Skocz do zawartości

JoJo’s Bizarre Adventure


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

jjba_logo.gif

 

długo zwlekałem z założeniem tego tematu, i pewnie prawie nikt nie wie o czym mówię (może 1-2 osoby)

dlatego usiądźcie wygodnie, odpalcie tą piosenkę

 

 

 

 

i czytajcie dalej (to muzyczka z gry, nawiązująca do jednego z drugoplanowych bohaterów, ale fajnie wpada w ucho, dlatego ją zapodaje i myślę że fajnie się będzie przy niej czytać resztę posta

 

 

dobra, teraz do rzeczy, to tablica "manga i anime" , ja osobiście już od dawna nie siedzę w tych tematach, mimo że jako 13 latek oglądałem akire na VHS, to jednak jedna seria została mi w pamięci, a było to właśnie

JoJo’s Bizarre Adventure

 

to seria mangi, i częściowo anime, która opowida o losach rodu "jojo"

na początku manga zaczyna się od losów kolesia który żył 100 lat temu i na swej drodze spotkał osobnika który potem zmienił się w wampira

takie tam pieprzenie

potem serie zmienia się w coś troszkę podobnego do dragon balla- tzn główni bohaterowie walczą z coraz to nowymi przeciwnikami, jednak tutaj podobieństwa się kończą, ponieważ w DB wszystko sprowadzało się do czystej walki, a w jojo natomiast walka nadal jest obecna ale jest na drugim planie, a na pierwszy plan wybija się strategia, zwroty akcji i silne postaci

 

cała seria jak do tej pory składa się z 8 części , z czego najnowsza ósma część nadal jest "w toku" w japonii (manga)

każda część opowiada losy innych bohaterów, i każda jest trochę inna (chociaż potem na upartego można się dopatrywać ujednolicenia i mangi na temat "dobrzy walczą ze różnymi złymi ktorzy się co chwile pojawiają") i rzeczywiście późniejsze serie troszke zalatują dragon ballem i kolejnymi pojedynkami z "tymi złymi", jednak jest pewna zasadnicza różnica, w DB walka to była poprostu walka, tutaj natomiast walka często oznacza różne zwroty akcji i trzymanie w niepewności do ostatniej chwili

 

dlatego po tym krótkim wstępie przedstawiam wam serie która składa się (jak narazie) z 8 części, z czego 2 pierwsze części zostały przerobione na anime w zeszłym roku, a trzecia część (najpopularniejsza) była przerobiona na anime już dawno temu (seria była podzielona na pół, najpierw zrobiono jej drugą część już ponad 20 lat temu, a potem dorobiono pierwszą część ok 10 lat temu)

wiem że to wszystko jest skomplikowane i po(pipi)ane, dlatego przejde do konkretów

 

mimo że można w necie znaleźć początki pierwszej serii w mandze to polecam jednak zacząć od anime, ponieważ styl graficzny jest dosyć ciężki do uciągnięcia jak na dzisiejsze czasy

dlatego zapodaje tutaj

najpierw początkowe serie, w wersji anime które wyszły w 2012 roku

http://www.lovemyanime.net/anime/jojos-bizarre-adventure-2012/

 

po pierwszej i drugiej serii które zostały wydane w wersji anime, następuje trzecia najbardziej znana seria która w anime jest dostępna na torrentach

 

i tutaj się kończy anime i zaczyna się to co zostało wydane jak narazie tylko w wersji mangowej

(dla przypomnienia)

manga 1 część http://www.mangareader.net/jojos-bizarre-adventure-part-1-phantom-blood

manga 2 część http://www.mangareader.net/jojos-bizarre-adventure-part-2-battle-tendency

manga 3 część http://www.mangareader.net/jojos-bizarre-adventure-part-3-stardust-crusaders

i teraz rzeczy których jeszcze nie ma w anime

manga 4 część http://www.mangareader.net/jojos-bizarre-adventure-part-4-diamond-is-unbreakable

manga 5 część http://www.mangareader.net/jojos-bizarre-adventure-part-5-vento-aureo

 

jeśli się ktoś już wciągną to spokojnie w necie znajdzie pozostałe części

 

ja osobiście pooglądałem anime 1-3 częsci, i przeczytałem w necie 4 i 5 część, i teraz zaczynam 6

 

teraz z kwestii pobocznych, cała seria jojo doczekała się kilku gier, z czego jedną jest bijatyka 2D na psx (to między innymi z niej pochodzi właśnie słyne ZA WURDO!!)

[uwaga filmik poniżej jest znaaaacznie spowolniony, te ataki w grze są o wiele szybsze]

kilku gier na ps2 które wyszły tylko w japonii

oraz ostatnio w japonii wyszła na ps3 bijatyka 2d-3d która zawiera postacie z wszystkich 8 serii ( premiera europejska ma być za kilka miesięcy)

trailer

 

 

tak więc na koniec, mam nadzieje że udało mi się zainteresować fanów mangi i anime tą serią, a zarazem zachęcić do oczekiwania na europejską premiere gry

 

ja w tej chwili zaczynam czytanie w necie 6 serii, i już nie mogę się doczekać na tą bijatykę

 

 

 

ORAORAORAORAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!

jotaro.jpg

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

jeszcze dla obeznanych w temacie polecam na jutubie pooglądać parodie anime jojo (trzecia seria jest zrobiona w całości, teraz gość robi to najnowsze anime z 2012 roku, ale dopiero 3 odcinki zrobił)

tak czy siak typek podmienia głosy i sam dubbinguje wszystkie postacie, i robi to za(pipi)iście, wielokrotnie uśmiałem sie niemiłosiernie (odcinki są nieco skrócone bo niektóre fragmenty gość przewija i przyspiesza żeby, a zostawia głównie to gdzie można jakies fajne teksty podmienić)

 

pierwszy odcinek, pozostale są z boku i na jego kanale

 

i jeszcze autorstwa tego samego gościa 2 piosenki zmiksowane z tekstów z anime i z gry

 

 

wpadają w ucho, zwłaszcza jak sie znało i lubiło pierwotne wersje (np ja dużo gralem w jojo na psx i te piosenki przywołują wspomnienia)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Cześć 3 - Stardust Crusaders zostanie wyemitowana 5 kwietnia tego roku (zapewne jako 26 odcinkowa seria).

 

http://www.youtube.com/watch?v=RPxXvrjpxCk

 

Stara OAVka opuściła sporo materiału, miała za to rewelacyjną animację. Ogólnie JoJo jest dosyć fajansiarskie z początku i dopiero z czasem nabiera swojego niepowtarzalnego klimatu. Manga w dalszych częściach jest zajawkowa, ale niektóre tłumaczenia trochę odbiegają od reszty (jakiś chińczyk łamaną angielszczyzną stworzył na swój sposób kultowe tłumaczenie). Obecnie zagraniczne grupy skanlacyjne chyba łatają to wykorzystując lepsze skany z normalnym przekładem.

 

1351621981108.jpg

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

Grałem z kumplem na piracie już kilka miesięcy temu. Żeby nie było niedomówień: pisałem o tej nawalance, All STars Battle. Jedyny plus tej gry to masa postaci a tak to strasznie zamula i szybko nudzi. Niestety, te 30 fpsów jest bardzo odczuwalne, przynajmniej dla mnie. Sam jestem fanem serii ale jesli mam być szczery to wolę 2D grę Capcomu (jest na xbl, psn).

Odnośnik do komentarza

Ja jestem ciekaw ile nowy sezon anime będzie miał odcinków. Bo 26 epów na 150 rozdziałów mangi to za mało =/ Oby dali więcej.

 

 Ludzie już tak myśleli przy Phantom Blood i Battle Tendency. Przewidywano, że wszystko będzie masakrycznie pocięte. Stardust Crusaders ma jednak formułę ciągłych walk, więc w wersji animowanej będzie to leciało dosyć szybko. Ale możliwe, że trochę to spowolnią i dodadzą ze 2-4 odcinki, bo na dodatkowym volu BD zarobią niezłe kokosy.

Odnośnik do komentarza

No Phantom Blood było pocięte do tego stopnia, że nie znając mangi oglądało mi się to źle. W sensie, fabularnie nic nie brakowało, ale tempo było za szybkie, przez co ciężko mi było się w to wciągnąć. Musiałem czytać mangę równolegle, żebym miał ochotę to kontynuować. Battle Tendency zwolniło nieco i już było za(pipi)iście.

 

Ale jeśli Stardust będzie miał tylko 26 epów, to tempo będzie jeszcze szybsze niż przy Phantom Blood przez cały czas =/

 

Mangi nie czytałem dalej niż phantom blood, więc nie wiem jaki jest sotunek walk w porównaniu do poprzednika, ale jeśli faktycznie jest ich dużo, to jakoś to pójdzie...

Odnośnik do komentarza

No to mówię, że fabularnie nic nie ucięli, ale tempo było tak szybkie, że ciężko mi się to oglądało ( i to, że jest najsłabszą częścią nie ma nic do rzeczy, bo manga wypadła w tej części 2x lepiej). Rozwlekanie jest złe, ale zapieprzanie z materiałem szybciej, niż się powinno także. Nawet jeśli ekranizuje się coś słabego. Wolałbym, żeby ze 3-4 odcinki dłużej to potrwało, ale w tempie BT.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Niech ktos mi jeszcze raz w skrocie opisze jak anime ogladac zeby bylo chronologicznie. Kreska w pierwszym tomie mangi troche mnie odrzucila.

to nowe anime z 2012 roku obejmuje dwie pierwsze części więc zaczynając od tego anime zaczynasz od samego początku serii

 

potem jest 3 seria która została przerobiona na anime dawno temu, i jeśli chcesz możesz po obejżeniu tego nowego anime zobaczyć tą starą (3 część jest najbardziej znana), co dziwne na początku 20 lat temu wypuścili z 6 odcinków 3 części ale zaczynając ją od środka, dopiero 10 lat później zrobili kolejne 6 odcinków które ekranizowały pierwszą połowe 3 serii, te najstarsze 20 letnie odcinki ekranizują drugą połowe

 

tylko ogolnie ta stara ekranizacja sprzed 10 i 20 lat jest dosyć znacznie skrócona, masa wątków i akcji została pominięta, dlatego warto też przeczytać mange

 

za to najnowsze anime pokazujące 1 i 2 część jest całkiem wiernie oddane więc polecam od niego zacząć, zwłaszcza że 2 pierwsze części w mandze są bardzo stare już i mają bardzo specyficzny styl rysunku, można się przez to zniechęcić, dlatego polecam zacząć od nowego anime (link w pierwszym poście), a jeśli ci sie spodoba ogólnie to wtedy możesz sobie zacząć czytać mange, albo pooglądać 3 część w anime (ogolnie mimo że pocięta to nadal jest warta pooglądania, ale warto też przeczytać mange)

 

części 4-8 pewnie też zostaną zekranizowane ale na to sobie poczekamy jeszcze pewnie 2-3 lata

 

Grałem z kumplem na piracie już kilka miesięcy temu. Żeby nie było niedomówień: pisałem o tej nawalance, All STars Battle. Jedyny plus tej gry to masa postaci a tak to strasznie zamula i szybko nudzi. Niestety, te 30 fpsów jest bardzo odczuwalne, przynajmniej dla mnie

 

mnie ta gierka kusi, z tego co oglądałem wideo recenzje to jest to dosyć skillowa gra i mashując guziki nie uzyska się żadnych super akcji, to może być jej plus

 

30 fps? ja do tej pory nie byłem fps-whore i nie boli mnie zbytnio 30fps, mam nadzieje że i w tym wypadku nie będzie mi to przeszkadzać

 

 

ogólnie to ostatni tydzień po kilka godzin dziennie czytałem mange, przeczytałem 4 i 5 część i mam zamiar przeczytać wszystkie pozostałe, i zapoznać się z wszystkimi postaciami dostępnymi w grze przed jej premierą w europie

 

i nawet domyślam się że to nie będzie najlepsza bijatyka ever, ale mam nadzieje że będzie wystarczająco dobra żeby sobie pograc i zagłebić się w świat jojo

pamiętam że na psx dużo grałem w tą bijatyke capcomu, mialem chyba z 300 godizn nabite, i cały tryb "super story" zrobiony na 99% (żeby to zrobić nie wystarczyło go przejść, trzeba było przejść wszystko na range S)

i tamta bijatyka też nie była najlepsza na świecie ale i tak dawała dużo zabawy, mam nadzieje ze tutaj też będzie podobnie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Akurat w przyszlym tygodniu bede gral w jojo bizzare na ps3 i zobaczylem ten temat.

 

Tak z ciekawosci...to co ja ogladalem dawno temu skoro w 2012 roku wychodzi part 1 jojo? Pamietam ze byly 2 party po 13 odcinkow, bardzo mi sie podobalo i bylo epickie. No i ZA WARUDO! A teraz sie dowiaduje sam juz nie wiem czego i nic nie rozumiem :(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...