Skocz do zawartości

Pillars of Eternity (aka Project Eternity)


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

Project Eternity. Coś co starsi gracze zapewne będą, a i słusznie, kojarzyć z Kickstarterową wersją takich hitów jak Baldur's Gate czy Icewind Dale, którą tworzy uwielbiane przez większość (wszystkich?:) graczy RPG studio, Obsidian. Twórcy takich gier jak Knights of the Old Republic 2, Neverwinter Nights 2, Icewind Dale 2 (damn, dużo tych 'dwójek' xD) czy Fallout: New Vegas.

Gra wreszcie doczekała się pełnoprawnego tytułu oraz daty premiery. Co prawda jedynie przybliżonej. W "Pillars of Eternity" zagramy zimą 2014. Na stronie głównej projektu widnieje możliwość jego wsparcia za cenę $35. Grę planują dystrybuować za pomocą GoG'a oraz Steam. Wnioskuję więc że u nas będzie miało cenę koło 29,99 euro. Co prawdę mówiąc nie jest ceną złą.

 

Nie będę przynudzał, bo zainteresowani zapewne mają całkiem sporą wiedzę sami w sobie. Po prostu tworzę topic i wrzucam dwa większe arty z RPSa (ponoć dziś ma się pojawić kolejny wywiad) celem rozpoczęcia tematu :)

 

 

 

 

 

Wrażenia z wizyty w studiu Obsidian:

 

http://www.rockpapershotgun.com/2013/12/10/mega-impressions-obsidians-pillars-of-eternity/

 

 

Wywiad z twórcami gry:

 

http://www.rockpapershotgun.com/2013/12/11/obsidian-on-dungeoniest-dungeon-ever-eternitys-length/

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To wrzucę jeszcze teaser i parę obrazków z fazy produkcyjnej:

http://www.youtube.com/watch?v=HKoDTzea79Y

Obrazki:

 

 

pe-wilderness-01-1920x1080.jpg

 

pe-troll-1920x1080.jpg

 

pe-screenshot-004-1920x1080.jpg

 

pe-screenshot-002-1920x1080.jpg

 

pe-screenshot-001-1920x1080.jpg

 

pe-screenshot-006-1920x1080.jpg

 

 

 

Mocno trzymam kciuki za tą produkcję, mam nadzieję, że zrobią porządną grę i będzie to impuls na odrodzenie gatunku. W drodze jest jeszcze Wasteland 2 (czyli klasyczny Fallout) oraz Torment (duchowy następca świetnego Planescape: Torment), ale to inny temat. W Pillars of Eternity ma być świeże spojrzenie na klasy i oryginalny scenariusz w autorskim świecie. Jeśli tylko gameplay nie będzie kurczowo trzymał się ram z lat 90-tych, a będzie odpowiednio zmodyfikowany może być mocny kandydat na RPG roku. Bo Wiedźmin RPG dla mnie nie jest (jest grą akcji z elementami RPG). Dragon Age dla mnie się skompromitowało drugą częścią i wszystko wskazuje na to, że trzecia będzie miała tylko lepszą grafikę. Bardzo bym chciał, aby PoE stanęło na wysokości zadania, bo mam sentyment do takie typu gier.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Najbardziej oczekiwana przeze mnie gra na PC. Nie jestem może ogromnym fanem Baldurów czy Icewindów, ale serii Fallouta już tak. Bardzo brakuje mi takiej gry, fabularnej! Tak jak zostało wspomniane wyżej, jeśli developer dostosuje to wszystko do dzisiejszych czasów, a nie stworzy klona kultów z lat 90 w nowej oprawie, to dostaniemy RPG roku. 

Odnośnik do komentarza

Liczę, że wyjdzie coś dobrego z tej gry bo tytułów w stylu starych rpg'ów strasznie mi brakuje. Może gdyby gra odniosła sukces to więcej dev'ów spojrzy z powrotem w stronę klasycznej formuły tego gatunku.

 

Fabułę ma każde RPG, z tego co się orientuję.

Każdy może ma ale z jej jakością to już różnie bywa.

Odnośnik do komentarza

Fabularnej, czyli zakładam, że chodzi o mocne uwzględnienie współczynników i statystyk postaci, a nie szybkość klikania myszką.

No gameplay jest odzwierciedleniem Baldursów a nie Diablo etc. Rzuty kostką i temu podobne mają tu zastosowanie. W tym aktywna pauza pod Spacją (z tego co kojarzę), więc nie rozumiem obaw :)

 

Poza tym, w grze się będzie dawało omijać walki poprzez sneaking albo umiejętne prowadzenie rozmów. Nie brzmi to jak cecha "klikacza" :>

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Nie wiem ilu z Was jeszcze pamięta i wyczekuje tej pozycji ale kilka dni temu pojawił się update od developera na temat postępu prac nad ową produkcją. Jak z Alphy przechodzi gra w Betę.

Czytania jest niewiele, ale jak ktoś lubi takie rzeczy to niech sobie kliknie w linka poniżej :)

 

 

http://forums.obsidian.net/topic/66310-update-80-state-of-the-project-from-alpha-to-beta/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No właśnie patrzę na to i wygląda jak Baldur z podbitą rozdziałką... włącznie z kompletnie martwym otoczeniem, gdzie drzewa to bitmapy, a poza ewentualnymi ogniskami mało co się rusza.

 

Oczywiście oceniać po grafice nie mam zamiaru, ale mój uraz do oryginalnego Baldura jakoś sprawił, że względem PoI nie jestem w stanie na chwilę obecną wykazać większego entuzjazmu. Co oczywiście nie oznacza, że gra będzie kiepska. Ot moje wczesne odczucie.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję,że finalna wersja obejdzie się bez większych wpadek i niedoróbek bo z grami Obsidian to różnie bywa.

Tak swoją drogą to będzie jakaś rozbudowana możliwość tworzenia drużyny na kształt Icewind Dale/Baldurs Gate? Akurat te edytory zawsze bardzo lubiłem bo można było nieraz stworzyć naprawdę komiczne składy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.