Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Mario & Luigi: Dream Team Bros.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ragus

ragus
  • Premium Member
  • 13959 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 17 July 2013 - 00:20

mario-luigi-dream-team-bros-01.jpg

Premiera już za nami. Skuszony bardzo obiecującymi zwiastunami i świadomością, że saga RPG o Marianie i jego bracie zawsze trzyma poziom, kupiłem odsłonę na 3DS'a. Na razie po godzince przyznam, że banan nie schodzi mi z twarzy. Po pierwsze, gra jest śliczna (czadowo połączono tutaj pseudo trójwymiarowe modele postaci z trójwymiarowym środowiskiem - dzięki temu Mario i reszta, tak jak w starszych odsłonach, ciągle rozbrajają nas co raz to nowymi animacjam)i. Po drugie, muszę pochwalić efekt 3d, który wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie.  Z reguły wyłączam go zawsze na początku każdej gry, a tutaj zrobię wyjątek (obok 3DLanda, KI i Ocariny chyba będzie to kolejna gra, którą przejdę w 3D).

Humor oczywiście jest na najwyższym poziomie. Tak samo muzyka, którą skomponowała Shimomura (motyw z walki normalnie nie chce mi wyjść z głowy). System walki to klasyczny M&L. Sprawdza się dobrze i nadal daje satysfakcję. Na razie gra mi się uroczo. Niektórych może odstraszyć duża ilość dialogów, no ale hej - raz, że to RPG, a dwa, że stoją one na wysokim poziomie.

W grze faktycznie jest dużo tutoriali, ale jakoś na razie mi nie przeszkadzają, bo są wplecione w zabawne dialogi.

Ktoś już gra oprócz mnie?

Użytkownik ragus edytował ten post 17 July 2013 - 00:21

• 0

#2 Harbuz

Harbuz
  • Premium Member
  • 2432 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 July 2013 - 01:30

A czy świat jest tak otwarty jak w Superstar Saga? Bo w Partners in Time i  Bowsers Inside Story nie podobała mi się liniowość całej eksploracji. W Superstar Saga był otwarty obszar na wzór np Hyrule Field, pełen sekretów, co mi bardzo odpowiadało.

• 0

#3 ragus

ragus
  • Premium Member
  • 13959 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 17 July 2013 - 01:36

Odpowiem jak wyjdę z 1szej lokacji.

Edit:

It's like Bowser's Inside Story, but areas are a little bit more open.

Użytkownik ragus edytował ten post 17 July 2013 - 02:00

• 0

#4 Gipsi

Gipsi
  • Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 17 July 2013 - 13:35

Ja moją już dostałem kilka dni temu ale dopiero co ukończyłem Paper Mario to muszę trochę odpocząć od mariowo jrpgowego świata :]

• 0

#5 Harbuz

Harbuz
  • Premium Member
  • 2432 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 January 2015 - 23:57

Zacząłem właśnie grać. Bardzo fajna gra. Grafika przepiękna, ładne 3DS, sporo graficznych smaczków. Rozgrywka jak na razie niczym nie zaskakuje, świat snu jest na razie troszkę nudnawy a cała gra wydaje się być troszkę zbyt liniowa. Ale taki jest trend w tej serii. Geniuszu i świeżości Superstar Saga już chyba nic nie przebije. Co nie zmienia faktu, że w dzisiejszych czasach gier z tak przyjemnym i pomysłowym gameplayem jest coraz mniej.  Warto w to zagrać, szczególnie jeśli ktoś nie miał jeszcze styczności z serią.

Ciekawe czy będzie w tej grze Bowser, a jeśli tak to w jakiej roli. :) Zwykle w tej serii i w Paper Mario miał świetne wejścia i kwestie :)

• 0

#6 Rayos

Rayos

Nintendozbok 2016 http://goo.gl/hIZl65

• Premium Member
  • 10894 postów

Napisano 15 January 2015 - 00:30

[spoiler]Będzie Bowser ;) [/spoiler

Generalnie to najgorsza odsłona serii, miejscami nudna, ale nadal genialna. 

SSS > BiS > PiT > DTB

• 0

#7 Harbuz

Harbuz
  • Premium Member
  • 2432 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 January 2015 - 00:34

Te długie "mariowe" dialogi o niczym strasznie mnie denerwują. I tutoriale. Gra ma mnie często za debila. Coś jak Fi z Zeldy:SS. A pamiętam, że w Superstar Saga wszystkie rozmowy i scenki były mega śmieszne i autoironiczne.

• 0

#8 Rayos

Rayos

• Premium Member
  • 10894 postów

Napisano 15 January 2015 - 01:58

wszechobecne tutoriale to największy minus DTB :/ przyzwyczaj się do nich, przez następne kilka godzin je będziesz widywał

• 0

#9 Szwed

Szwed
  • Użytkownicy
  • 753 postów
  • SkądPekin

Napisano 15 January 2015 - 06:48

Cholera, mam grę od półtora roku, a jeszcze nie odpaliłem jej ani razu! Muszę w końcu kiedyś się za nią zabrać, bo pamiętam, że za dzieciaka grałem w Super Mario RPG i bardzo mi się podobał.

• 0

#10 saptis

saptis

Lego Master

• Użytkownicy
  • 3147 postów

Napisano 22 January 2015 - 08:57

Ja mam od kilku miesiecy i tez jeszcze nie odpalilem, ale moze to dlatego, ze nie mam 3DS. :P
  • 0

#11 grzybiarz

grzybiarz

Mr. Awkward

• Użytkownicy
  • 12887 postów

Napisano 04 November 2016 - 14:53

wszechobecne tutoriale to największy minus DTB :/ przyzwyczaj się do nich, przez następne kilka godzin je będziesz widywał

No właśnie, myślałem, że tylko mnie to wkurza. Gram ponad godzinę, ale te wszędobylskie tutoriale mnie irytują.
  • 0

#12 Rayos

Rayos

• Premium Member
  • 10894 postów

Napisano 04 November 2016 - 15:00

to poczytasz sobie tutoriale jeszcze dluuuuugo. tutoriale + mocno slaby humor sprawai ze to najgorszy m&l. Paper Jam jest lepszy w obu tych wzgledach, jednak nadal o klase slabszy od kultowej trylogii z GBA/DS

• 0

#13 Dahaka

Dahaka
  • Użytkownicy
  • 3055 postów
  • GG8493855

Napisano 04 November 2016 - 15:01

Brzmi jak Fi ze Skyward Sword =/

• 0

#14 grzybiarz

grzybiarz

Mr. Awkward

• Użytkownicy
  • 12887 postów

Napisano 27 December 2016 - 20:25

Kochani:) mam problem. Piszę z pamięci, ale zaciąłem sie w pewnym momencie. Dopiero co otrzymałem młoteczek i mam chyba zebrać kilka gwiazdek za pomocą specjalnej wyskoczni. Tylko jak skoczyć dalej, przy użyciu młotka?
  • 0

#15 grzybiarz

grzybiarz

Mr. Awkward

• Użytkownicy
  • 12887 postów

Napisano 28 December 2016 - 23:48

Rayos, help!
  • 0

#16 Rayos

Rayos

• Premium Member
  • 10894 postów

Napisano 29 December 2016 - 09:01

Rayos, help!

Masz na mysli te trampoliny ktore trzeba kilka razy mlotkiem uderzyc? ;)

Użytkownik Rayos edytował ten post 29 December 2016 - 09:02

• 1

#17 grzybiarz

grzybiarz

Mr. Awkward

• Użytkownicy
  • 12887 postów

Napisano 29 December 2016 - 09:17

Ta, ale jaki uderzam raz, to jest jakby cutscenka. Dobra zobaczę, jeszcze. Najwyżej oleję grę w tym momencie, bo i tak senerwują ciagle gadki:/
  • 0

#18 Rayos

Rayos

• Premium Member
  • 10894 postów

Napisano 29 December 2016 - 09:20

No to nie wiem, jestem w 100% pewien, ze trzeba po prostu walnac mlotkiem wiecej razy. Ale chyba byla jedna, czy dwie trampoliny, ktore wysylaly Cie w kosmos, tj na kolejny ekran mapy i z tym nic nie zrobisz

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1