Skocz do zawartości

Projektor a granie


eX4cT_PL

Rekomendowane odpowiedzi

@Grabi

 

Prosze bardzo, na pewno bedziesz zadowolony jak zobaczysz na wlasne oczy :)

 

@Balon

 

Projektor mam w odlegosci niecalych 4,5m od sciany. Jesli chodzi o to na co rzucam ekran to mam pomalowana sciane, planowalem kupic specjalna farbe pod projektory ale ceny rzedu ponad 4 stow skutecznie ostudzily moje zamiary. Troche poczytalem i kupilem zwykla matowa farba, istotne jest by nie byla snieznobiala. Wyszedlem z zalozenia ze jak bedzie (pipi)nia to i tak bede musial kupic ta droga farbe, a moze sie okazac ze efekt bedzie na tyle dobry ze oszczedze kilka stowek. Troche poszukalem i kupilem farbe o kolorze plotna malarskiego, dalem 50 zl za 2,5l, rzucilem 3 warstwy na sciane i w miksie z moja sciana o mocno chropowatej fakturze dalo swietny efekt.

Co do kolorow to nie ma z tym problemow, na zdjeciach co wyslalem wyglada to gorzej niz w rzeczywistosci, czasem jedynie idzie sie doczepic do czarnego ale to juz wina zaciemnienia pomieszczenia im pozniej tym efekt bardziej zadowolajacy.

 

@BogeRYL

 

Widze ze szybko zmieniles zdanie... No coz, Twoja strata :)

Z mojej strony na pewno kolejnym zakupem bedzie kolejny projektor jak ten sie skonczy, moze juz standardem bedzie 4k ;)

Odnośnik do komentarza

balon, jest na odwrót - to LCD TV mają zbyt cukierkowy obraz względem naturalnego. Ten konkretny model Optomy ma trochę węższe koło kolorów, ale za to ma niski inputlag.

Warto zainwestować w ekran, jak juz kupujcie projektor za te 3k to nawet zwykły ekran mat white od Aversa bedzie lepszy niz nic a cena to pare stówek dodatkowo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witajcie!

Pozwólcie, że powrócę do tematu.

Chcąc wydać na projektor 3tysiące, oczekując jedynie niski input lag oraz możliwość grania w dzień(żaluzje na oknach) PS4. Chciałbym rzucić na ścianę 60-max70cali, czy taki obraz staje się bardziej ostry, nabiera więcej kolorów itd? może głupie pytanie ale czy wogóle jest taka możliwość ?

Ściana nie jest biała więc, co powinienem kupić aby zrzucić taki ekran? oraz jaki jest koszt takich akcesori ?

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Optoma HD141X - nada się do grania/oglądania filmów ? Co możecie polecić w podobnej cenie i na co szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie rzutnika ?

 

Jak wskazuje sama kategoria jest to projektor multimedialny a nie typowy do kina domowego.

Color wheel speed 2x - czyli dosyć wolne i będzie tutaj widoczny efekt tęczy - uwierz mi jedyny projektor dlp(ze sredniej półki) który miałem po jednym filmie powędrował do żyda.

Obie główne technologie wyświetlania (DLP , 3LCD) mają swoje plusy i minusy,

w 3LCD oprócz lampy wypalają się panele i czerń jest troche gorsza niż dlp, natomiast DLP ma problem z efektem tęczy jak koło barw jest wolne i projektory dlp z niższej półki mają problem z chipami DMD w których już po kilkudziesięciu godzinach pracy mogą pojawiać się bad piksele.

 

Do grania polecałbym ci poszukać używanego projektora z wyższej półki

Cena 2k to minumum aby kupić używaną sztukę lub dozbierać co najmniej 3000 do nowej.

 

Jeśli chcesz szukać używanego to na niemieckim ebayu można znaleźć czasem używane egzemplarze w z małą ilością wyświeconych godzin i jak masz kogoś kto ci prześle go do Polski możesz trafić na dobrą okazję. rok temu kupiłem Sanyo PLV Z2000 za 190euro a miesiąc temu Sony HW15 SXRD za 800 :banderas: czyli o wiele taniej niż gdziekolwiek w PL.

Na allegro ceny używek są chore, mają wyświeconą dużą ilość godzin i do tego dochodzi fakt że o wiele łatwiej się natkąć na jakiś wałek. Ale szukać możesz zawsze jest szansa na to jakiś dobry deal.

 

Na co zwrócic uwagę ? Na technologię wyświetlania, głośność,jasność oraz na cenę lampy , niektóre projektory wydają się tanie a lampa może być trzy razy droższa.

Na projectorcentral.com znajdziesz parametry i recenzje większości projektorów.

Edytowane przez Krizz
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.