Skocz do zawartości

Need for Speed Rivals


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że od rana nie mogę gry odpalić, bo łapie freezy ciągle w jednym i tym samym miejscu (główne menu), to napiszę co myśle po ograniu tych kilku godzin.

 

Nie ograłem jeszcze strony kierowcy, bo niestety gra mi na to nie pozwoliła, ale mniejsza z tym. Pierwsze wrażenia były dobre, bardzo spodobało mi się że naprawili ten czerstwy model jazdy z MW i system crashów (teraz trzeba naprawdę porządnie w coś (pipi)nąć żeby mieć crasha).

Model jazdy to taka mieszanka MW i HP, otóż samo auto podczas prowadzenia wydaje się "cięższe" niż w MW, a jeśli chodzi o podstawe, czyli drifty, to najlepiej będzie jak przedstawie to w taki sposób:

- Wejście w drift jest bardzo podobne jak to było w MW, czyli trzeba dłużej ten hamulec potrzymać jeśli chcemy pokonać ostrzejszy zakręt

- jak już jesteśmy w drifcie, to "przechodzimy w tryb HP", ponieważ mamy dużą swobodę podczas kontroli driftu (radzę unikać driftowania po piasku/ziemi)

 

Niestety co każdą godzinę spędzoną przy tej grze, uśmiech mi się systematycznie psuł, czyli:

- wczytująca się grafika (cała gra stopuje na 2-3sek)

- zwalnianie animacji

- coraz bardziej widać że gra nie chodzi w stałych 30 fps

- freezy

- wszelakie bugi

 

To są rzeczy które można naprawić, jeśli tego nie zrobią, to sam gameplay który wychodzi o wiele lepiej, będzie unplayable i nie będzie sprawiał funu ponieważ gra po prostu nie spełnia wymagań technicznych, więcej o tym nie będę pisał bo wiadomo o co chodzi.

 

Co do samego gameplayu, jako że wszystko dzieję się w "sieci", to odrazu stwierdzam że limit 6 graczy to o wiele za mało, mapa jest ogromna i trzeba naprawdę nieźle się postarać żeby znaleźć aby kogoś znaleźć.

Tak samo nie widzę tej gry na dłuższy okres (chyba że coś z tym zrobią), sam tytuł nam mówi "cops vs racers" i zobowiązuje to do jakiegoś teamplayu, ale niestety nie będzie to możliwe z takim systemem all drive jaki jest teraz, po prostu się nie da. Chcemy zrobić sobie meczyk 3vs3 i jak mamy to zrobić? jeździć randomowo po mapie i się rozwalać, bo gra nie oferuje żadnych trybów. Wiem co twórcy mieli na myśli, ale to się nie sprawdzi na dłuższą metę, system lobby w HP jest o wiele lepszy, zbierasz ludzi, składasz team, gra się zaczyna/kończy itd. Tutaj nie masz nad tym w ogóle kontroli. Aha, i dodam jeżdżę że po mapie cały czas jeździ w cholere randomowych AI co już w ogóle uniemożliwia wszelakie teamówki, bo zawsze będą wpraszać swoje 3gr w naszą grę.

Tak samo lagi, nie wiem czy tylko ja trafiałem na ludzi ze słabym połączeniem, ale większość graczy jakich spotkałem potrafili teleportować się i latać po drodzę.

 

Ok czas na plusy, odstawiając wszelakie teamówki, multi i inne pierdoły z tym związane. (gra samemu)

Bardzo podoba mi się że teraz możemy bardziej pokazać swój własny styl gry, gdzie w HP było to mało możliwe ponieważ zawsze były te same samochody, każdy miał do dyspozycji te same bronie itd.

Tutaj każdy samochód gliniarza ma 3 rodzaje:

Patrol (lepsze przyszpieszenie i wytrzymałość)

Enforcer (lepsza siła i wytrzymałość)

Undercover (lepsza kontrola)

Już tutaj mozemy ustalić np. jakie BMW będzie nam bardziej odpowiadało, tak samo z broniami mamy ich po 5-6 na obie strony z czego możemy wybrać TYLKO 2, a bronie są naprawdę różnę (bliski kontakt, defensywane, daleki kontakt, area weapons) i tutaj już ustalamy czy będziemy grali defensywanie/ofensywnie/hybryda/czy bóg wie co jeszcze, co jest naprawdę DUŻYM POTENCJAŁEM do teamówek który nie został wykorzystany np. drużyna gliniarzy, jeden ma area bronie, takie jak blokady i helikoptery, czyli głównie trzyma się z tyłu i wybiera pojazd z lepszą kontrolą by unikać ataków przeciwników (wkońcu byłbyś celem, żebyś nie utrudniał pościgu blokadami itd.), drugi to taki typowy rusher, czyli wbija się tłum z ESF i Shockwavem + pojazd z siłą i wytrzymałością, trzeci to gliniarz który atakuje z dalekiego dystansu, czyli kolczatki i emp + pojazd z lepszym przyspieszeniem który ułatwi sprawę.

Tak samo można by było kombinować po 2giej stronie (kierowcy), czemu nie zostało to wykorzystane? Nie mam pojęcia, ale to jest główna rzecz która trzyma te gry żywe. Tak, HP po 3 latach cały czas żyje, a taki MW2012? szkoda gadać.

 

Podoba mi się to że o wiele więcej wiemy o naszym samochodzie, czyli statystyki. W HP kompletnie nic nie wiedzieliśmy poza przyszpieszeniem i prędkością max. które i tak się nie sprawdzały.

Całe redview country również na +, jest mnóstwo zakrętów, różnorodnych dróg, autostrad, skrótów itd.

 

Co do kariery/fabuły, nie wiem co Ghost games miało na myśli mówiąc że każdy gracz będzie miał inną "historie", ale fabuła która i tak mnie w grach wyścigowych nie interesuje jest w stylu: filmik -> zrób jakieś zadania (drift 500m, aresztuj kierowce, zdobądź złoto itd) -> kolejny filmik -> zadania -> filmik ->...... (przypominam że filmiki są cały czas takie same)

Więc czy warto kupować dla fabuły? Z tego co widzę to raczej nie, ale mnie takie rzeczy nie interesują, piszę to bo są ludzie którzy są tym zainteresowani.

 

Tak jak w MW, mamy na mapie porozsypywane różne skocznie/fotorady/strefy szybkości które chyba nikogo nie interesują. (mam na myśli nikogo nie interesują kto ma najlepszy skok itd.), mamy kilka podstawowych trybów: race, hot pursuit, rapid response/time trial, interceptor. Chyba nie muszę tłumaczyć na czym polega każdy tryb.

Osobiście nie widzę tutaj żadnego funu w robieniu czasówek, ponieważ po mapie jeździ w cholere AI (kierowcy/gliniarze) którzy psują rozgrywkę i tworzą końcowe czasy strasznie randomowe, naprawdę zdziwiłem się że nie można wyłączyć tych AI, ponieważ czasami naprawdę w(pipi)iają i przeszkadzają zamiast pomagać, czyli blokują mi drogę, dają Ci o wiele mniej przestrzeni, nawet kiedy jesteś w sytuacji że "parkbustujesz" kierowce (wbijasz go w ściane i nie może się poruszyć), to taki AI cop Ci chętnie pomaga i wypi erdala kierowcę i pozwala mu dalej jechać.

 

Chyba wszystko co najważniejsze napisałem, nie ograłem jeszcze kierowcy (no niestety gra mi się nie chce włączyć ;/), ale pewnie sprawa wygląda podobnie.

Różnice:

- w regeneracji nitro (czyli jazda pod prąd itd), przypominam że cop ma automatyczną regeneracje. Czyli tak samo jak w hp

- 2 inne bronie (jammer i turbo), co do stun mine nie jestem jeszcze pewny

- tuning personalizacyjny i mechaniczny (czyli lvl1 -> lvl2 itd. tak jak w Undergroundach)

 

Grę oceniam na: -7/10

Jeśli nie naprawią podstawowych błedów technicznych co napisałem na początku: 3/10

 

Jeśli ktoś chcę coś wiedzieć więcej, to pytać, bo sam nie wiem czy napisałem wszystko.

Edytowane przez Tidek
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Szczerze, gra na PS3 niestety wygląda znacznie słabiej od PS4 - porównałbym poziom wizualny do przeskoku na linii PS2 - PS3 - niestety .

Wygląda na to, że gra docelowo była robiona na PS4/XONE a wersja na PS3 jest po prostu znacznie brzydsza.

Różnica jest duża, na tyle, że aż się chce kupić dla tej gry PS4, czego w swoim wypadku nie wykluczam (oczywiście nie dla NFS tylko ogolnie;) ). To naprawdę ładne i dynamiczne wyścigi, teren gry jest świetny (zróznicowany, ciekawy i duży), grania mnóstwo (pełno wyścigów) , dobry patent nawet z tym AllDrive ale graficznie na PS3 nie domaga niestety. Spadki framerate momentami sa naprawdę za duże, słabsza znacznie jakość tekstur i kiepska widoczność obszaru w oddali (zamazane) oraz ogólnie gra po prostu wygląda dużo gorzej.

 

Nie mam takich problemów jak w/w , gra mi się nie zawiesza, ale niestety jak włączyłem sobie na YT widok z PS4 w 1080p, to przyznaję, że widok mnie rozwalił i ma się nijak do tego, co widać na PS3. Owszem, gra jest ładna, ale nagromadzenie efektów, duża widoczność etc. spowodowała, że cięcia względem PS4 wydają się duże i całość sprawia różnicę jak pod koniec generacji na linii PS2 - PS3 , a przyznaję, że tego się nie spodziewałem. Na PS4 gra jest śliczna i tu się ocen nie dziwię. Na PS3 to ta sama - miodna, dynamiczna, ucontentowana gra , ale jeśli ktoś jest czuły na wizualia, to niestety poczuje sporą rożnicę względem tego, co widać na YT na gameplayach. Trzeba przyznac, że na PC gra wygląda wyraźnie gorzej od wersji na PS4, ale oczywiście o wiele lepiej niż na PS3.

 

Gameplayowo najlepszy NFS od dłuższego czasu. Tego NFSa pozamiata jednak prawdopodobnie The Crew - jak już wyjdzie ;)

Edytowane przez piotr_HQT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie do posiadaczy wersji na PS4 - wam też pad wali errorem podczas gry? U mnie cały czas świeci na czerwono. W innych grach normalnie na niebiesko. Dla mnie to zagadka bo gra działa idealnie, żadnych błędów nie uświadczyłem. A gierka kozak, grafika zrobiła na mnie duże wrażenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.