Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Nintendomaniacy. 

 

Postanowiłem, że sprawię sobie jakąś nową konsolę, a z racji, że machanie czymś przed TV kompletnie mnie nie przekonuje, Wii odpada. Zostaje więc Wii U, bo wszystko inne z dwóch generacji wstecz mam. I teraz mam kilka pytań, za odpowiedzi na które z góry dziękuję. 

 

Po pierwsze - co się dziwić, że Wii U cieszy się marnym zainteresowaniem, skoro M$ i Sony opychają swój produkt wszędzie gdzie się da, a Ninny ogranicza się do kilku rynków? Ewidentnie widać, że Nintendo NIE CHCE, żebym kupił ich nową konsolę - nowy pad budzi mieszane uczucia, które być może bym zmienił gdybym miał okazję zagrać, ale... jedyna szansa, żeby zdobyć Wii U to sieć - nawet MediaMarkt i Saturn jej nie mają! Choć obiecywano poprawę dostępności sprzętu i gier Ninny w Polsce, to nie oszukujmy się - jest tylko gorzej. Po premierze Wii nawet sytuacja nie była tak tragiczna, bo Saturn/MM prowadziły jej sprzedaż, ba! Nawet stand był! Sam okupowałem, choć bardzo szybko mi się znudziło. Eh te nastoletnie lata  :turned:.

Zresztą... tutaj, na forum PE nawet Wii U nie ma własnego działu ponad pół roku po premierze - w przeciwieństwie do PS4/XBONE, których jeszcze nikt nie widział. Poza tym dostępność X1 będzie w Polsce podobna do Wii U (wg. informacji z M$)

 

Po drugie - jak wygląda sytuacja pada? Powiedzmy sobie szczerze - wg mnie padlet to poroniony pomysł. Nie przejmowałbym się tym, gdyż Ninny oferuje też standardowego joypada, ale czy wszystkie gry na nim działają? Nie będzie tak,  że bez padleta nie ogarnę jakiegoś zadania? 

 

Po trzecie - co warto ograć? Na Lego City Undercover napalam się jak szczerbaty na suchary, ale jedna gra to trochę za mało... I czy mnie nie zawiedzie? Recenzji w PE chyba nie było? 

 

Po czwarte - online. Trzeba opłacać jakiś abonament, żeby poszpilać online?

 

I po piąte - starczy mi wersja 8GB? Trzeba obligatoryjnie instalować gry? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oj, to dziwne, nie wyświetliło mi się, teraz faktycznie widzę, a kilka razy patrzyłem, żeby nie wyjść na durnia  :wacko: . I tak wyszedłem, w takim razie proszę o przeniesienie  :D

Niestety reszta postu zostaje aktualna, bo nie wiem gdzie w trójmieście mogę obejrzeć Wii U na żywo... 

 

^^ No tak, w numerze, którego akurat nie mam :D. Trzeba zamówić z archiwalnych. Możesz jeszcze napisać kto recenzował? 

No okej, to mam dwie gry... Troszkę mało. Ale z drugiej strony magia Ninny...  :sweat:

Odnośnik do komentarza

Po trzecie - co warto ograć? Na Lego City Undercover napalam się jak szczerbaty na suchary, ale jedna gra to trochę za mało... I czy mnie nie zawiedzie? Recenzji w PE chyba nie było? 

 

Po czwarte - online. Trzeba opłacać jakiś abonament, żeby poszpilać online?

 

I po piąte - starczy mi wersja 8GB? Trzeba obligatoryjnie instalować gry? 

 

WiiU jeszcze nie mam, ale mam na celowniku, więc na część pytań mogę coś napisać.

 

Co warto ograć?

To jest na razie największy problem WiiU :-) Niezbyt dużo gier, zwłaszcza jeśli w multiplatformowe gry (Asassin, Batman) pograsz na innych konsolach. Dlatego sam jeszcze nie zdecydowałem się na zakup WiiU. Na E3 zapowiedzieli trochę tytułów, więc będzie coraz lepiej i do końca roku sytuacja powinna się poprawić.

Inna sprawa, że WiiU ma wsteczną kompatybilność, więc skoro nie miałeś Wii to będziesz miał dostęp do całkiem dużej bazy ciekawych gier. I nie zrażaj się tym machaniem przed tv bo to jest mit. Oprócz gier sportowych i party są chyba tylko dwie gry, które sensownie wykorzystują machanie: Zelda SS i Red Steel 2. W całe mnóstwo innych gier można grać spokojnie i bezstresowo na kanapie - wiem co piszę bo też nie przepadam za machaniem.

 

Online?

Z tego co się orientuję nie ma żadnych opłat za online.

 

Jaką wersję kupować?

Wydaje mi się, że obydwie wersje mają za mało pamięci i prędzej czy później trzeba będzie podłączyć dysk zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o gry w które warto zagrać to z exclusivów na pewno NintendoLand z kumplami - zelda i metroid na 4ech graczy to zaskakująco dobra zabawa. Jest też new super mario i zombieU i niesamwicie zaskakujace LEGO City ktore jest swietnie... ale to praktycznie tyle niestety. Jesli chodzi o multiplatformy to batman assassin 3 i tekken tag 2 to wciaz swietne gry.

 

Natomiast od czerwca wiiu przezywa renesans i jest grubo. Oczywiscie jesli ktos lubi nintendowskie gry. Tutaj masz fajnie zobrazowane co czeka nas od czerwca do konca roku miesiac po miesiacu:

 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=512617

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ja mam takie pytanie na razie wybiega ono ciut w przyszłość ale jednak kiełkuje w myślach. Mianowicie jak to jest z tym transferem gier z VC na Wii U z youtube ciężko coś ogarnąć bo Wii shop praktycznie te same :) Robił ktoś to rozumiem że warto sobie zrobić kopie zapasowe na komputerze by nie ssać potem z powrotem softu na Wii?

Wątpię bym Wii po odpaleniu U jeszcze kiedykolwiek odpalił ale na zaś zostawię soft na komputerze też.  Rozumiem że jest ograniczenie karty do 512MB a ja mam 900mb zajęte przez VC + nieco ponad 20 gier w systemowej pamięci. Skorzystałem z programu Nintendo :). Chyba wszystko na razie. 

 

 

 

PS> Moje obawy zostały przed chwila rozwiane i przeniosłem gry a i również save nawet te z blokadą. Polecam najlepsza opcja by wszystko co się kupiło przenieść.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko co do wstecznej kompatybilności. Jako że chce kupić WiiU a mam jeszcze kilka gier do ogrania na Wii chciałbym wiedzieć czy na WiiU można grać padletem w gry z wii (np metereoidy, mario, xenoblade) czy koniecznie trzeba machać durnym wiimotem? Może chociaż controller pro działa z grami na Wii? Testował ktoś?

Odnośnik do komentarza

A ten WiiU controller pro ktoś ma? Może nim? Xenblade ponoć lepiej na padzie ograć.

Czyli chyba bezsensu jest brać WiiU jeżeli w większości chcę ograć na niej gry z poprzednika (bo w sumie na razie wyszły 3 interesujące mnie gry na WiiU)? hm..

 

 

Trzeba wiilotem, ale nie trzeba nim machać

Może i machać nie trzeba ale zdecydowanie wygodniej gra mi się na zwykłym, klasycznym padzie. Na razie NMH mi na wiilocie podeszło (np Zelda TP mnie strasznie męczy... :( )

Odnośnik do komentarza

Ok dzięki za pomoc.

 

Męczy Cię Zelda na wiilocie? A niby czemu?

 

Bo mi się niewygodnie gra po prostu. Nie wiem jak inaczej to ci wytłumaczyć. W Mario Galaxy też jakoś mi to sterowanie przy pomocy wiilota przeszkadzało. Wydaje mi, się że na classic pro byłoby lepiej, swoją drogą muszę go sobie w końcu kupić ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...