Skocz do zawartości

Luigi's Mansion 2


gmeru

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu jeden z tych tytułów na które czekałem czekałem (pewnie nie tylko ja ;p) i się doczekałem. Jak dla mnie to rewelacja! Miód wypływa się po prostu hektolitrami póki co. Oprawa na najwyższym 3DSowym poziomie a 3D daje mocno radę. Jedyne co kole w oczy to wszechobecny aliasing ale po chwili można się do tego przyzwyczaić albo wyłączyć tryb 3D. W 2D jest sporo lepiej. Do tego szkoda, że nie ma dialogów tylko pomrukiwanie ; ) Ale to tylko niuanse bo grywalność jak już pisałem jest dla mnie nawet lepsza niż w Mario ;p Wolę takie podejście do tematu jak tutaj.

 

Właśnie takimi grami, pisanymi od podstaw i specjalnie na przenośny sprzęt można spokojnie miażdżyć smartfony ;p Takich gier brakuje mi cały czas na Vicie... Oby więcej.

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie ogrywam i dla mnie to mała rewelacja! Dla takich gier kupiłem 3ds-a i teraz czekam tylko na "Mario i Luigi Dream Team" i oczywiście "Donkey kong country 3ds".

 

Luigi's Mansion 2 to moje pierwsze spotkanie z tą serią i od razu rzuciło mi się:

 

- kapitalna muzyczka i klimat: najlepsze jak Luigi mruczy sobie pod nosem melodyjkę, która gra nam w tle;). I ten dźwięk dzwonka gdy dzwoni do nas profesorek fajnie kontrastuje z mroczną atmosferą domostwa, w którym się poruszamy;)

- łapanie duszków jest bardzo miodne i fajnie rozwiązane, choć do sterowania ciężko mi się było przystosować

- grafika: tu jest bardzo ładnie i kolorowo, ale nie wyobrażam sobie grania w ten tytuł bez włączonego na maksa 3d;P

 

Co mnie trochę irytuje to rozbicie rozgrywki na misje. Wolałbym po prostu byc rzucony do upiornego domu i powoli go eksplorować a nie za każdym razem gdy ukończę zadanie, zostać wyrzuconym do pokoju profesorka i tak w kółko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem już po kilku poziomach i co mogę powiedzieć... dla mnie to system seller! Nawet odswieżona Ocarina poszła w kąt, tak jestem zauroczony Luigim.

 

Nie wiem jak sytuacja wygląda z pierwszą częscią "Luigi's Mansion" na GameCube'a ale dwójeczka to po prostu beczka pełna miodu! Oj chyba wyrosła nam kolejna po "Zeldzie", "Mario" i "Metroid" seria Nintendo, na której dźwięk będziemy się pocić i z nerwów odliczać kolejne dni w kalendarzu;).

 

Pomysłów jest tu bardzo dużo, ani chwili nudy a łapanie duszków to frajda lepsza niż strzelanie do terrorystów w megawidowiskowych grach z dorosłych konsol. Nie tylko grafika jest tu sympatyczna ale też dźwięki! Rozwalił mnie poziom z grającym w tle pianinem... coś niesamowitego! Jak ktoś się zastanawia czy kupić... tu się nie ma co zastanawiać! Panowie i Panie, oto mamy grę dla której kupujemy 3DS-a.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość ragus

Od 2 lat gry na 3DS'a biorę z ultimy. Mam u nich ten 5% rabat i wychodzi 171 zł, czyli 35 funtów. Pewnie znalazłbym egzemplarz z UK tańszy o te 2 dychy, ale trochę szkoda zachodu.

 

O, teraz patrzę, że na amazaonie jest za 31 funtów. Może stąd weź?:

 

http://www.amazon.co.uk/Luigis-Mansion-Dark-Moon-Nintendo/dp/B00B5Q83KC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1367588311&sr=8-1&keywords=luigi%27s+mansion+2

Odnośnik do komentarza

Ja jestem pod ogromnym wrażeniem gry. Na całe szczęście nie mam zapędów recenzenckich i mogę ocenić pozycję zupełnie subiektywnie - dla mnie nie ma żadnych wad. 10/10. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem ostatnimi latami. Jest w niej wszystko co lubię w grach od Nintendo. Nawet przez minutę nie miałem poczucia znużenia czy rozczarowania. 

Warty odnotowania jest, moim zdaniem, najlepszy efekt 3D jaki widziałem na tej konsoli. Gdyby nie fakt, że czasem trzeba trochę 3ds obrócić, jak się odkurza, to mógłbym nawet grać cały czas z suwakiem w pozycji maksymalnej :)

 

ps. Z amazonu gra idzie szybciej niż z ultimy :) zamówiona w środę dotarła w piątek rano. Koszt łączny: 174zł

Odnośnik do komentarza

Gierka jest bardzo dobra jednak w mojej opinii nie zasługuje 10/10  tylko na 8+ lub 9 -

Gra nie wykorzystuje Circle Pad Pro, co mnie trochę ździwiło. Rozglądanie się latarką przyciskami w doł i w górę trochę mnie nużyło.

Doprawdy nie rozumiem dlaczego zrezygnowano z takiej funkcji, bo przecież Luigi's Mansion z Game Cube był pod każdym względem doskonały.

Drugi szkop o jakim nikt jeszcze informował (z wyjątkiem pewnego zagranicznego fora) jest Glitch występujący na pierwszym poziomie.Tutaj testerzy dali zwyczajnie ciała. Gierka funkcjonuje normalnie jednak efekty dźwiękowe w tle zwyczajnie zanikają i słychać tylko muzyczkę. Ździwiło mnie również to, że zdarzyło mi się to dwa razy, a po wyjęciu cartridge z konsoli i wtórnym załadowaniu (wszystko powróciło do normy). Wielki plus w stronę grafików, którzy odwalili tutaj dobrą robotę. Gierka wygląda znacznie lepiej od pierwszej części (lepsze tekstury) etc + efekt 3D;] 

 

P.S Przydałaby się jednak polska lokalizacja  :thumbsup:

Edytowane przez Shayen
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Pogrywam sobie giereczkę i jest bardzo fajnie. Szczególnie zachowania Luigiego, jego mimika, ruchy, gapiostwo... podśpiewywanie piosenek, które lecą w tle, małe odzywki... next level games spisali się tu chyba lepiej nawet niż nintendo. Pamiętam jak ludzie w Wind wakerze rozpływali się nad tym jaki 'charming' jest toon link. Tu jest to samo.

Co do gameplayu to jest bardzo fajnie. Raczej nie będę cisnął na wymaksowanie gierki i zbierania wszystkiego co jest. Głównie dlatego że gra jest całkiem długa. Jetsem na 16 godzinie i jestem w ostatnim "świecie" czyli ostatniej mansion, z półtorej godzinki mi jeszcze przynajmniej zajmie, a potem czeka jeszcze kilka misji dodatkowych i dużo zbieractwa. Na razie nie chcę mi się powracać do misji i je maksować, ale z chęcią wchodzę do kolejnych.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

skończyłem ace attorney i zabrałem się za luigi mansion (chyba do pokemonów jeszcze długo nie wrócę:)). Boże jak ta gra wciąga. miałem uruchomić na 10 min aby sprawdzić co i jak. grałem tak do teraz od 9 rano ... :) super gra.Pierwsza gra w której mnie 3d nie drażni.

Odnośnik do komentarza

No czasami dostaje się instrukcje w stylu "Go to the basement" czy "Capture 3 ghosts in the tower", więc to już zależy, czy twój angielski jest na poziomie ameby, czy jednak może rozróżniasz mimo wszystko pojedyncze słowa. Jeżeli tak, to dasz sobie radę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...