Skocz do zawartości

Great Teacher Onizuka


Rekomendowane odpowiedzi

fujisama_tohru_gto_big.jpg

 

To anime (i manga) zasluguje na wlasny temat tutaj. Absolutny klasyk, a dla mniej nawet cos wiecej. Ma specjalne miejsce w moim sercu , tak jak i DBZ.

 

Genialne postacie, genialny humor.Kreska postarzala sie bardzo dobrze , a sytuacyjne miny Eikichiego do dzisiaj sprawiają, że na mordzie pojawia sie banan.

 

Zawsze moge do tego dziela wrocic i zawsze micha sie cieszy tak samo. Przy tym calkiem sporo powaznej tematyki i morałów.

 

Jeśli chodzi o produkcje obyczajowe bez mechow czy napierdzielnia sie KI to jest to absolutna czolowka.

 

Jesli istnieje jakis entuzajsta japonskich bajek, ktory z ta produkcja sie nie zapoznal, to musze nalegac , aby to zrobil. 

 

Temat zakladam nie bez okazji - Fujisawa wraca do GTO z kontynuacja - GTO : Paradise LOST ;_;

 

Pierwszy chapter jest juz dostepny.

 

Tutaj swietny przyklad jak GTO laczy serious business z komedia ( w udany sposob) 

 

 

 

 

No i prawilnie zostawiam tutaj jeszcze kultowy OP z Driver's High

 

https://www.youtube.com/watch?v=V4khYLRDAFA

Edytowane przez erix
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Oglądałem anime i nie mogłem zrozumieć, co ludzie w tym widzą. Nocowałem raz u kuzyna i jak dorwałem się do mangi, to zarwałem nockę i przeczytałem z marszu wszystkie kilkanaście tomów, które miał. Próbowałem obejrzeć anime jeszcze raz i nadal mi nie podeszło.

Chyba będę musiał do tego wrócić...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, jak to zwykle bywa, manga jest lepsza jako całość. Większość osób jednak szybciej zapozna się z krótkim anime, a później nie podaruje sobie mangi, szczególnie ze wspomniana produkcja obejmuje tylko pierwsze 13 z 25 tomów.

Natomiast automatyczna degradację anime na zasadzie 'tylko manga' jest trochę głupia, gdyż seria ta sama się broni jako nawet własny, osobny byt.

Odnośnik do komentarza

Ja całkiem niedawno obejrzałem anime i mimo, że mangę przeczytałem pierwszą parę lat temu to anime i tak bardzo mi się spodobało. Świetne openingi i endingi ale też i cały soundtrack jest bardzo klimatyczny. Do tego dobrze dobrani seiyu i tylko ok animacja. Choć ta jej prostota mi akurat nie przeszkadzała.

Teraz planuję zabrać się za aktorską wersję pierwszego GTO i mangę 14Days in Shonan,której pierwszy tomik leży na półce już od jakiegoś czasu. 

 

A niedawno ruszyła też emisja GTO in Taiwan więc oglądania jeszcze sporo.

 

Nie należy zapomnieć też, że istnieje jeszcze manga Early Years o młodości Onizuki jak szalał w swoich rodzinnych stronach i cała masa spin-offów. Nawt Saejima się załapał na swoją mangę. Szkoda tylko,że nikt nie pokusił się o tłumaczenie bo lubilem tego glinę cwaniaczka:D

 

Ogólnie GTO to jedno z fajniejszych rzeczy jakie miałem okazję czytać i oglądać. Postać Onizuki i to co on wyprawia strasznie poprawia humor, a nawet da się wyłapać jakieś całkiem spoko morały z jego szkolnej działalności. Do tego manga jest bardzo dobrze narysowana i samo oglądanie kolejnych stron sprawia bardzo dużo satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Jesli chodzi o mlodziencze lata to oprocz Shounan Junai gumi jest jeszcze manga bad company, ktora pokazuje jak Eikich i Danma sie poznali. Krotka manga, zaledwie kilka chapterow. Na necie mozna wszystkie znalezc po angielsku. Co do SJG to mam wszystkie tomy mangi po japonsku jednak zostawilem je w polsce. Nie wiem jak to jest z angielska wersja. 

 

Anime ogladalem i mi rowniez bardziej podobala sie manga, nie moglem sie oderwac. Nie widzialem tej starej dramy za to widzialem serie z 2012 lub 13 roku z Akira. 

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

No trochę pewnie jednak się zmieniło przez te 20 lat i mangozjebów trochę przybyło xD ja jedynie kupuje berserka i myślałem nad jojo bo ma zajebiste wydanie w twardej oprawie ale olałem sprawę. No nie chce robić sobie graciarni w pokoju +wygodne czytanie online i czesto cringowe polskie tłumaczenia odstraszają  xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...