Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w tej cenie ma być przede wszystkim praktyczny to brałbym takie typy jak Skoda Octavia, Kia Ceed, Peugeot 508, Renault Megane. Pewnie na mocy Ci nie zależy, więc w tej cenie znajdziesz coś ekonomicznego i ciekawym wyposażeniem, zarówno kombi jak i sedan, albo hatchback.

Edytowane przez krupek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakikolwiek kompakt z małym silnikiem. Trudno o zły wybór, możesz spokojnie kierować się gustem albo bliskością serwisu. Może być ostatnia Astra, Focus z ecoboostem, coś z modeli VAG po 2012, może być 308 albo Megane...

 

Ogólnie do kryteriów miasto, praktyczny, tani w eksploatacji, bezawaryjny pasowałaby bardzo jakaś hybryda od Toyoty. Jak znajdziesz Priusa albo Aurisa hybrid może być to najlepszy wybór, ale nie wiem na ile się uda w tym budżecie. 

 

Alternatywnie za 50k możesz też kupić po prostu nową Fabię albo nawet Rapida. Po co więcej do miasta, a odpada szukanie używki w Polsce.

 

No i Tipo oczywiście. 

Edytowane przez Mustang
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie jak auto to dla Ciebie narzędzie, chcesz benzynę i nie zamałe to bierz nowe Tipo czy jakieś Polo/Fabię. Będziesz miał solidne auto, spokój i brak wydawania na nowe części. 

 

Nie wyobrażam sobie wydać 50k i wje bać się na jakąś minę, a nie jest to wcale takie trudne.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A bo fakt, za 50k można wziąć coś nowego, a takie Tipo wygląda i podobno jeździ całkiem nieźle. Tym bardziej, że ma to być zwykle wozidło i Blantman nie przywiązuje do wielu aspektów zbytniej uwagi.

 

Tak oglądam tego Tipo i wydaje się być fajnym autem. Szkoda, że nie ma wersji z silnikiem mocniejszym niż 120 km. Ciekawy jestem jak się prowadzi.

 

edit

 

Ehh, ale żeby naprawdę fajny to trzeba wydać na niego ponad 80k, co przestaje już być atrakcyjne.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, krupek napisał:

A bo fakt, za 50k można wziąć coś nowego, a takie Tipo wygląda i podobno jeździ całkiem nieźle. Tym bardziej, że ma to być zwykle wozidło i Blantman nie przywiązuje do wielu aspektów zbytniej uwagi.

 

Tak oglądam tego Tipo i wydaje się być fajnym autem. Szkoda, że nie ma wersji z silnikiem mocniejszym niż 120 km. Ciekawy jestem jak się prowadzi.

 

edit

 

Ehh, ale żeby naprawdę fajny to trzeba wydać na niego ponad 80k, co przestaje już być atrakcyjne.

No własnie sobie skonfugurowałem i "troszkę" przekroczyłem budżet o 24 k :kaz: Mówiłem że na wyglądzie mi nie zależy ale sterowanie radiem na kierownicy to ja mam w 10 letnim aucie czy elektryczne lusterka xD

Odnośnik do komentarza

Do jazdy po mieście nie musi być naprawdę fajny. Mój kompakt z dieslem 1.6 to już jest overkill do jazdy po mieście. W takich lokalnych przejazdach nie wykorzystasz ani mocy, ani prowadzenia, nawet światła lepsze nie mają sensu jeśli wszędzie są latarnie.

 

A jak ta Fabia?

Edytowane przez Mustang
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Mustang napisał:

Do jazdy po mieście nie musi być naprawdę fajny. Mój kompakt z dieslem 1.6 to już jest overkill do jazdy po mieście. W takich lokalnych przejazdach nie wykorzystasz ani mocy, ani prowadzenia, nawet światła lepsze nie mają sensu jeśli wszędzie są latarnie.

 

A jak ta Fabia?

no fabia kusi . Ogólnie skody mi się nawet podobają tylko kiedyś ludzie narzekali na ich awaryjność. Podobno teraz lepiej. Zakładam też że części do nich sporo na rynku bo dużo tego jeździ. Nawet z salonu ok widzę. Do zastanowienia. W każdym razie mam czas będę się rozglądać samochodu pozbywam się pod koniec zimy w lutym i wtedy chce od razu do nowego wskoczyć.

Odnośnik do komentarza

Raczej bym się nie obawiał awaryjności nowej Fabii z salonu. Do tego auto jest świeżo po liftingu, więc mogli poprawić potencjalne bolączki. Do miasta rozważyłbym nawet ten podstawowy silnik bez doładowania. Jest jednak tańszy, potencjalnie mniej problematyczny, a jak ktoś jeździ za miasto od święta ujdzie. W VW Up zbierał niezłe opinie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@blantman radzę nie sprawdzać w konfiguratorach na www tylko poszukać już gotowców na placu u dealera. 

No i faktycznie wpłać może 50 tys dokredytuj 30 tys na np 5 lat (wyjdzie jakaś śmieszna rata z 500zł brutto) i weź jakiegoś Golfa TSi, Focusa Ecoboost, Astre Turbo itp. Będzie dość dobrze wyposażone, żwawe, oszczędne w takim budżecie.

Przy twoich przebiegach będziesz miał auto na 8-10 lat, a jak będziesz chciał to sprzedasz  szybciej bez problemu (1 właściciel, PL, niski przebieg itd.).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Muszę przyznac, ze bardzo komfortowe psychicznie jest uzywanie nowego auta. Jesli przez caly leasing i jeszcze chwile prywatnie (max 5 lat) jedyne w co zainwestuje to opony, benzyna, a przeglady i oleje są w pakiecie, to nigdy chyba nie wrócę do uzywki. Nawet mimo swiadomosci "polowe tracisz juz wyjezdzajac z salonu". Brak wizyt u mechanika kiedy najbardziej potrzeba auta jest bezcennym bonusem.

 

Ps

Nowa fabia jest bardzo przyjemna, nie jest juz tak siermięzna w srodku jak starsze generacje

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dziękuję panowie daliście mi dużo do przemyślenia. Wybiliście z głowy używkę. Z tym że ja naprawdę nie chce za dużo wydać więc porozgladam się za czymś z salonu w stylu tej skody. Widzę że nie ma co czekać trzeba poprzeglądać oferty. 

Odnośnik do komentarza

50 tys i uzywane auto ? Kup sobie nowe Tipo 1.4 T-jet z gazem fabrycznym, a nie bedziesz kupowal sztrucla, juz widze jak ktos sprzedaje auto po 3 latach w super stanie. Z reguly ludzie w polsce wymieniaja auta  co 5-7 lat, chyba, ze latalo auto jako leasingowe we flocie. 

 

 

Kolezanka kupila teraz uzywana, mazdę 3 z 2017 roku od pierwszego wlasciciela, sprowadzona ze slowacji (xd) cudo, piekne auto, przebieg 15 tys km, szkoda, ze nie widziala, ze byl prostowany przedni slupek. 

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, blantman napisał:

Dziękuję panowie daliście mi dużo do przemyślenia. Wybiliście z głowy używkę. Z tym że ja naprawdę nie chce za dużo wydać więc porozgladam się za czymś z salonu w stylu tej skody. Widzę że nie ma co czekać trzeba poprzeglądać oferty. 

Uzywki można brać, ale tylko z salonu moim zdaniem, no i od kumpla/rodziny. Te z salonu mają czasami nawet jeszcze gware, taka Kia np. sprzedaje 3-4 latki i dopelniaja do 7 lat gware. Wg mnie dobra opcja bo samochody przeswietlaja.

 

A teraz najlepszy czas na nowy, bo wyprzedają roczniki i co najlepsze - demówki. Jest jeszcze inny powód, ale ponoc nowe zasady leasingu to dla aut powyzej 150 000 dopiero pieką.

Odnośnik do komentarza

Blantman: za ok. 48 kafli masz już podstawki takich slicznotek jak Rio, w wersji Lczyli już mnostwo dodatków katalogowo 55000, realnie pewnie 52, nowa Micra, chyba jeszcze taniej. To  z tych mniejszych.

Stonic tez spoko, 5 kafli wiecej i masz crossovera.

 

Jak nie chcesz dzieci,  i  ma sie zmiesic ty zonai  czasami 2ka, to spokojnie ten segment.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Po niecałych 5 latach eksploatacji i 70kkm przebiegu w moim Sportage, mogę potwierdzić, że to porządny samochód i serio nie ma się do czego przyczepić.  Nie wiem jak przy większych przebiegach ale, odpukać, leję paliwo, jeżdżę na przegląd gwarancyjny co 2 lata, nic się nie psuje, ani nie odpada. Ostatnio padł akumulator, ale to zrozumiałe po kilku latach. Jedyne czego mi w tym aucie brakuje to automat zamiast manuala, no ale to już mus w kolejnej furze. Ogólnie polecam markę, tym bardziej, że chyba zrobili jeszcze kilka kroków do przodu w międzyczasie.

Odnośnik do komentarza

Co by nie powiedzieć używka to loteria teraz - takie cuda robią że masakra. Nawet jak się znasz na samochodach nie masz szans. Jedno jest pewne - nie ma opcji żeby fura była 3 letnia sprowadzona i stan miętowy. W dobrej cenie ofkors. Ale to już pewnie wiecie. 

Fajne jest nowe clio i za tą kasę co masz spokojnie kupisz wersje na wypasie. Ew sugeruję obejrzeć suzuki swifta bo też fajne autko chociaż wygląd jest w nowym modelu z(pipi)any. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...