Skocz do zawartości

Destiny


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Wbiłem już 388 lighta i cały czas staram się go powiększyć. W związku z tym mam pytanie o legendarne itemy dostępne u sprzedawców/frakcji/mentorów itd. kupowane za marki. Czy ich poziom lighta skaluje się wraz z moim poziomem? W podglądzie zawsze mi pokazuje wartość 380 i wolałbym nie tracić marek na bronie ze słabszym lightem. Z drugiej strony ostatnie nagrody za Vanguard Reputation w podglądzie też miały niskie wartości lighta, a po ich odebraniu przeskalowały się do poziomu 390.

Odnośnik do komentarza

> nie ma słów żeby wyrazić moją pogardę dla Bungie w tej chwili

 

Alternatywnie, take a chill pill i zrozum, że akurat Bungie tutaj ma najmniej do gadania. Opcję afaik powstrzymuje Sony, które nie jest zainteresowane współpracą z innymi platformami. Nintendo i MS są otwarte na różne tego typu inicjatywy, Sony nie.

sorry,  nie kupuję tego. tzn. wierzę, że tak jest, ale nadal mówimy o 5 czy ilu tam śmiesznych emblemach (to jest osobny temat, że w najlepszym razie za 3 lata gry w D1 dostaniesz 5 śmiesznych emblemów). A międzyplatformowy transfer był już w GTA5. Podobnie spartolono - jak wynika z artykułu na bungie.net - opcję przenoszenia postaci - tu już Sony nie miało nic do gadania. 

 

od początku pisałem, że rozumiem podejście 'fresh start' do D2 (mimo że jest to wytarcie sobie du.py obietnicami sprzed paru lat), ale to co się w tej chwili dzieje to trochę przegięcie w stosunku do ludzi, którzy 'trochę' czasu w grze spędzili. Do D2 nie przeniesie się nawet balans srebra z jedynki - czy można bardziej dosadnie pokazać środkowy palec ludziom, którzy wydawali na grę hajs? Tu nie chodzi o żadną z rzeczy, o których piszę powyżej z osobna, ale ogólne podejście do 'veteran players'.

 

Był o tym dobry artykuł na Polygonie: https://www.polygon.com/2017/6/20/15757882/destiny-items-collectibles-guns-destiny-2 zgadzam się z każdym słowem.

Odnośnik do komentarza

> Mnie to dziwi, postaci i wszystkie dane są trzymane na serwerach Bungie.

Owszem. Ale np. to również oznacza, że te platform-exclusive itemki również. I teraz, masz np. postać z nową bronią dostępną tylko na PS4, i chcesz pograć na PC. Co się z nią dzieje? Znika? Niedobrze. Leży przekreślona z napisem "Niedostępna na tej platformie"? Jeszcze gorzej. Itp. itd.

 

Nie to, że to są problemy nie do rozwiązania, ale pokazuje pewne komplikacje. Tak czy owak, Sony stroszy piórka, mówi "nie" i tyle :(

 

> Do D2 nie przeniesie się nawet balans srebra z jedynki - czy można bardziej dosadnie pokazać środkowy palec ludziom, którzy wydawali na grę hajs?

 

Czy jak kupisz sobie iPhone'a w 2014 roku, i potem dokupisz do niego futerał, to masz pretensje, że nie pasuje on do wersji 2017, o nowym rozmiarze, i musisz kupić nowy?

 

> to jest osobny temat, że w najlepszym razie za 3 lata gry w D1 dostaniesz 5 śmiesznych emblemów

 

Tak, z tym, że nie :) Cytuję najnowszy update od Bugno:

"Some of the ways in which we’ll tip our hat to your legacy in Destiny 2, and some of the ways you’ll be able to show all the young pups that you’d become legend long before they were ever reborn in the Cosmodrome, are best left for you to experience for yourself. Others are little touches that will fall snuggly into the realm of “you just had to be there.” We’re not going to spoil them for you right here and right now."

 

> Ja już złożyłem preorder na wersję PS4, więc nie denerwujcie mnie, że zostajecie jednak na X1

 

Ja zostaję. Owszem, PS4 to większy userbase, ale z tego, co mi na tym forum mówiono, problemu "red barów" to nie rozwiązuje. Owszem, PS4 to exclusives, ale afaik Bugno ma sensowniejszą umowę do D2 i te rzeczy będą trafiały na inne platformy szybciej. A i tak nigdy aż tak się na nie nie śliniłem, i np. to co widziałem do D2, wrażenia nie zrobiło.

 

Xbox ma dla mnie dwie zalety: znam już stąd kilka fajnych osób, i wiem, że będzie sympatycznie na kolejnym raidzie czy whatever. Po drugie, pad Xboxowy do shooterów jest dużo lepszy. Niby można nowego Scuffa dorwać, ale to nie to samo co mój Elite przerobiony przez Battle Beavers na sticki z większym napięciem. A maszynki pozwalające używać Elite'a na PS4 to extra kable i dodany lekki lag, wiec f*ck it.

 

Last but not least, zdziwię się, jeśli wydajność D2 na PS4Pro 4K będzie taka sama jak na XOX 4K. 4K to jest jest trochę pixeli, a PS4 Pro aż taką maszyną nie jest, żeby te wszystkie particle jeden na drugim ogarnąć bez bólu. Ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

> Mnie to dziwi, postaci i wszystkie dane są trzymane na serwerach Bungie.

 

Owszem. Ale np. to również oznacza, że te platform-exclusive itemki również. I teraz, masz np. postać z nową bronią dostępną tylko na PS4, i chcesz pograć na PC. Co się z nią dzieje? Znika? Niedobrze. Leży przekreślona z napisem "Niedostępna na tej platformie"? Jeszcze gorzej. Itp. itd.

 

Nie to, że to są problemy nie do rozwiązania, ale pokazuje pewne komplikacje. Tak czy owak, Sony stroszy piórka, mówi "nie" i tyle :(

Może trochę się źle wyraziłem, chodziło mi tylko o przenesienie progressu w celu otrzymania nagród w D2 za grę w D1.

Przenoszenie progressu między platformami na stałe oczywiście rodzi o wiele problemów.

Jakby była taka możliwość fajnie, sam pewnie bym korzystał, ale nie płaczę też za jej brakiem.

Najgorzej mają ci którzy na stałe planują przesiadkę na PC, albo płaca dwa razy i po 6 tygodniach kończą z konsolą lub czekają ale co to za przyjemność jak już wszystko będzie odkryte :)

Odnośnik do komentarza

Ja zostaję. Owszem, PS4 to większy userbase, ale z tego, co mi na tym forum mówiono, problemu "red barów" to nie rozwiązuje. Owszem, PS4 to exclusives, ale afaik Bugno ma sensowniejszą umowę do D2 i te rzeczy będą trafiały na inne platformy szybciej. A i tak nigdy aż tak się na nie nie śliniłem, i np. to co widziałem do D2, wrażenia nie zrobiło.

 

Xbox ma dla mnie dwie zalety: znam już stąd kilka fajnych osób, i wiem, że będzie sympatycznie na kolejnym raidzie czy whatever. Po drugie, pad Xboxowy do shooterów jest dużo lepszy. Niby można nowego Scuffa dorwać, ale to nie to samo co mój Elite przerobiony przez Battle Beavers na sticki z większym napięciem. A maszynki pozwalające używać Elite'a na PS4 to extra kable i dodany lekki lag, wiec f*ck it.

 

Last but not least, zdziwię się, jeśli wydajność D2 na PS4Pro 4K będzie taka sama jak na XOX 4K. 4K to jest jest trochę pixeli, a PS4 Pro aż taką maszyną nie jest, żeby te wszystkie particle jeden na drugim ogarnąć bez bólu. Ale zobaczymy.

Czyli jednak preorder na PS4 to niezbyt dobra decyzja xd. No nic, mam nadzieję, że na PS4 też jakaś ekipa się szykuje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

> Czyli jednak preorder na PS4 to niezbyt dobra decyzja xd

 

Zawsze można zrobić cancel pre-ordera i złożyć nowy na Xboxie -- jest jeszcze kilka dni :)

 

> Pytanko, warto kupić jeszcze Destiny kolekcje za 99zł aby przejść część fabularną?

 

IMO tak, w końcu do D2 jeszcze dwa miesiące, a zawsze fajnie rozumieć w D2 nawiązania do D1.

Odnośnik do komentarza

To prawda, gdybym tylko zamówił to po "bożemu". Ja wykorzystałem już swój kod z zakupu figurki i zapłaciłem z eKarty do Empiku, więc nic bym nie odzyskał z tego ;). Najwyżej kupię wersję na X1 a D2 na PS4 sprzedam i tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.