Skocz do zawartości

Dyskusja o Legend of Zelda


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GregZPL

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds. Przejście gry zajęło mi 21h15m. Do 100% zabrakło mi 40 tych zwierzaków i 2,5 serduszka, czyli podejrzewam, że jakieś 4-5 godzin. Zacny czas gry jak na grę handheldową

Anyway, nie jestem ekspertem odnośnie przenośnych Zeld. Jedyne w które grałem to Phantom Hourglass i Spirit Tracks, które mimo iż świetne to jednak dwie klasy za stacjonarnymi Zeldami. ALBW wypłaca solidnego kopa w twarz każdemu, kto myślał, że tu będzie podobnie. Gra zdecydowanie trzyma poziom innych części cyklu, a pod pewnymi względami przewyższa inne części. Widać, że Nintendo eksperymentuje z cyklem i raczej nie będziemy mieli doczynienia z kolejną Ocariną przy okazji następnej części. ALBW jest takim mini-Skyrimem. W klasycznych Zeldach w dungeonach zdobywaliśmy przedmioty, które potem wykorzystywaliśmy. Tutaj kolejność jest odwrócona. Wszystkie przedmioty są na starcie, a to my wybieramy gdzie idziemy, dungeony zwiedzamy w dowolnej kolejności. Super pomysł! Jest iluzja wolności i jest ona bardzo fajną rzeczą. Wiadomo, to handheld. Ale na WiiU coś czuję, że Zelda zmasakruje nas wielkością.

Każda Zelda ma motyw przewodni, tutaj jest to zrobienie z Linka obrazka. Bardzo wzbogaca to gameplay, ponieważ zmusza nas to do patrzenia na grę i mapy z innej perspektywy. Super pomysł i ponowne gratulacje dla Nintendo.

Graficznie i dźwiękowo jest super. Motywy muzyczne są świetne, granie na słuchawkach to mus. Zelda pomyka w stałych 60 klatkach i tę płynność animacji widać. Sama grafika jest bardzo ładna, czytelna, 3D dodaje bardzo fajnej głębi. Najlepiej wykonane 3D od czasów SM3DL. Widać, że na siłę dorzucone nie jest.

Warto kupić 3DSa dla ALBW. Ta gra pokazuje jaka jest różnica pomiędzy Nintendo, a Sony w traktowaniu przenośnych konsol. Gra nie jest perfekcyjna (jest zbyt łatwa, a dungeony mogłyby być dłuższe). Ale każda ocena inna niż 10/10 byłaby krzywdząca dla tej cudownej giereczki

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

Na szczęście na GBA gra się wybornie zarówno w stare jak i nowsze odsłony.

 

 

LTTP na Gejboju ponoć jest zraniony przez dźwięk ^^

 

 

 

Co masz na myśli? Miałem kompletną ALttP i szczerze po kilkudziesięciu godzinach i trzech różnych save'ach ciupiąc w to i na zwykłym GBA i DSLicie nie dosłyszałem się problemów z dźwiękiem. Tak więc jeśli nie masz tej wersji to polecam, koszt na allegro w pudełku w nawet bdb stanie to max. 100zł z przesyłką (czasami widywałem świetny komplecik za 60zł of course w pełni oryginał, żaden pirat).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Został tylko miesiąc do poznania nowej Zeldy... Eksajt się udziela?

 

Wiemy że artstyle ma być odmienny od poprzedników. Ma być też jakiś rodzaj multiplayera. Prawdopodobna możliwość kończenia dungeonów w dowolnej kolejności.

 

A co wy chcielibyście od nowej Zeldy? Wasz wymarzony tytuł?

 

Ja chcę coś na wzór Wind Waker, czyli własna łódka i odkrywanie różnych wiosek... Ale przy tym powinien być też konik oraz ptak z SS... Takie trzy typy lokomocji po całym świecie, byłoby epickie :D Byłyby takie patenty, jak droga do dungeonu wymagałaby używania tych typów by się do niego dostać.

 

Chcę dużo wiosek gdzie jest prowadzone sielankowe życie, przepełnione subquestami, gdzie gracz aż chce zamieszkać. Nie obraziłbym się też na powrót do midi, ale na to nie moge liczyć ;p Naturalnie pożądany jest brak handholdingu.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
A co wy chcielibyście od nowej Zeldy? Wasz wymarzony tytuł?

 

 

Przygoda na miarę A Link Between Worlds w pełnym 3D/3D z góry. ALBW trafiła w tylu aspektach w "dziesiątkę", że niczego więcej od Zeldy nie wymagam.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

 

 

A co wy chcielibyście od nowej Zeldy? Wasz wymarzony tytuł?

 

 

Przygoda na miarę A Link Between Worlds w pełnym 3D/3D z góry. ALBW trafiła w tylu aspektach w "dziesiątkę", że niczego więcej od Zeldy nie wymagam.

 

 

stare-down-o.gif

 

 

Marzy mi się coś takiego, ale Nintendo nie miałoby odwagi, bo gracze by ich zlinczowali. O wiele bardziej podobają mi się Zeldy 2d i za takie cuś:

 

jC9Bn4SfXcIXl.jpg

 

mógłbym nawet kupić PS4.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...