Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, sprawdzaj zapis i odczyt, jeśli będziesz mieć te 150-160MB/s na odczycie to w gierki z One i 360 pograsz w miarę po ludzku, może czasem loading się przedłuży względem HDD. Ziomek podłączał pena 512GB pod Series S i traktował go jako zewnętrzny HDD na gry z poprzedniej generacji, nie narzekał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Pytanie totalnego xboxowego laika - jeśli interesuje mnie pogranie tylko/głównie w gry ze wstecznej kompatybilności, tj. Xbox i Xbox360, to wystarczyłby do tego tylko Xbox One? Czy jednak jest jakiś argument przemawiający za zakupem XSS?

 

Dodam, że gamepassa nie mam i nie chcę, natomiast w multiplatformy wolę inwestować i grać na PC, ewentualnie PS5.

 

Nigdy żadnego Xboxa nie miałem, głównie właśnie z tego względu, że trochę lipa z exami, ale stwierdziłem, że jest trochę gierek z poprzednich generacji, które bym zaliczył, bądź odświeżył, a których poza emulacją nie ma na współczesnych sprzętach. Kilka dostępnych w cyfrze, plus parę pudełek się znajdzie.

 

Spoiler

obraz.thumb.png.71d85b9bcab959539d5b9a66027f7d82.png

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Suavek napisał:

Pytanie totalnego xboxowego laika - jeśli interesuje mnie pogranie tylko/głównie w gry ze wstecznej kompatybilności, tj. Xbox i Xbox360, to wystarczyłby do tego tylko Xbox One? Czy jednak jest jakiś argument przemawiający za zakupem XSS?

Wystarczy xbox one, w dodaku na one odpalisz gry ze wstecznej, które są dostepne tylko na płycie, a na Series S jak wiadomo nie.

 

Najlepiej do BC kupić oczywiście series X bo wersje we wstecznej są tam w wersjach z Xbox One X enhanced więc często w 4k i z fps boost, a na Series S są wersje z One S. Czyli w przypadku tych dwóch konsol o które pytasz będą raczej działały tak samo.

 

Chociaż nie widzę że na series s dużo gier ze wstecznej działa w 1440p.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Xss też fajny zakup by był. Pomijając dysk SSD (dziś jak chodzę do ojca coś mu instalować itp na Xbox One S to naprawdę doceniam) to jednak jest to maszynka na której można pograć w nowsze gierki również, w te które wyjdą też. 

 

Jeśli nigdy żadnego Xboxa nie miałeś to coś tam do pogrania będzie ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, devilbot napisał:

a na Series S jak wiadomo nie

O kurde. Nie wiem czemu, ale nawet nie wiedziałem, że XSS nie ma napędu. :D No to totalnie odpada, bo w pierwszej kolejności chciałem zagrać w Ace Combat 6 z płyty. Dzięki za zwrócenie uwagi. Niby banał ,ale tak jak pisałem, totalnie Xboxami się wcześniej nie interesowałem.

 

7 minut temu, drozdu7 napisał:

jest to maszynka na której można pograć w nowsze gierki również, w te które wyjdą też. 

Xbox/Microsoft ma to do siebie, że niemal wszystkie konsolowe exclusive'y są dostępne również na PC. Dlatego jeśli chodzi o nowości, to kompletnie nie brałem sprzętu pod uwagę, bo tak jak pisałem, prędzej zainwestuję w grę na PC lub PS5. Żaden trolling, po prostu preferencje. Ale nie kwestionuję, że XSS to fajny sprzęt. Tymczasem ja bardziej zainteresowany jestem grami z X360 i Xboxa. Chciałem sobie odświeżyć np. TimeSplitters, czy Burnout Revenge, a jak czas kiedyś pozwoli, to sprawdzić m.in. Lost Odyssey.

 

Czyli wychodzi na to, że mogę zacząć się rozglądać za Xbox One.

Odnośnik do komentarza

Jak tylko wsteka po taniości to One X - lepsza jakość od Series S, bo ma więcej RAMu i wszystkie ulepszenia typu "4K60" są w zasięgu ręki. Series S odpala gierki ze wstecznej w jakości One Bez Iksa, czyli odpadają wszystkie ulepszenia rozdziałki. Series X i tak najbardziej wskazany, ale jak nie masz budżetu to celuj w XOX.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko właśnie - Suavek chce Xboxa głównie do wsteki, a tę lepiej ogarnia XOX. XSS niby fajnie, ale raz, że nie ma napędu (a niektórych gierek w digitalu nie kupisz), a dwa odpala wstekę w jakości zwykłego One. Co prawda ma FPS Boost do niektórych gier, ale wtedy traci się rozdziałkę... kurna, ciężki wybór.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Generalnie to ja nie chcę w ogóle pchać się w Xboxa na dłuższą metę. Dosłownie, ilość gier, które mnie interesują, a w które poza emulacją nie zagram na niczym innym, policzę na palcach dwóch rąk. I nie ma pośród nich ani jednej nowości.

 

W pierwszej kolejności chciałbym przejść Ace Combat 6 z X360, a to tylko i wyłącznie pudło - więc napęd musi być.

Oprócz tego dla nostalgii bym sobie pograł w TimeSplitters 2 i 3, Burnout Revenge, może Asura's Wrath przeszedł w lepszej jakości niż PS3, no i wspomniane Lost Odyssey i może Blue Dragon jak czas pozwoli. Pewnie coś by się tam jeszcze trafiło, ale ogólnie to raptem garstka gierek i tylko dla nich na pewno nie zainwestuję w XSX.

 

Dlatego robię rozeznanie i rozważam opcje. :) XSS odpada przez brak napędu. Myślałem, że wystarczy zwykły Xbox One za kilka stówek (i stąd ogólnie zrodził się pomysł), ale z tego co piszecie, to nie jest tak wesoło ze wsteczną. Tymczasem XOX to już przynajmniej dwa razy tyle kosztuje, z tego co widzę.

 

Nic pilnego. Pomyślę, poszukam jakichś okazji, ewentualnie sprzęt kiedyś się kupi i z czasem po prostu sprzeda. Dzięki tak czy inaczej wszystkim za rozjaśnienie sytuacji.

 

EDIT:

 

Tylko tak jeszcze czytam, m.in. tutaj - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_backward-compatible_games_for_Xbox_One_and_Series_X/S - to tych gier XSX Enhanced lub z FPS Boostem wcale tak dużo nie ma. A przynajmniej żadna z tych wymienionych przeze mnie nie ma wymienionych usprawnień.

 

Tak jak wspomniałem, mnie i tak wystarczy FHD/60 do gry, to może jednak na moje potrzeby w zupełności wystarczyłby zwykły Xbox One? Zawsze to te kilka stówek w kieszeni.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze parę pytań. Być może głupich, ale proszę o wyrozumiałość. ;)

 

Xbox One S nie jest słabszy od zwykłego Xbox One, nie?

 

Przy założeniu, że to i tak będzie tylko sprzęt "na chwilę", do przejścia paru staroci, to może jednak wystarczy zwykły XO(S)? Tak jak pisałem, wg Wiki ŻADNE z gier, które chcę przejść nie mają ani FPS Boost, ani nie są XSX Enhanced. A to ma być niezobowiązujący stosunek, nie długotrwały związek. ;)

 

Po prostu przeglądam oferty używanych konsol i XSX to kwota bliżej tysiaka, plus minus, a XOS okolice 500zł w zależności od stanu. W innych okolicznościach jak najbardziej przyjąłbym argumenty "lepiej dopłacić do lepszego", ale obecnie kasą nie szastam, więc nawet te kilka stówek miałoby znaczenie.

 

Krótko mówiąc, są jakieś przeciwwskazania XOS, o których mogę nie wiedzieć? Awaryjność? Problemy z wydajnością nawet przy tych starociach?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.