Skocz do zawartości

WRC 4 (2013)


PRQc

Rekomendowane odpowiedzi

WRC: FIA World Rally Championship 4 należy do serii gier samochodowych opartych na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata. To czwarta odsłona serii tworzonej przez włoskie studio Milestone. Wydaniem gry zajmuje się firma Bigben Interactive, a nie, jak to było do tej pory (nie licząc zręcznościowego „spin-offa”, WRC Powerslide), Black Bean Games.

WRC 4 czerpie pełnymi garściami z zakupionej licencji sportowej – gra oferuje możliwość rozegrania rajdów z sezonu WRC 2013 oraz rywalizacji z kierowcami i zespołami, biorącymi udział w mistrzostwach. Wiernie odwzorowano też trasy przejazdów i występujące w turnieju samochody.

Tryb kariery pozwala wcielić się w rolę wirtualnego kierowcy i brać udział w coraz bardziej prestiżowych zawodach, których zwieńczeniem jest World Rally Championship. Twórcy nie zapomnieli też o rozgrywce multiplayer, w której możemy rywalizować z żywym przeciwnikiem.

WRC 4 wykorzystuje ulepszony silnik Spikengine, użyty po raz pierwszy w WRC 3. W porównaniu z poprzednią odsłoną grafika uległa poprawie. Oczy graczy cieszą m.in. nowe dynamiczne efekty pogodowe oraz ładniejsze oświetlenie. Poprawiono również dźwięki otoczenia i odgłosy silników.

 

Gry online.pl

 

https://www.youtube.com/watch?v=Totj_Ww0tJI

 

https://www.youtube.com/watch?v=iNzNsJIGHLk

 

 

Gra wychodzi za dwa tygodnie, demo 16.10, czekacie? chciałbym aby czwórka na P3 była tak dobra jak czwórka z PS2, raczej nie możliwe ale i tak czekam na demo i liczę na kawełek solidnego kodu

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Na demo czekam, ale nie liczę na to, by gra choć trochę była tak dobra jak seria za czasów PS2. Kolejna wielka gra, która po przeskoku na nową generację nie umie się odnaleźć (tak jak PES). WRC 4 czy RE były świetne, jak w zeszłym roku WRC3 odpaliłem to nie mogłem uwierzyć, że można tak to wszystko spartolić. Szkoda, bo Colinów też już już nie ma takich jak kiedyś, strasznie lipnie jest pod względem rajdów na obecnej generacji.

Odnośnik do komentarza

Kolejny rok już 4-ty w którym liczyłem, że dostane mniej monotonne oesy schemat został niestety niezmienny od 1 cześci ;/

 

1-szy przykład z brzegu grecja ...

- ze 3 razy widziana ta sama latarnia morska

- 1 z oesów jest identyczny tylko zaczynamy od tyłu

- ze 3 razy widzę na trasie ten sam fragment (koloseum czy tam jakiejś budowli)

- dużo zakrętów które mam wrażenie jechałem 1 czy 2 oesy wcześniej.

 

Wygląda to tak jakby ktoś wziął jakiś obszar z paroma odnogami i robił kolejne oesy zmieniając drogę w połowie lub startował z innego miejsca jadąc niemalże to samo.

 

Jedyna tak naprawdę istotna zmiana to różne pory dnia dla tych 78 oesów oraz lekka poprawa grafiki i fizyki (kosmetyka raczej nic szczególnego).

Jak co roku dostajemy "najlepszą rajdówkę" ze względu na brak konkurencji.

 

Ja tego nie kupuje bo jakoś nie mam ochoty wspierać firmy która 4 raz z rzędu robi to samo i kompletnie olewa wg. mnie najważniejszą* rzecz w tego typu grze.

 

* mają nawet zupełnie inne oesy z poprzednich odsłon i tak wolą stworzyć 1 nowy skrawek i wałkować przez całe 6 oesów na różne sposoby i wciskać pod zmienioną nazwą na licencji ,że to niby inny oes ...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A czy sterowanie będzie można w pełnej wersji dostosować po swojemu? Tj. Gaz/hamulec. Co za czub wymyślił rozwiązanie R2/L2.. jakas porazka. Wiem gusta i guściki. Prawy analog moje ustawienie dla brake i acceleration, każda gra która wymusza swoje sterowanie, bez możliwości ustawienia po swojemu, to imo produkt nie dokończony.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
Gość pawel_k

zakupiłem na ostatniej promocji (za ok 60zł, może jeszcze jest na pss) i powiem szczerze że gra się świetnie :) wiadomo że nie jest to symulacja najwyższych lotów, ale na skali pomiędzy pełnym arcade a symulacją zdecydowanie jest po stronie symulacji. feeling z jazdy na kierownicy jest bardzo fajny, a każdy dobrze pokonany odcinek daje masę satysfakcji. wiadomo że gra ma masę wad, wygląda dość słabo, ma wiele niedociągnięć, ale za tą cenę śmiało można brać...

Odnośnik do komentarza

Wedlug mnie fizyka w WRC4 jest slaba. Jeszcze klasa WRC2 fajnie sie jezdzi ale rajdowki WRC to jak dla mnie porazka. Model jazdy splycony w porownaniu do poprzedniczek, strasznie nieprecyzyjny kiedy jedziesz na limicie. Tak jakby samochodom WRC dali predkosc i osiagi zblizone do klasy B jednak zupelnie nie przystosowali do tego modelu jazdy przez co wyszla jakas parodia. Jeszcze tylko power-up'ow brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

ja właśnie jadę obecnie w klasie WRC2 stąd może moje pozytywne wrażenie ;) w każdym razie ja jestem zadowolony - gra na pewno nie jest wybitna pod żadnym względem, grafika czy trasy to nie jest to czego bym oczekiwał, a model jazdy ma bardziej zabarwienie symulacyjnej niż jest pełnoprawną symulacją, ale gra daje frajdę z jazdy na kierownicy jakiej nie miałem w GT6 i to dla mnie w zupełności wystarcza żeby ją polecić w cenie 60zł :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 1 rok później...

Odświeżam bo... mimo że gra nie jest wybitna, to jednak potrafi dać trochę frajdy (szczególnie klasa WRC2), a w obliczu braku wsparcia dla kierownicy w WRC5 "czwórka" jest chyba najlepszą grą typowo rajdową na PS3. No i ma bardzo fajny tryb photo mode. ;] Wrzucam kilka swojego autorstwa, może ktoś chce się podzielić swoimi?

wJNiZb.jpg

Sny6jY.jpg

Cc752R.jpg

BJjzI7.jpg

Edytowane przez _White_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.