Skocz do zawartości

Pillars of Eternity (aka Project Eternity)


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

O to zarąbiaszczo :D Ja z braku innych zajęć wziąłem się za Icewind Dale, myślałem że gładko poprzechodze do kolejnych roździałów przed Pillarsami ale srogo przeliczyłem się. Apropo Maski Zdrajcy chciałem się kiedyś za nią zabrać, ale słyszałem ze podobno są nawiązania do jedynki za którą nigdy specjalnie nie przepadałem. Po prostu coś mnie od niej zawsze odpychało. Dużo bym stracił, jakbym się za ten dodatek w przyszłości wziął ?

Odnośnik do komentarza

Dostałem przed chwilą maila z muve że paczka została nadana. :)

 

Maska Zdrajcy jest lepsza od podstawki moim zdaniem. Fabularnie gniecie jądra. Koniecznie nadrób zaległość jeżeli lubisz te klimaty tak jak ja. Graj kiedy będzie Ci pasowało, ale nie zagrać w Maskę Zdrajcy to jak nie zagrać w najlepszego NWN. Czy są jakieś nawiązania tego nie pamiętam, grałem w premierę ostatnio... Jak są to pewnie jakieś niewielkie.

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Początek obiecujący ale mam jeden problem. Mam 2 monitory i w większości gier kursor nie wychodzi poza pierwszy monitor tu wychodzi co wkurza jak chcę myszką w lewo mape przesunąć :D  Fabularnie na razie straszny mętlik. Za dużo informacji o świecie i ludach aby wszystko na raz przyswoić. No ale tak samo było w baldurze na początku.

 

 

Karny kutas za brak romansów toż to od baldurs gate 2 obowiązek w rpg :)

Odnośnik do komentarza

Z tym że Baldura jeszcze dało sie ogarnąć jak sie lizneło wcześniej lore świata D&D albo jakąkolwiek gre z tego świata. 

 

Brak romansów ? Obsidian rly ? Nawet taki KOTOR 2 miał.

 

A tak z innej beczki ale ta Edycja Awanturnika srogo waży swoje pudełko, bałem sie juz że w środku koperty bąbelkowej jakaś cegłówka tylko jest.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

no ale tak wydanej gry w tej cenie to dawno nie miałem :) Ostatnia cegła jaką kupiłem na pc to wydanie neverwinter nights 2 z dodatkiem maska zdrajcy i poradnikiem. Naprawdę takie wydania są za(pipi)iste .

 

 

Za BB zapłaciłem 289 zł i dostałem steelbook, ścieżke dźwiękową cyfrową oraz malutki artbook. Tutaj za 129 zł dostałem mega instrukcje i mega poradnik + ścieżkę dźwiękową na PŁYCIE.  Jeżeli chodzi o zwykłe porównanie cena/ jakość dodatków to pillars jest produktem na 10/10 :)

 

Co do romansów to panowie z obsidianu mówili iż chcieli się skupić na innych aspektach gry. (Przyczytałem to pod twoma filmami na youtube więc nie bijcie jeżeli nie prawda ale komentarzy niezadowolonych o brak romansów było sporo)

 

Tutaj z lore też możesz sobie poradzić za pomocą instrukcji i poradnika. Tam masz ładnie opisane kilka kluczowych rzeczy. Postacie, klasy pochodzenia etc. Niestety to wszystko między wierszami nie ma takiego klasycznego wprowadzenia do fabuły jak w starych baldurach i ich instrukcji. Wiem bo mam te instrukcje od 15 lat :D

Odnośnik do komentarza

Jak sprawuje się silnik Unity pod kątem optymalizacji na starszych sprzętach (w moim przypadku laptop Vaio)? Mój komputer spokojnie spełnia minimalne wymagania, zalecanych już niestety nie. Strasznie kusi mnie PoE ale nie chce wpakować kasy w błoto.

Mam ten sam problem, laptop niby dość nowy, ale raczej z budżetowej półki, zastanawiam się nad demem gry z zatoki, co by sprawdzić, czy w ogóle warto interesować się tym tytułem, nie namawiam do takich praktyk, ale często jest to jedyna opcja. 

 

Podobnie zrobiłem z Dreamfall Chapters (i czekam na pełną, niepociętą wersję, najchętniej na gog), Unity jest silnikiem, który potrafi dużo, ale wygląda na to, że w niektórych przypadkach potrzeba jednak mocniejszego sprzętu.

 

@blantman

wyłącz jeden monitor na czas gry i masz problem z głowy

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Mam 2 monitory i w większości gier kursor nie wychodzi poza pierwszy monitor tu wychodzi co wkurza jak chcę myszką w lewo mape przesunąć :D

 

W ustawieniach przeleciała mi opcja "Ogranicz kursor myszy do ekranu", ale nie wiem czy to przypadkiem nie jest dla graczy, którzy grają w oknie i nie chcą, żeby kursor uciekał im poza okno gry. Możesz sprawdzić jak to się ma do Twojej konfiguracji z dwoma monitorami.

 

Gierka jest zacna - wczuwa identyczna jak za Baldurów: klimatyczna, wymagająca, piękna.

Odnośnik do komentarza

 

Karny kutas za brak romansów toż to od baldurs gate 2 obowiązek w rpg :)

Ja dla mnie chwała obsidian za to. Wątki miłosne mnie nużą w grach i nigdy, ale to nigdy nie spotkałem się z takim, który nie powodował u mnie odruchu wymiotnego.

Odnośnik do komentarza

Sorry, że się wcinam z technikaliami, ale akurat jest to jedna z nielicznych gier, które zazdroszczę blacharzom i chętnie bym zagrał. Moje pytanie jest takie - czy na moim uber pro sprzęcie (laptop) odpalę grę? Wypadłem z rynku PC daawno, więc się nie znam, a nie chcę wtopić kasy.

 

Laptop to HP dv6-6030ew:

 

http://www.komputronik.pl/product/123261/HP_Pavilion_dv6_6030ew_8_GB.html

 

Jak odpalam stronę "Can You run it", to mi odhacza wszystko na "tak" poza "Dedicated video RAM", które wymaga 512mb, a mam 64mb.

 

Zatem wg. strony w ogóle nie mam co próbować. Jednak lepiej odpuścić?

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...