teraz moj przypadek, kupuje gre,czyli -40$,sprzedaje ja za 80$ czyli -40$ + 80$ = 40$ na plusie. Nastepnie kupuje wersje cyfrowa wiec 40$ - 40$ = 0$. W tym momencie mam wersje cyfrowa calkiem  gratis...dokupuje sobie fire emblem w boxie w folii za 40$ i mamy -40$, czyli wyjsciowa kwote po zakupie samego box'u, ale w tym momencie mam i wersje w boxie i wersje cyfrowa.

Odnośnik do komentarza

Narazie Chapter 3. Jestem wgnieciony w fotel przez ta produkcje i juz dawno wracajac z roboty nie mialem takiego parcia zeby odpalic przenosna konsolke i grac na kanapie.

 

Po kolei, mamy poziomy trudnosci Normal, Hard i Lunatic. Do tego dochodza 2 tryby, Casual i Classic. W Casualu smierc naszego ludka nie ma wplywu na dalsza gre bo po walce wraca w nasze szeregi, w Classic jest tak jak powinno byc i jak sie powinno grac w Fire Emblem, czyli zgon = na zawsze.

Co do poziomow trudnosci Normal to taki Easy zeby przejsc na szybko gre albo dla ludzi ktorzy pierwszy raz graja w tego typu produkcje, Lunatica nie probowalem a Hard...Hard wyglada na taki normal z poprzednich czesci, moze ciut trudniejszy bo przewaznie "challenge" byl jakos od polowy gry a tutaj...no coz, juz od pierwszej tutorialowej walki jedna zla decyzja moze nas kosztowac zycie towarzysza i bardzo mi sie to podoba.

Obliczam kazdy ruch, patrze na statystyki i bronie i staram sie przewidywac co sie stanie aby tylko nie padla mi postac (nie lubie stosowac taktyki smierc = reload bo to mija sie z celem). Mozna powiedziec ze gra od poczatku stawia male wyzwanie i zmusza nas do ostroznej i przemyslanej gry (mowie oczywiscie o sobie, sa pewnie wsrod was koksy ktorzy tyle razy grali w FE ze powiedza ze za latwe, dla nich pewnie jest Lunatic:P).

 

Jak narazie efekty 3D jak i graficzne stoja moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie, muzyka jest niesamowita a system walki nie musze chyba mowic ze swietny, duzo starych rozwiazan ze statystykami jak i troche nowych z parowaniem jednostek, combosami i supportowaniem sie. Nie rozgryzlem jeszcze do konca jak to wszystko dziala ale moge powiedziec ze uczenie sie tego systemu, uwazne granie i kazda wygrana bitwa to nie lada radośc i zapewne wlasnie to trzyma mnie dluzej przy konsoli.

 

O fabule sie nie wypowiadam dopoki sie nie rozkreci, narazie jest dosc ciekawie.

Odnośnik do komentarza

To widzę, że jest na co czekać, i odliczać dni w kalendarzu:).

Poziomem trudności się nie przejmuj, ja zawsze zaczynam od normal'a w FE (no chyba, że jest za łatwo) by poznać się z tytułem, a pózniej śrubuję grę na wyższych poziomach trudności...

No kurde jeszcze miesiąc czekania...

Odnośnik do komentarza

Czytałem iż ma dotyczyć i US i Europy ale niestety w recenzjach ciężko się o tym przekonać bo nie wiadomo zawsze jakiej wersji używają, bo nawet na dużych stronach nie zawsze wspominają o dual-audio (vide: GameSpot i ich video recka). Tak czy siak nadzieja pozostaje ;] 

 

Rozumiem iż ciupiesz w FE na modelu XL, jak się ma sprawa z ogólną prezencją gry? np. czy napisy są może czasami nieczytelne (rozmyte itp.) występuje duży alliasing? Dostrzegłeś może jakieś niedopracowania? 

Odnośnik do komentarza

Tak na XL. Bez 3D napisy podczas dialogow sa troszeczke niewyrazne, ale tylko troszeczke. Za to gdy zalaczymy 3D,nawet na minimum to gra prezentuje sie cudownie i wszystko jak dla mnie jest bardzo wyrazne. Nie mam jak porownac tego do standardowej wersji 3DS'a , tymbardziej na temat kwestii alliasingu bo nie zwracam na to wiekszej uwagi. Powiem ze roznica miedzy tryben standard a 3D to niebo i ziemia.

Odnośnik do komentarza

Czytałem iż ma dotyczyć i US i Europy ale niestety w recenzjach ciężko się o tym przekonać bo nie wiadomo zawsze jakiej wersji używają, bo nawet na dużych stronach nie zawsze wspominają o dual-audio (vide: GameSpot i ich video recka). Tak czy siak nadzieja pozostaje ;]

 

 

No jak stronka jest amerykańska to dostaje tylko amerykańską wersję i o niej może pisać, nie muszą chyba tego zaznaczać? Europejskiej wersji chyba jeszcze nikt nie dostał, a Nintendo - z tego co wiem - się nie chwali takimi detalami.

Odnośnik do komentarza

Skąd zamawiacie swoją kopię gry? Wie ktoś czy Amazon wysyła gry w dniu premiery, czy tak, żeby na dzień premiery dotarły do odbiorcy? Zależy mi (jak każdemu) żeby mieć grę jak najszybciej, ale rozeznałem się w polskich sklepach internetowych i jest masakrycznie drogo, wychodzi 180 zł + koszt przesyłki, więc jak dla mnie kupno u nas odpada.

Odnośnik do komentarza

 

Czytałem iż ma dotyczyć i US i Europy ale niestety w recenzjach ciężko się o tym przekonać bo nie wiadomo zawsze jakiej wersji używają, bo nawet na dużych stronach nie zawsze wspominają o dual-audio (vide: GameSpot i ich video recka). Tak czy siak nadzieja pozostaje ;]

 

 

No jak stronka jest amerykańska to dostaje tylko amerykańską wersję i o niej może pisać, nie muszą chyba tego zaznaczać? Europejskiej wersji chyba jeszcze nikt nie dostał, a Nintendo - z tego co wiem - się nie chwali takimi detalami.

 

 

Mi chodzi o fakt iż wiele stron nawet nie wspomina o możliwości wyboru głosów to raz, dwa IGN.uk piszę recki gier wersji US a czasami ich recki pojawiają się wraz z Europejską premierą i to nie tylko oni bo są także fanowskie strony i nie zawsze wiadomo skąd pochodzi osoba i jaką wersje gry posiada. Tak więc nie zawsze jest to tak oczywiste jak się wydaje. 

 

 

@Heiajin - Czekam już rok na Fire Emblem i nie zbawi mnie czekanie do 19-ego kwietnia a to skąd kupię to nie mam jeszcze sam pojęcia, ale z aktualnym kursem Funta to na Amazonie wydasz ok. 160zł za FE, tak więc mając zniżkę w Ultimie mogę równie dobrze dorzucić 10zł.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.