Skocz do zawartości

FarCry 4


SG1-ZIELU

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak dyskusja dotyczy Far Cry 4, który ma problem z płynnością i nie są to sporadyczne przypadki, a problem nie jest wyolbrzymiony

 

Jest.

Gram i zupełnie tego nie zauważam. Co więcej - napisałeś, że grałeś chwilę, a ja mam na liczniku około 30h, 50% ukończenia gry i nadal nie wiem, o czym piszesz.

 

Ale tak jak już wspomniałem, "tragiczny framerate" dotyczy gier wymienionych przeze mnie w poprzednim wpisie, albo właśnie do przytoczonego przez Sutqa JC3, które podczas rozpierduchy atakuje takim slo-mo, że możemy poczuć się jak Neo w Matrixie. Absolutnie nijak ma się jednak do Far Cry 4 na PS3, w którym takich kwiatków zwyczajnie nie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Nie wiesz bo tego nie widzisz, no cóż są różne przypadki. Słyszałem o ludziach, którzy nie widza różnicy między 30 a 60 fps

 

Przeciez screen tearing i dipsy fps są tragiczne w tej grze, oczy bolą od tego

 

Odnośnik do komentarza

Mnie tam nie bolą. Na PS4 bym takie "standardy" piętnował, ale jak na PS3 to gierka jest spoko i nie widzę tam nic, co sprawiałoby, że gra jest niegrywalna.

Żeby nie było, że jestem ślepy - widzę screen tearing, czy wszechobecny pop-up (na ubi-silniku DUNA widoczny nawet bardziej, bo obiekty pojawiają się, jakby po atomie materializowały się na naszych oczach), widzę również niestabilny framerate, ale dopóki są to spadki o 5 klatek to nie widzę powodu, by określać go mianem "tragicznego" i "pozbawiającego frajdy z grania". Na tych filmikach widzę głównie rozpierduchę, a ja FC traktuję bardziej jak skradankę, więc może tu też leży część mojej tolerancji.

W każdym razie do poziomu slideshow z trzeciego Fallouta jeszcze sporo brakuje (na PS3 gra pod koniec, przy olbrzymim save osiąga spadki do 1 klatki na minutę), więc póki obraz się rusza - nie robi mnie to :)

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale to że komuś smakuje chleb tostowy i nie wiem, pasztet z biedronki czy parówki z 2% zawartości mięsa nie znaczy, że ludzie którzy kupują coś lepszego a na gorsze produkty się krzywią są jakimiś pretensjonalnymi rozpieszczonymi narzekaczami. O to się rozchodzi. Jeśli masz mały próg tolerancji to może się nie wypowiadaj w takim razie, bo suteq pyta się o zdanie ludzi, którzy jednak potrafią takie różnice dostrzec tak jak on. Durne jest takie gadanie, że jak Tobie nie przeszkadza to wszystkim innym też nie może.

Odnośnik do komentarza

Ale Suteq mnie o nic nie pytał, zresztą jako jedyny w tym temacie potrafi napisać mądrze i do rzeczy, a nie rozdmuchiwać problem do chooy wie jakich rozmiarów.

Pytał mnie c0r (osobnik grający w takiego technicznego kupsztala jak TEW na PS3, a mimo to świetnie się bawiący) i uważam, że akurat ja jestem idealną osobą do udzielenia mu takich informacji, a nie gość, który napisze, że gra jest niegrywalna, bo dropi o 5 klatek.

 

Jakby tu zapytał jakiś z tych z mniejszym "progiem tolerancji" to bym mu nawet nie odpowiedział, bo z takimi nie ma dyskusji - jest tylko czarne i białe, nie ma nic pomiędzy.

Odnośnik do komentarza

W każdym temacie jak przychodzi do konsolowej wersji to ktoś w końcu podniesie larmo odnośnie fpsów. A w stosunku do PS3/X360 to już w ogóle. Cholernie mnie to już zmęczyło i odbiera jakąkolwiek chęć zaglądania na forumek.

Nie, nie w każdym. Jak gierka ma bardzo ładny i płynny framerate w który celuje jak powiedzmy Forza Horizon 3 czy Horizon Zero Dawn, czy już w ogóle skillowe gierki jak Halo 5 w multi to trzeba to chwalić i nikt się nie dopier,dala. Gorzej jednak kiedy dostaje się kupsztala jak Bioshock Infinite czy Saints Row IV, które wręcz nie nadają się do grania jeśli ktoś ma minimalne wymagania w tym względzie. Oczywiście magazyny gierkowe słowem nie wspomną (a nawet jeszcze przekłamią sytuajcę jak BF3 który według niektórych na PS3 i PC wygląda tak samo), na forach też często poklepują się po pleckach i przekonują, że wszystko jest spoko, a nie zawsze jest.

@up no fakt, nie obudziłem się jeszcze dobrze. Chodzi o c0ra oczywiście.

Odnośnik do komentarza

 

Gorzej jednak kiedy dostaje się kupsztala jak Bioshock Infinite czy Saints Row IV, które wręcz nie nadają się do grania jeśli ktoś ma minimalne wymagania w tym względzie. 

 

 

Że what? W SRIV nie grałem, ale skoro Bioshock Infinite było dla Ciebie niegrywalne z powodów technicznych (podaj platformę, na której tak było), to Ty również należysz do osób, które lubią popadać w skrajności.

Odnośnik do komentarza

Xbox 360. Przeszedłem, ale do wyboru było albo mocny tearing albo włączony v-sync i jakieś 20fps i niżej. Słabe to było. I tak, jestem mocno wymagający pod tym względem. B:I to dla mnie jedna z tych gier które zdecydowanie za późno wyszły w życiu konsoli i próbowała pokazać ładniejszą grafike niż sprzęt potrafi wygenerować. Ale to tak nawiasem już.

Zresztą: zobacz ten filmik. I tutaj jest początek gry, a framerate potrafi podczas wymiany ognia na dłużej do 20fps spadać. Mnie to drażniło. W późniejszych fazach gry było jeszcze gorzej, kiedy pojawiali się przeciwnicy używający jakichś zdolności które obciążały procesor graficzny.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...
Gość kufir

Jeśli nie grałem w poprzdnie Far Cry a chce zagrać w 4 i mieć wyzwanie ale znowu nie męcząc się strasznie na jakim stopniu powinienem rozpocząć rozgrywkę ?

Odnośnik do komentarza

Gra sie zawsze na normalu jesli gra ma sprawiac przyjemnosc chyba ze grasz w Max Payne 3 tam poziom najnizszy  to hard, w Far Cry 1 tez na poczatku normal jest ok by po chwili przerodzic sie w hard. Wogole mam pytanie co do Far Cry  1. W jednej z ostatnich misji zrzucaja nas do dzunglii pelnej mutantow gdzie mamy tylko kilka naboi by przedostac sie do helikoptera i przejsc przez fort na wulkany, moje pytanie czy ktos z was wykosil wszystkie potworki po drodze z dzunglii ryzykujac jednym drasnieciem obcych i natychmiastowa smiercią :)? 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.