Skocz do zawartości

Trudne sprawy administracyjne i regulamin


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nikomu nie broni i nie będzie bronił cytować. "Uprasza się się o unikanie" nie oznacza że jest to zabronione. Jeśli ktoś cytuje długiego posta lub drabinę to po prostu skupić się lub zacytować część do której się odnosicie.

 

w takim razie proszę zachowajcie podejście z posta Kyo i nie ingerujcie tak gorliwie w posty. dziękuję. 

Odnośnik do komentarza

Waldek chodzi Ci o post blubera, który wyglądał tak ?

 

2pr7o8h.png

 

 

 

Idealny przykład jak nie powinno się cytować  ;)

 

Co do ludzi edytujących po jakimś czasie swoje posty zmieniając ich treść, to nie będę się wypowiadał, bo nie widzę takiego sensu.

 

Btw. rzuć okiem na temat nowego PE (post #59 i #60). Nie dość, że offtop to jeszcze drabinki robią.

Odnośnik do komentarza

No i to jest fakt. W przytoczonym przez Square'a przypadku, niejaki Veldon zamiast cytować T1982 mógł po prostu zwrócić się doń - "Tokugawa, nie widziałem tego materiału (...)". Ale przecież lepiej wrzucić całą dotychczasową rozmowę, zwłaszcza, że jest to post pod postem. Niektórzy nie rozumieją, że zamiast cytatu można się do kogoś zwrócić personalnie i odwołać się do danej wypowiedzi?

Odnośnik do komentarza

waldek rozumiem Twoje podejście ale nie dorabiajmy teorii spiskowych o wrednych userach co edytują posty po to by później siać zamęt i trollową bekę. w tematach typu WKP, niektórych HP czy CW to jeszcze ma sens bo co tam czasami się dzieje to wszyscy wiemy. w normalnych dyskusjach nie ma to znaczenia bo co da edytowanie postu podczas rozmowy o np wrażeniach z gierki czy poradach kiedy ktoś ma problem. zresztą widać kiedy user edytuje posta więc w razie robienia burdelu zrobimy swoje i się skończy zabawa "edytą".

jeżeli jest powód czy sens cytowania posta na którego się właśnie odpowiada to nie ma najmniejszego problemu. dlatego też w § właśnie zostało napisane "uprasza się" by po prostu tego unikać i nie robić w dyskusji postów na pół strony. dotyczy się to szczególnie osób, które idą na łatwiznę klikając "odpowiedz" zamiast zjechać kursorem parę cm niżej na dodawanie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

jeżeli jest powód czy sens cytowania posta na którego się właśnie odpowiada to nie ma najmniejszego problemu. dlatego też w § właśnie zostało napisane "uprasza się" by po prostu tego unikać i nie robić w dyskusji postów na pół strony. dotyczy się to szczególnie osób, które idą na łatwiznę klikając "odpowiedz" zamiast zjechać kursorem parę cm niżej na dodawanie odpowiedzi.

 

dobra, w sumie to ma sens. to może chociaż zróbmy tak - nie dawajcie za to jakiś mega banów, ostrzeżeń czy coś, bo to nie jest jakaś tragedia i bardziej się obawiam że rozmowy staną się bardziej sterylne. Wystarczy edyta, jakaś PMka a jak się problem będzie pojawiać to grubsze działanie, ok? Chodzi mi tylko  oto, aby nie łapać 2 dniowego bana (np. na weekendową ustawkę w BF) za to, że ktoś kogoś za bardzo zacytował. Mam nadzieję, że z grubsza wiadomo ocb

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

cieszę się, że sobie to wyjaśniliśmy, tylko zwracam uwagę, bo narazie banów nie ma, a za 3 miechy się okaże że 5 userów już przez drabinki wyleciało :) I jeszcze jedno pytanie mam - jak będzie z wulgaryzmami? Temat mnie troszkę dotyczy, bo zdarza mi się przeklnąć a z tego co widzę to za kultowe już "beka z Was...etc" co niektórzy dostali odpoczynek od forum :) a jednak właśnie takie teksty tworzą to forum takim, jakie jest. do tego niewinne "(pipi)a" od czasu do czasu w kontekście pogody czy tam ubioru Lucka to jeszcze nie tragedia chyba co? pytam, bo widzę, że maci zakusy na ostrą cenzurę

Odnośnik do komentarza

musiol nie przesadzaj, samemu pewnie czasem przeklinasz lub masz ciezki dzien i robisz rzeczy, z ktore ci potem przykro. 

 

przeklenstwa na tym forum to temat odrebny, bo to historia tego forum. na pozostalosci tej historii mozesz sie jeszcze natknac doslownie wszedzie. posty sa nasaczone przeklenstwami, tematy posiadaja przeklenstwa w swoich nazwach, wulgaryzmy wylewaja sie nawet z postow moderacji. kiedys mielismy oddzielny dzial - bluzgownica, w ktorym moglem mowic co chcialem. i teraz co? nagle jakis straszny pedant zazyczyl sobie, ze po 11 latach siedzenia na liberalnym oraz bardzo tolerancyjnym forum bede spiewal jak slowik, starego psa nie uczy sie nowych sztuczek.

Odnośnik do komentarza

waldus też się cieszę. do tej pory nie było żadnych konsekwencji i takowych nie planujemy. edyty wystarczą w niektórych przypadkach, czyli to samo co do tej pory. po prostu - uprasza się :)

 

co do bluzgania to musicie pamiętać parę istotnych rzeczy. forum to nie jest nasze prywatne poletko gdzie możemy robić co nam się tylko chce. forum należy do wydawnictwa i marki PE i, co oczywiste, jest swoistą wizytówką pisma. przedział wiekowy czytelników jest różny. od kilkulatków do czytelników pamiętających dobrze stary ustrój. chociażby dlatego trzeba dbać o kulturę i słownictwo. są tematy w których to nie stwarza problemu ale naprawdę nie widzę najmniejszego powodu by ktoś miał bluzgać w tematach poszczególnych gier, na shoucie czy w statusach. no serio po co? frustrację czy negatywne emocje można wyrazić kulturalnie i bez chamstwa.

niestety co niektórzy zaczęli nagminnie obchodzić cenzurę i przeginać ze słownictwem jakby to był jakiś nowy sport. każdy kto siedzi tutaj dłużej i przegląda czasami chociażby statusy powinien to zauważyć. no chyba że na siłę nie chce tego widzieć. nie mamy zamiary wprowadzać jakiegoś reżimu i nie wiadomo jakiego ograniczenia wypowiedzi. po prostu trzeba trzymać poziom i reprezentować się odpowiednio. zrozumcie to, zamiast przekleństwa spróbujcie ubrać to w normalne słowa i wszyscy będą zadowoleni.

 

Maus - bez obaw, też sobie wzięliśmy to do serca. jeżeli nie potrafisz się wyrażać i przekazać myśli inaczej niż przez bluzgi no to sorry, to już Twój problem.

 

przy okazji - wesołych świąt ;)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

troche sie zagalopowales w tych swoich dywagacjach i starasz sie przykleic zwyklym uzytkownikom tego forum taka sama naklejke, jaka bluber chce przykleic wszystkim miesozercom - winny. tylko bluber robi to z lekka nutka zartu, a ty starasz sie naprawde. nikt tutaj niczego nie bierze jako prywaty (no moze oprocz kilku wyjatkow od tej reguly). zapomniales chyba, ze forum jest po to, by wyrazac opinie i prowadzic dyskusje, to raz.

 

oczywiscie jestem swiadomy tego do kogo nalezy to forum, co nie zmienia faktu ze moderacja sama do niedawna brala w wolnych dyskusjach udzial. zatem nie rozumiem dlaczego teraz nagle stara sie zrzucic wszystko na ludzi dyskutujacych na forum, to dwa.

 

wulgaryzmy to tylko slowa, kilkulatkami prosze sie tu nie zaslaniac. zawsze przy rejestracji tym ponizej 13 lat mozna dac im tylko gorne dzialy i odblokawac reszte po 18. i wcale nie mowie, ze w shoutboxie nie powinno byc blokady wulgarzymow, ale shoutbox jest w miare nowy - mozna to bylo inaczej rozegrac. zwykle usuniecie statusu lub linijki w shoutboxie + pm pewnie rozwiazaloby ten problem.

 

nikt sobie tutaj nie zrobil nowego sportu, niektore dzily/tematy sa dosc specyficzne i czesto statusy zapozyczaja ta specyfike. do tej pory nikomu to nie przeszkadzalo.

 

colin84: jesli juz wszedles ze mna na plaszczyzne prywaty w tym swoim pieknym i wysublimowanym poscie, ktory mial wszystko wyjasnic, a tak naprawde nic soba nie wniosl to naprawde nie obchodzi mnie to, co myslisz o moim wyslawianiu sie oraz wyrazaniu opinii. ja nie mam zadnego problemu.

 

i przy okazji: nawzajem. :)

Odnośnik do komentarza

a dziękuję za pochwałę posta, doceniam ;)

 

żadnej łatki nie mam zamiaru nikomu przyklejać czy wrzucać wszystkich do jednego wora. każdy ma prawo wyrazić swoją opinie i tego nikomu nie bronimy. można po prostu zrobić to odpowiednim słownictwem i  w kulturalny sposób. jak sam widzisz WKP czy HP żyją po swojemu i git. wszystko się rozbija o ogólną sferę forum, która od razu rzuca się w oczy. przyjmując klientów wpuścisz ich do zapyziałej poczekalni czy jednak dbasz o ład i porządek? takie na szybko porównanie ale myślę że w miarę odpowiednie. kto i jak się wyraża w domu czy na ulicy to jego sprawa, tutaj jednak panują jakieś zasady. (które i tak nie są jakieś super restrykcyjne czy reżimowe)

każdy ma swoje zdanie i to się ceni. można by to długo roztrząsać. jak chcesz to spoko - możemy, nie musimy. nie zmienia to faktu że jakiś porządek musi być.

 

btw mięso rulez.

Odnośnik do komentarza

musiol nie przesadzaj, samemu pewnie czasem przeklinasz lub masz ciezki dzien i robisz rzeczy, z ktore ci potem przykro. 

 

przeklenstwa na tym forum to temat odrebny, bo to historia tego forum. na pozostalosci tej historii mozesz sie jeszcze natknac doslownie wszedzie. posty sa nasaczone przeklenstwami, tematy posiadaja przeklenstwa w swoich nazwach, wulgaryzmy wylewaja sie nawet z postow moderacji. kiedys mielismy oddzielny dzial - bluzgownica, w ktorym moglem mowic co chcialem. i teraz co? nagle jakis straszny pedant zazyczyl sobie, ze po 11 latach siedzenia na liberalnym oraz bardzo tolerancyjnym forum bede spiewal jak slowik, starego psa nie uczy sie nowych sztuczek.

Hej, ale ja nie mówiłem o przekleństwach. Te są i pewno zostaną w niektórych tematach, ale walenie kur.ami gdzie tylko popadnie powinno być wywalane bez skrupułów. Reszta w rękach moderacji

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...