Skocz do zawartości

Halo: The Master Chief Collection


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lpcl

Ja nie mam dużych oczekiwań bo najlepsze co mogło być już było tj. reach. Tak jak w gearsach jedynka kultowa na zawsze. Trochę jak z muzyką tj. czekasz na nową płytę w nadziei, że będzis sztos jak kiedyś i chuj z tego jest. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co obiecują Infinite ma mieć właśnie większe mapy na wzór stawiając jedynkę i Reacha. Dla mnie najważniejsze żeby kampania miała zbalansowany poziom trudności i jakieś dobre akcje jak walka ze Scarabem w H3 albo lot w kosmos w Reach.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Wredny napisał:


Z tym, że akurat w Gearsach każda następna część jest jeszcze lepsza (przynajmniej w obrębie trylogii póki co).

tyle ludzie ile opinii :dunno:

u mnie na pierwszym miejscu w serduszku zawsze dwójka, potem odpowiednio 5, 1, 3 i 4

 

z tym że Halo Reach jest najlepszą częścią serii też się nie zgodze, gra ma zjebanego blooma, nie potrzebne spartan abilities, nudne miejscówki (archiektura forerunnerów > industrialne miejscówki z reach) i pod wieloma względami (jak np. skala bitew) to krok wstecz względem Halo 3. Które jest dla mnie zdecydowanie na najukochańszą częścią i jedną z najlepszych gier ever.  

Halo 4 jest naprawdę spoko jeśli chodzi o prowadzenie narracji, naprawdę duży przeskok względem gier Bungie, ale tak jak pisali koledzy ładną grafikę wyciskającą ostatnie soki z poczciwej 360-tki, okupiła gorszym AI, mniejszą skalą bitew  i słabszą fizyką przez co gameplay bardzo mocno traci. Poza tym nowi przeciwnicy i bronie w ogóle nie zdają egzaminu i po prostu nie sprawdzają się w rozgrywce. 

 

Na szczęście jest nadzieja że Infinite będzie bardziej przypominać Halo 3  i Combat Evolved :asax:

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Moldar napisał:

Tylko po co tak grać ;)

wczoraj pograłem trochę w MCC i ludzie wciąż grają w Combat Evolved, sprzed prawie 20 lat, niesamowite to jest. 

 

Popraw mnie jeśli się myle ale ja nie ma chyba drugiej takiej tak długo ogrywanej konsolowej gry. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Moldar napisał:

W sensie zmierzam do tego, że jest przecież ulepszenie grafiki z remastera.

Ten remake nie jest niestety najwyższych lotów. Modele postaci, grading kolorystyczny nie trzymają ducha oryginału, przez co wielu ludzi woli grać w starszej grafice

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
9 godzin temu, Wredny napisał:


Z tym, że akurat w Gearsach każda następna część jest jeszcze lepsza (przynajmniej w obrębie trylogii póki co).

Nie ma opcji. Jedynka miała wszystko tj. grafikę, świetny i wtedy unikalny cover system, wprowadzenie i historię, głównego bossa, mroczny klimat post apo, postacie, z którymi nie mogą się pożegnać do dnia dzisiejszego. Kolejne części już nie miały tego czegoś, były bardzo dobre ale to tylko kontynuacje. 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, lpcl napisał:

Nie ma opcji. Jedynka miała wszystko tj. grafikę, świetny i wtedy unikalny cover system, wprowadzenie i historię, głównego bossa, mroczny klimat post apo, postacie, z którymi nie mogą się pożegnać do dnia dzisiejszego. Kolejne części już nie miały tego czegoś, były bardzo dobre ale to tylko kontynuacje. 


Dla mnie akurat jedynka nie miała żadnego wprowadzenia i historii, a jedynie fajną ekipę. W temacie "fabuły" to podobnie jak w pierwszym HALO - jesteśmy wrzuceni w środek wydarzeń i zero tłumaczenia kto, skąd i dlaczego. Plus walka z ostatnim bossem i zakończenie znikąd.
To fajna gierka, ale jak dla mnie ledwie prolog, takie demo do pełnych gier w postaci GoW2 i GoW3 - tam taż było post-apo, postacie i cała reszta, a do tego była ciekawa historia i wyjaśnienie wielu spraw, na które w jedynce nie mieli jeszcze pomysłu, więc je zwyczajnie przemilczeli.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
1 minutę temu, Wredny napisał:


Dla mnie akurat jedynka nie miała żadnego wprowadzenia i historii, a jedynie fajną ekipę. W temacie "fabuły" to podobnie jak w pierwszym HALO - jesteśmy wrzuceni w środek wydarzeń i zero tłumaczenia kto, skąd i dlaczego. Plus walka z ostatnim bossem i zakończenie znikąd.
To fajna gierka, ale jak dla mnie ledwie prolog, takie demo do pełnych gier w postaci GoW2 i GoW3 - tam taż było post-apo, postacie i cała reszta, a do tego była ciekawa historia i wyjaśnienie wielu spraw, na które w jedynce nie mieli jeszcze pomysłu, więc je zwyczajnie przemilczeli.

I bardzo dobrze, że nie wszystko było wyjaśnione a czy musiało być? W grach remedy gówno jest wyjaśnione i ludzie zadowoleni bo tajemnica. Potem to trochę na siłę było uzasadniane imo bo sukces i trzeba robić kontynuację. Wątki z ojcem, śmierć wiadomo kogo i potem w trójce też, emulsja. Ale jako trylogia nadal była w miarę spójna i na tym powinien być koniec w temacie sery i fenixa. Ewentualnie jakieś spinoffy. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...