Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mejm napisał:

Dobra to jeszcze pytanie o parry. Uzywam tego podstawowego pistoletu od poczatku, chyba jest na 6+. Czy parowanie mobow i bosow uzaleznione jest od jakiej statystyki (bloodtinge?) i trzeba ja podnosic zeby bylo wykonalne na pozniejszych przeciwnikach, czy nie ma to znaczenia i liczy sie tylko okienko egzekucji?

 

Bloodtinge odpowiada jedynie za damage broni palnych no i białych skalujących się z krwią, nie wpływa na okienko parry.

 

A żeby być OP cały czas to trzeba używać ognistego papieru i szamać Beast Blood Pellet mając ubranko z wysokim Beasthoodem :cool:

Edytowane przez Szermac
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

6 godzin temu, Szermac napisał:

Ale on już jest w Yahargul, jakby był w momencie, gdzie przydaje się "ucieczka" to by nie miał tam hunterów tylko tych z workami ;P

Aaa ok nie skumałem - hunter to hunter bo w sumie chujki z workami też polujo. 

6 godzin temu, Mejm napisał:

Poczytalem o nich online to 98% komentarzy: nie warto z nimi walczyc bo wytrzymale, zbierz loot i do sroka. I na chu.j taki design robic?

 

To pewnie kwestia mojego nastawienia, bo spodziewalem sie odciecia grubsza kreska od soulsowego sera i paraolimipad z dwojki, a tu nawet nie zszedlem do lochow a juz dopadl mnie Gank Squad xD

 

Dobra to jeszcze pytanie o parry. Uzywam tego podstawowego pistoletu od poczatku, chyba jest na 6+. Czy parowanie mobow i bosow uzaleznione jest od jakiej statystyki (bloodtinge?) i trzeba ja podnosic zeby bylo wykonalne na pozniejszych przeciwnikach, czy nie ma to znaczenia i liczy sie tylko okienko egzekucji?

To zależy bo te mobki trudne nie są dają się backstabować i są słabi na ogień więc warto albo użyć papieru albo dodać kamyk na ogień - co do parry to poza buildem bloodtinge nie ma sensu pakować w upgrade pistoletu, imo tutaj parry to podstawowa umiejętność i "małych" bossów można ogarniać bez stresu (szcególnie że w lochach potem jest tego sporo) tym bardziej że to nie jest parry z tarczą - dużo wybacza bo możesz to robić z dużej odległości i potem  doskoczyć aby zasadzić riposte. Sugeruję posiedzieć. 

Boże jak sobie przypomnę parry z bb a potem jak to było w sekiro i lies of p to z BB wydaje się banalne. 

Odnośnik do komentarza

Bloodtinge się kapitalnie skaluje z chikage, zrobiłem raz build pod tę broń to kosiła niesamowicie w tej formie po transformacji, swietnie się tym grało. 

A z kielichami to można to robić na końcu zupełnie, ileś tam pierwszych warstw to idzie migiem bo bossowie są na 3 hity często. Większa zabawa jest później, można sobie też nagromadzić kamyków już pod NG+ jeśli chce się grać dalej i probowac wiecej broni.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Udało mi się wbić platynę, co sprowadziło się w gruncie rzeczy do zaliczenia odpowiedniej sekwencji "wydarzeń" w lochach, bo pozostałe brakujące trofki to była już formalność. A że ta sekwencja zajęła mi jakieś dodatkowe 14h i przyprawiła za sprawą paru bossów o kilka dodatkowych siwych włosów, to inna sprawa xD. Z jednej strony powiedziałbym, że te całe jebane lochy to rysa na diamencie, jakim jest Bloodborne i zostawiły pewien niesmak (powtarzalność i monotonia otoczenia i ogólnie rozgrywki, powtórki znanych bossów i ich poziom trudności, posrane wytyczne dotyczące itemów, które musimy znaleźć/kupić, by otworzyć kolejny loch itd.), tak z drugiej strony zaoferowały mi zwyczajnie więcej grania w tytuł, którego w sumie nie chce się kończyć, co jest wartością samo w sobie. No i mogłem bardziej docenić utwór "Terror" z OST. Kiedy trofeum wpadło, poczułem pewien niedosyt i apetyt na więcej, ale DLC już czeka na swoją kolej, a kiedyś pewnie zabawię się w NG+. Tak czy siak, wspaniała przygoda.

 

Śmiesznie było na sam koniec z palcem w dupie rozwalić

Spoiler

Ghermana

(musiałem to zrobić, żeby dostać odznakę i co za tym idzie, ostatnią brakującą broń), mając jakieś ~30 leveli więcej, niż przy pierwszym spotkaniu z nim.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie skonczylem dlc. Nie wiem co w nim wybitnego. Spodziewalem sie bossow na poziomie Artoriasa a nie znalazlem zadnego takiego. Miejscowki sa spoko, nic w sumie nie wku.rwia na ng (oprocz opcjonalnego bossa), worek swietnie zaprojektowanych broni, fabularnie nadal trzeba korzystac z yt. Bardzo dobry? Tak. Wybitny? Nie wiem czym.

 

Zrobilem tez jeden loch i nadal nie kumam ku.rwa o co chodz w tym mechanizmie. Jest chyba 8 nagrobkow w HD, w kazdym 4 kielichy, niektore w kilku wersjach. To trzeba zrobic wszystko zeby wpadl ten trof za krolowa?

  • beka z typa 4
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mejm napisał:

o trzeba zrobic wszystko zeby wpadl ten trof za krolowa?

 

Lecisz dokładnie za poniższym poradnikiem, opcjonalnych lochów niepotrzebnych do trofeum jest dużo, wymaganych jest 7.

 

https://psnprofiles.com/trophy/3431-bloodborne/5-yharnam-pthumerian-queen

 

W sumie to wszystko jest tam dokładnie i przejrzyście opisane, ale jedną rzecz zrobiłem po swojemu. Mianowicie na pewnym etapie potrzebujemy 2 x item o nazwie Bastard of Loran i poradnik proponuje go farmić, co jest uciążliwe i mało efektywne. Najlepiej (choć pewnie trudniej) jest dalej pokonywać loch Ailing Loran (co wymaga pokonania BSB) i znaleźć wspomniane przedmioty w jednej ze skrzyń na dalszym etapie.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...