Skocz do zawartości

Cuphead


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu taka cisza? Gierka jest trudna nie powiem, jeśli się chce wszystko zaliczyć na A+, o hardzie (nieodkrytym jeszcze) i rangach S to nawet nie myślę. Sukcesem będzie dla mnie ukończenie wszystkiego na A+, a już pare qrw poleciało, gdy na ostatniej sekcji zaliczyłem zgon. Samo zwykłe przejście na normalu to niezły hardcore, a tak pięknie i przyjemnie wszystko wyglądało na trailerze xD. Jestem miło zaskoczony gameplayem, bo to naprawdę dobra strzelanka, a spodziewałem się gry bardziej ciekawostki ze względu na art style z gameplayem tylko na przyzwoitym poziomie. Tak że miłe zaskoczenie, że super się w to gra, no i bossowie są przemyślani i każdy ma coś innego do zaoferowania i to na każdej sekcji.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, SlimShady napisał:

Nie ma  co się zastanawiać, ale gra jest trudna, szczególnie końcowy etap związany z "hazardem". Większość gry to boss rush, ale są przerywniki w stylu Contra, więc jakieś elementy platformowe też są obecne.

 

No jakby nie było wiele walk z bossami to są elementy platformowe 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, S_600 napisał:

Warto ? Będzie to takie dobre jak np Celeste ? Lubie wyzwania, ale ciągłe pif paf może chyba znudzić, tak nie ?

 

Ciężko porównywać do Celeste, bo to inne gry, ale Cuphead to jeden z tych indyków, któremu należy się szansa, że tak powiem. Gra jest oryginalna w każdym calu, no i czuć satysfakcję po pokonaniu bossa, a tym bardziej na A+, podobną do ukończenia jakiegoś c-sidea w Celeste :). To bardzo dobra gra, która nie musi się bronić samym stylem graficznym itp., ona również broni się mechaniką. Bossowie są unikatowi, bardzo pomysłowi, od początku do końca.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.04.2019 o 21:52, MichAelis napisał:

Cisza bo ograli w 2017.

 

No nie czarujmy się, wtedy też ledwo parę osób wbiło ze 2 strony tematu i cisza. 

 

W dniu 27.04.2019 o 23:20, S_600 napisał:

Warto ? Będzie to takie dobre jak np Celeste ? Lubie wyzwania, ale ciągłe pif paf może chyba znudzić, tak nie ?

 

Oczywiście, że warto, to rewelacyjna gra, a wbrew pozorom nie na samym strzelaniu zabawa się opiera, dużo tu elementów czysto platformowych, wymagających zręczności i refleksu (nawet na arenach walk z bossami). Zresztą dla samego obcowania z jedyną w swoim rodzaju oprawą należy Cupheada przynajmniej sprawdzić. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Chwilowo zrobiłem sobie przerwę, musiałem odpocząć od tego poziomu trudności. Mam pierwszy świat cały na A+, a drugi prawie że, oprócz niebieskiego smoka, jak ja go nienawidzę xD. I w trzecim też chyba ze trzech bossów na A+ mam. Dalej twierdzę, że to wybitna strzelanka. Muszę przejść na A+ i chooj. A do Celeste dodatku to się chyba nie doczekam :).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, zdrowywariat napisał:

Chwilowo zrobiłem sobie przerwę, musiałem odpocząć od tego poziomu trudności. Mam pierwszy świat cały na A+, a drugi prawie że, oprócz niebieskiego smoka, jak ja go nienawidzę xD. I w trzecim też chyba ze trzech bossów na A+ mam. Dalej twierdzę, że to wybitna strzelanka. Muszę przejść na A+ i chooj. A do Celeste dodatku to się chyba nie doczekam :).

 

na S przechodz a nie na A+ :). no i mam nadzieje, ze ru&gun poziomy zobione na P

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 12.01.2020 o 17:11, zdrowywariat napisał:

Powodzenia z tym chooyem smokiem, albo krupierem.

Smok gnojarz padł, aż się cały trzęsę XD W ostatniej fazie spudłowałem strumieniem z głowy i już myślałem, że będzie po wszystkim. A tu bum, dojechany. W sumie ta ostatnia faza jest dość prosta, o ile nie jest się zachłannym i nie strzela za dużo, bo można trafić w płomyki. Głupio stracić życie na tej drugiej fazie bardziej.

Odnośnik do komentarza

Gdy robisz najlepszą rangę to musisz być "zachłanny", musisz strzelać szybko i nie zginąć. Ja nie miałem problemu z przejściem gry, tylko z przejściem na najlepszą rangę, raz przeszedłem smoka bez zgonu, ale za wolno. Mam już 3 wyspy zrobione, ostatnich dwóch bossów zrobię przy dodatku, bo musiałem dychnąć, gra jest trudna.

Odnośnik do komentarza

Ahaha, dobra, jednak robcik był jednym z łatwiejszych bossów w sumie xd Dzisiaj za drugim razem padł. Polecam nabić cały pasek speciala, nie używać go aż do momentu, kiedy będziemy musieli strzelać w latającą głowę. Jeden strzał super bombą i doktor wchodzi w ostatnią fazę. No i czas na King Dice, co za kurła gra :banderas:

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

AYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY, za trzecim razem Kostka rozwalony, po drodze miałem cygaro, te szklanki, kostki domino i najłatwiejszą małpę, za każdym razem losowałem bonusik do życia (obrót kostką mam wyćwiczony do perfekcji), wchodziłem do walki z nim z 4 HP, więc mogłem się pomylić, dostał raz z super attacku i potem go wykończyłem, boże, cudowność. Teraz muszę jeden Run & Gun zrobić (ten z krewetkami) i diabełek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...