Skocz do zawartości

Komiks europejski


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam sentymentalny stosunek do Thorgala, więc deczko lepiej oceniam (no i tylko scenariusze Van Hamme, bo seria od jego odejścia zmierza donikąd). Pierwsze 15-17 zeszytów uwielbiam i stawiam wysoko jeśli chodzi o fantasy (nie tylko w komiksie, ale i literaturze).

No i styl Rosińskiego to mistrzostwo.


Edit:
Ech szkoda, że parę rzeczy jest tylko po francusku w domu, bo przeczytałbym znowu Juana Solo, albo XXe, Ciel :(
 

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Ja też mam do 17 numeru. Resztę sciągnąłem z neta. Z tymi szałem może źle się wyraziłem. One są nadal bardzo dobre, ale w porównaniu z wytypowanymi przeze mnie, trochę słabsze.

 

Juan Solo to mistrz (mam go w wydaniu USA "Son of the Gun"). Jodorowski w szczytowej formie. Skąd on bierze takie po(pipi)ane pomysły? Z głowy czy z doswiadczenia :D ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

image002-560.jpg

http://www.komiks.gildia.pl/news/2015/09/lucky-luke-od-hachette-juz-na-powaznie-w-dystrybucji

Lucky Luke już tuż tuż... :wio:

 

Cena za pierwszy tom to 9,90 zł, za drugi - 19.99 zł, a za kolejne - 24.99 zł.

Ktoś będzie kupował? Ja się mocno zastanawiam  ^_^

Edytowane przez Malibu
Odnośnik do komentarza

Wydawnictwo Incal widząc co się dzieję na Polskim rynku komiksowym  :obama: również dodaje coś od siebie, mianowicie:

11960196_1492749887708661_16158395681958

 

Kadry z komiksu

 

 11900103_1492751044375212_3842137944710211999738_1492753807708269_5533873257213811226946_1492753321041651_38262276393946

 

 

 

To absolutna klasyka komiksu science fiction i fantasy. Nasza edycja prezentuje komiksy chronologicznie od albumu pierwszego. Każdy tom zawiera dwie części komiksu oraz dodatki. Komiksy adresowane są do odbiorcy młodzieżowego i dorosłego. Z pewnością spodobają się czytelnikom „Valeriana”, „Yansa” czy „Ekspedycji”.

 

 

Opis i dane komiksu:

„Storm" to europejski bestseller łączący space operę i fantasy. Sukces zawdzięcza hiperrealistycznym, przerysowanym ilustracjom Dona Lawrence'a. Prosta historia przygodowa przechodzi w wielowątkową opowieść, zmierzającą się z klasycznymi motywami science fiction.

„Storm” ukazał się w 14 wersjach językowych. Przed laty drukowały go w Polsce magazyny „CDN”, „Komiks” i „Świat Komiksu”. Niniejsza edycja zawiera dwa oryginalne albumy oraz dodatki: plakaty, postery, wywiady i teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

 

Storm wyrusza, by zbadać anomalię niedaleko Jowisza. Jego statek wpada w szalejące żywioły, jednak astronaucie udaje się wrócić na Ziemię. Kontury kontynentów uległy zmianie, nie widać oceanów a na dodatek brak powietrza do oddychania. Pomimo tych zmian ludzkość przetrwała, choć dokonała regresu, o czym może przekonać się Storm schodząc na dno nieistniejącego morza, na którym tętni życie.

 

Patron medialny: Paradoks, Esensja.

 

„Storm tom 1. Świat na dnie. Ostatni zwycięzca”

scenariusz: Philip Dunn, Martin Lodewijk

rysunki: Don Lawrence

tłumaczenie: Krzysztof Janicz

format: 210 x 296 mm

oprawa: twarda

druk: kolorowy

objętość: 112 stron

cena detaliczna: 75 zł

wydanie: I

data wydania: październik 2015

ISBN: 978-83-921387-1-6

https://www.facebook.com/Ksiegarnia.Incal

 

Mają zamiar wydawać 2 tomy rocznie. 112 str za 75 zł to jednak trochę dużo, wiadomo że to cena okładkowa i w dyskontach trochę taniej będzie, no ale taką ceną to rynku nie zawojują :/

Edytowane przez Malibu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio sprzedałem dwa europejskie komiksy. Dwa tomy Rorka - zupełnie tego nie rozumiem, nie trafia do mnie, wcale mi się nie podoba. Drugi to Pasażerowie Wiatru - komiks drogi, jakies przygody z pogranicza płaszcza i szpady, intrygi ale nie mój klimat. Zwróciło mi się tyle ile za nie dałem. Nie żałuję.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio sprzedałem dwa europejskie komiksy. Dwa tomy Rorka - zupełnie tego nie rozumiem, nie trafia do mnie, wcale mi się nie podoba. Drugi to Pasażerowie Wiatru - komiks drogi, jakies przygody z pogranicza płaszcza i szpady, intrygi ale nie mój klimat. Zwróciło mi się tyle ile za nie dałem. Nie żałuję.

 

M się podobal "Paseżerowie Wiatru" i w sumie latem szybko połknąłem to (ale po pierwsze nic nie płaciłem, po drugie lubię dokładne oddanie epoki).

Co prawda wolę jego średniowieczny tryptyk, ale i tutaj kreska jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...
  • 2 lata później...

"Potwór", Enki Bilal, komiks europejski, klasyka gatunku... i tu pojawia się problem: "Potwór" to komiks gatunkowo złożony: niby figuruje w większości bibliotek internetowych i księgarni jako ,,komiks sci-fi post-apo", jednakże według mnie jest to historia kreowana w nurcie ,,political neo-cyberpunk post-apo". 

 Francuz jest trudnym w odbiorze i akceptacji przez randomowego entuzjastę komiksów autorem. Nie kreuje wydmuszkowej post-apokaliptycznej przyszłości, powielanej pomysłami z każdego obrazu z tego gatunku. Bilal ociera się o tragizm i dramaturgię rzeczywistości, bardzo cierpkiej, niemiłej i przygnębiającej, chyba nawet gorszej niż wyjałowione Uniwersum Orwella z „Rok 1984”. Rysunki są oschłe, zimne, cierpkie i depresyjne, ale w jakiś dziwny sposób szczegółowe - rzadko spotykany styl graficzny, przynajmniej dla mnie, gdyż z komiksem europejskim nie miałem jak dotąd zbyt dużej styczności. Ciężki z masą polityczno-społecznego komentarza komiks... Ocenić mi go będzie trudno; fabuła rozdarta przez przekaz i problematykę. Na ten moment jestem z ,,Potwora" zadowolony; z połowa zawartości jeszcze przede mną, nie oczekuję żadnego happy endingu, ani fenomenalnego zwrotu akcji. Historia do polecenia, ale jako coś, w co chcemy się dogłębnie zaangażować i zrozumieć to, co autor chciał nakreślić. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...