Skocz do zawartości

Wzmocnienie sieci WiFi


balon

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie napiszę, że to mój jedyny forumek więc proszę nie odsyłać do pc labów itp. Wiem także, że jest tu potencjał domorosłych i dyplomowanych informatyków stąd moje pytanie.

 

Mam dwu kondygnacyjny dom, na dole główny pkt z internetem i router d-link. Na dole zasięg jest świetny nawet 5-6 m od domu w ogrodzie, natomiast u góry dramat. Mam sufi żelbetonowy więc strasznie trzyma sygnał. Internet na piętrze jest tylko w jednym pokoju, tym który jest bezpośrednio nad routerem. Tak więc pytanie jak najprościej zwiększyć sygnał u góry. Jakieś anteny acces pointy? Może coś takiego? http://allegro.pl/wzmacniacz-repeater-wifi-wlan-2-4ghz-300m-wps-lan-i4384942280.html I co wkładam np u góry do gniazdka tam gdzie łapie net i puszcza dalej na piętro?

 

Jak ey byście sobie poradzili. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo m.in. Przez to muszę grać w slonie i nie mogę sobie zrobić pokoju gracza ;)

 

Plusiki czekają....

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc darowałbym sobie wzmacniacze. Przewierć się przez sufit i zainstaluj drugi router. Albo puść kabel "oknem".

No właśnie wiercenia chciałbym uniknąc, nie mówiąc o kablu za oknem. Żona będzie marudzić o wiercenie w salonie czy kabel za oknem. A co te AC pointy to lipa?

Odnośnik do komentarza

jak masz router tp-link możesz dokupić np. drugi taki sam i wykorzystać jako BRIDGE.

Ma d link dir 600. Jak to dział, kłade np router w tym pokuju u góry gdie mm zasięg a on puszcza dalej? Ciężkie to w konfiguracji no i czy jest w moim taka opcja?

Odnośnik do komentarza

Wzmacniacze minimalnie podnosza sile sygnalu. Sprawdz czy masz jakies gniazdo elektryczne na dole, ktore ma kontakt z ostatnim pietrem. Jesli tak to mozesz puscic sygnal przez kable elektryczne. U siebie to zrobilem i dziala ok.

Good job a jak to zrobić? :P

Odnośnik do komentarza

Troche kreatywnosci :P Chodzi o znalezienie wspolnej fazy. Najczesciej na kazde pietro przypada osobna faza. U mnie w domu szczesliwym trafem elektryk zrobil instalacje tak, ze 2 i 3 pietro pracowaly na wspolnej.

Najbezpieczniejsza metoda jest zakup takiego urzadzenia

http://allegro.pl/tp-link-pa2010kit-power-line-200mbps-1x10-100-i4304820199.html

i sprawdzenie czy sie zsynchronizuje. Gdybys mieszkal blizej to moglbym ci pozyczyc swoje i bys sprawdzil. A tak to poszukaj u siebie w sklepie i zapytaj czy mozesz oddac jesli nie zadziala.

 

 

Ja uzywalem generatora do szukania linii telefonicznych, zapinalem na dole, a na pietrze szukalem kabli.

 

 

Edit:

 

link wkleilem pierwszy z brzegu. Ja swojego powerline Dlinka kupilem za 80zl.

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pajda dobrze ci radzi ja od siebie dodam że reapetery są do bani. Instaluje kilka sieci rocznie i router plus access point to najlepsza opcja. Sam mam dom z 3 piętrami i na każdym mam ap :) W ogródku czy kibelku mam 5 kresek ;)

 

Jak nie masz wyjścia do wzmacniacz po kablach ale broń boże taki co łapie kiepski sygnał i go wzmacnia bo ci nigdy dobrze nie złapie :)

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli jak jest ta sama faza to co?

 

Podłączam kabel sieciowy do jednej kostki, daję ją do gniazdka, u góry wsadzam drugą kostkę i ona już mi puszcza sygnał, czy muszę z niej kablem go wyprowadzić jakimś?

 

Co do wspôlnej fazy to dam rade mój teściu jest elektrykiem i to on stoi za tą instalacją w mej chacjendzie.

Odnośnik do komentarza

Balon ja bym porostu zmienil router na taki z mocniesza antena.Sam korzystam z pentagrama (model podam jak wrócę z urlopu) i daje radę przez nawet 2 solidne sufity.

Boję się teraz ten mi ze wszystkim pięknie śmiega, sprzęty apple, konsole, dekodery.

 

Pajduś a na te kostki co dałeś link to muśi byč wspólna faza?

Odnośnik do komentarza

Wygląda to tak:

 

W pokoju gdzie masz router to wpinasz "kostkę" do gniazdka 230V i do niego kabelek z routera. Teraz na dowolnym gniezdzie na tej samej fazie podłączasz drugą kostkę i tam masz neta ;) W zależności od modelu urządzenia są różne warianty:

 

a) pojedyncze, kazde ma jedno gniazdo RJ45

b)jedno pojedyńcze (te co wysyla sygnal w instalacje elektryczną), a odbiorcze na wyjsciu ma kilka portów RJ45

c)jedno pojedyncze, a drugie ma gniazda RJ 45 + access point

 

Ja mam wariant B, na pietrze do tego powerline podlaczylem tv. konsole za pomoca kabla plus router wifi.

Jesli nie bedzie wspolnej fazy, to urządzenia mimo wszystko nawiaze komunikacje (przez rozdzielnie elektryczna) ale bedzie kiepskiej jakosci. Net bedzie albo wolny ( max 100kB/s) albo beda wysokie pingi i przegladanie WWW moze byc utrudnione. Jesli masz tescia elektryka to wytlumacz mu jak to dziala, ze musi byc fizyczny kontakt gniazd. Jesli nie ma to niech przepnie wasze pietro na faze pietra z routerem ;)

 

 

Mozesz tez puscic kabel kominem wentylacyjnym, pewnie masz jeden wspolny  skoro masz kilka kondygnacji. Robisz malutka dziure w kominie na pietrze, druga-wieksza na dole i lapiesz kabel. Ja zawsze dociążałem go i na koncu montowalem jakas lampke. Wada jest pozniej "łatanie" sciany.

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziękówa,

 

a powiedz mi jeszcze tylko bom lekko zaspany i może to przeoczyłem ale a kostaka u góry da już internet wifi czy muszę od niej kablem router podłączać i dopiero on da mi u góry sieć wifi?

 

Co do komina to odpada bo u góry idzie on centralnie przez łazienkę.

Odnośnik do komentarza

Są takie co na drugiej stronie maksa od razu WiFi, ale te tańsze mają tylko wyjście Ethernet z rj45. Dlatego ja do niego podłączyłem jeszcze router wifu

No ale trzrba mieć jeszcze jedn router więc chyba suma sumarum taniej nie wyjdzie?

 

Co do konfiguracji to trudne to jest , nie trzeba mieć jakiegos mrocznego skilla aby się prawie do serweru Pentgonu dostać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.