Skocz do zawartości

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury


Oldboy

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, kazuyoshi napisał:

Super Mario 3D World 2 robiony na tym patencie będzie sztosem nie do zatrzymania

 

Niestety to jedna z największych bolączek Switcha - porty starych gier zamiast ich nowych kontynuacji. Spodziewałem się, że na najnowszej konsoli będę ogrywał najnowsze Mario Kart 9 (w tym roku minie 7 lat od pojawienia się ostatniej odsłony), czy New Super Mario Bros 5 (9 lat). Nowe gry jak Pikmin 4 (8 lat), Donkey Kong Country 6 (7 lat), czy właśnie Super Mario 3D World 2 (8 lat) wydawały się równie realne jak Super Smash Bros 5 (minęły 4 lata od ostatniej odsłony gdy się pojawił), Splatoon 2 (2 lata), czy taki Yoshi 8 (4 lata).

 

Dodatek do SM3DW dobitnie pokazuje, że sequele miały szansę dorównać lub nawet przebić swoich poprzedników. No ale tego najprawdopodobniej dowiemy się dopiero na następnej konsolce :(

 

(Gdybym szybciej wpadł na oryginalną japońską nazwę dodatku - "Fury World" - nie miałbym wątpliwości, że chodzi o nowy dodatkowy świat.)

 

Edytowane przez Damk
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Większość ludzi gra w to samemu i się jara. To normalna gra. Fakt, widać cały czas, że była robiona jako kompromis solo/multi - w tym, jak zrobione są plansze, jak... duże jest wszystko, jak ustawiona jest kamera, jakie tempo i interakcja. Jak dla mnie jest to wada (zaznaczmy że w wersji Switch zmieniono ewidentnie trochę rzeczy, m.in. nasze postaci poruszają się DUŻO szybciej i zmieniono kilka ruchów, zmieniono w różnych momentach kamerę itd. - niemniej to raczej detale). Ale jest dużo lepiej niż w serii New Super Mario Bros. pod tym względem.

 

Mimo wszystko granie samemu na TV jest w pełni spoko i według niektórych jest to nawet najlepsze Mario. Jest to chyba nadal najbogatsza w pomysłową akcję gra AAA wydana pomiędzy Mario Galaxy i Mario Odyssey. W porównaniu do Odyssey musi być odświeżająco liniowa, szybka i intensywna. Odyssey dało nam pierwsze wymagające platformowanie jakoś po 30 godzinach gry, tutaj to jest prędzej po 3 godzinach (w tym tempie poruszania grę da się pewnie przejść w 10, chociaż sekretów i detali jest chyba więcej niż w jakiejkolwiek liniowej grze akcji).

 

To są trochę dwie gry w jednym, ale ta solo jest pełnoprawna.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja ograłem calutką grę w multi (4 graczy), ale z ciekawości jeden świat ograłem solo. I uważam, że ta gra to przede wszystkim kooperacyjny trójwymiarowy Mario, z możliwością bezproblemowego grania w pojedynkę. W obu trybach gra się wyśmienicie, ale są to jednak dwa różne doświadczenia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
29 minut temu, giger_andrus napisał:


Jedziesz po bandzie.
Zaraz wpadnie kolega na "K" i wyjaśni ten tytuł.

A co tu wyjaśniać - jeden z najlepszych Marianów jaki powstał, jak nie najlepszy.

Ogrywałem premierowo na wii u i zabawa była przednia, czułem się jak dzieciak  zapitalając wąsatym hydraulikiem przez te świetne skonstruowane levele.

A w porciku na switcha dostajemy jeszcze dopasiony dodatek, który dopełni i tak już świetną grę.

Także gra zarezerwowana, będzie grane :)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo limitowana edycja Switcha "Mario red and blue" to, jak się okazuje, głównie po prostu red, z niebieskimi trzymakami.

 

Nintendo of Europe na Twitterze: „This Mario Red & Blue Edition #NintendoSwitch will be available in stores starting 12/02. Let’s-a go! #SuperMario35 https://t.co/hdXycrYomt” / Twitter

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...