Skocz do zawartości

Black Desert (czyli next-genowe MMO)


MozayKnows

Rekomendowane odpowiedzi

Black Desert? Bardzo fajny kreator postaci, może nawet lepszy od tego z Saints Row4.

Możliwe że będę zainteresowany. Oby nie byli większymi chciwcami niż Zenimax z ESO bo tam to już nawet skyshardy (potrzebne do skillpointów, zbieralne za free w świecie gry) można kupić za realną kasę jak sie nie chce latać po Tamriel i szukać..

Odnośnik do komentarza

Black desert niesamowity kreator postaci.

 

 

 

 

Po wyjściu z głównego lobby dałem uninstall.

 

 

4 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Na tym poletku masz 3 tytuły, które koegzystują i nie wchodzą sobie w paradę, czyli WoW, Guild Wars i OS Runescape. Reszta to jakiś 3-ci świat gatunku, szkoda zawracania sobie nią głowy.

 

Trochę prawda. Kiedyś jeszcze Age of Conan ale też umarł przez ignorancje Funcomu :/ 

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jestem właśnie po kilkugodzinnej sesji z Black Desert na ps4. Gameplayowo to przypomina mi stare mmo pokroju Lineage, bardzo rozbudowana gra pod względem zbieractwa, walki oraz aktywności w świecie gry. Jak oni przy ogromie opcji sterowanie przenieśli na pada, nie wiem ale musiała za to odpowiadać mądra głowa bo sterowanie i obsługa są bardzo dobrze przemyślane. Edytor postaci też świetny, zaawansowany bardziej niż ten z SaintsRow4.

 Na minus mógłbym zaliczyć problemy z dźwiękiem w czasie dialogów albo animacji, doczytywanie tekstur postaci oraz obiektów, czasami jakieś niewielkie dropy animacji. Jednakże za usprawiedliwienie należy uznać wielkość świata. 

  Pierwsze wrażenie zdecydowanie na plus, ale jak to będzie potem to zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.08.2019 o 14:04, wet_willy napisał:

Problem z MMO bez abonamentu zawsze byl taki ze po 2 miesiacach nie ma w tych grach po prostu co robic bo support jest minimalny albo zaden. Ale obym sie mylil.

Tutaj sprytnie zrobili, bo dali praktycznie to co dostala wersja na pc kilka lat temu, o aktualizacje konsolowcy moga byc spokojni. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
1 godzinę temu, easye napisał:

No ja się skusiłem i gra mi się mega przyjemnie. System walki chyba najlepszy jaki widziałem MMO, mega widowiskowe klasy, do graficznie roz(pipi), za 36 zl warto sprawdzić samemu!

Najlepszy system walki mial Age of Conan, oraz najlepszy setting, niestety Funcom tą grę zabił głupimi decyzjami, gra wyprzedzala swoje czasy jeśli chodzi o mmo. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

za 36 zl warto sprawdzić samemu!

 

To jest pay-to-play? Masz abonament czy coś? @oFi rynek MMO dzieli między sobą WoW i FFO i jest to gatunek na tyle niszowy, że ciężko jest się wgryźć świerzakom.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

 

? @oFi rynek MMO dzieli między sobą WoW i FFO i jest to gatunek na tyle niszowy, że ciężko jest się wgryźć świerzakom.

 

Dzisiaj to już nie wierzę, że się komukolwiek da wgryźć w ten gatunek ze świeżymi pomysłami, które zaskoczą. Poza tym utrzymanie serwerów, wsparcie etc. to wszystko kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ponoć teraz już da się zrobić endgame bez pay to win. Dużo zmian w postawić lifeskill gdzie można hajsy farmic i kupić już gotowe itemy zamiast losowych enhacment. Wczoraj kupiłem na steamie i będę dziś ogrywał

 

tutajnajnowszy filmik o ostatnich zmianach z całkiem solidnego kanału o tematyce mmorpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Jak wspominałem w innym topiku - wróciłem do BDO na PS5. Gra się znacznie lepiej niż na czwórce, chodzi płynniej i dużo przyjemniej. Pop up nadal występuje ale nie boli już tak bardzo jak na poprzedniej generacji. Zajęło mi z godzinkę, dwie na przypomnienie mechanik. Sporo pododawali contentu, rzeczy które były mega drogie na aukcjach 5lat temu teraz kosztują grosze. Mogłem sobie skompletować ładnie wyglądający outfit oraz zestaw odzieży do podbijania expa z aktywności.

 

18eb08eaf6664-screenshotUrl.thumb.jpg.5fc4b3b3abf86b444fa469764011902d.jpg

 

Właśnie trenuję sobie "życiowe" skille typu jazda konna, wędkarstwo i gotowanie bo tylko to mi brakuje do playtyny. Fhui grindu bo np jazdę konno ćwiczy się jeżdżąc od miasta do miasta w tę i nazad ale do tego przywykłem i cierpliwie zrobię to co trzeba. Poza tym eksploracja świata jest nadal świetna i wcale nie trzeba nic kupować za realną kasę aby się dobrze bawić. No i muzyka.. po prostu rewelacja!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...