Skocz do zawartości

Final Fantasy IX


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

po mojej grze wszechczasow czyli ff7 to wlasnie dziewiatke cenie z tej serii najbardziej - skonczylem na psx, skonczylem na psp w pl, a teraz znowu gram na vicie - najlepiej wykreowany basniowy swiat w grach ever 

 

Mnie zauroczylo wlasnie w IXtce to, ze jest to typowe Fantasy, a nie jakies kawalki cyber punka i sci fi wrzucone do miksera, od poczatku do konca czysta basn, wiele dziwnych ras, ciekawe postacie (Vivi krul), swietny soundtrack jeszcze bardziej wprawiajacy w ten basniowy klimat, roznorodne i kolorowe miejscowki, zadnych dziwnych laboratoriow, mecho-robotow jak w VI czy VII lub calego tego wspolczesnego klimatu w VIII.

 

Top 3 z szaraka to:

 

FF IX

Chrono Cross

Vagrant Story

 

(tak wiem, szokujace, nie ma tu ani VII ani VIII :P)

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

dobra sorry, nie sądziłem że się obrazicie :(. już nie będę :(.

 

 

ale bym ci odpisał Szatanek, hehe :potter:

 

 

no walki jak dla mnie są ślamazarne, ale tylko ze zwykłymi przeciwnikami, przy bossach tego nie odczuwałem. w takiej ósemce tempo było dla mnie wyraźnie szybsze.

 

ja grę przeszedłem w całości tylko raz i grałem teamem: Zidane, Steiner, Eiko i Amarant. nie jest to najlepszy team, ale chciałem mieć taką ekipę. następnym razem zagram magami, bo chyba są ogólnie najpotężniejsi (czyli Zidane + Eiko + Vivi i Garnet). ech, ale mnie ta gra kusi, pograłbym sobie ale zaległości [*]

Odnośnik do komentarza

Garnet troche sie zejdzie z tym statusem, co do Atomosa, on ma chyba 2 animacje, pelna i polowiczna, dmg z tego co kojarze jakos procentowo jest liczony + to ile masz ametystow w inwentarzu. Ale nie pamietam jak to dokladnie dzialalo, musialbys pogoglowac.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Poszukiwanie skarbów kurakiem naprawdę wkręcające, jednak jego transformacje zbyt odrealnione nawet dla mnie. Prowadzenie własnej hodowli, rozmnażanie i kupa zależności z VII chyba nic nie przebije. Wyhodowanie złotego, samemu, bez opisów, to był wyczyn. I nagrody za to były naprawdę potężne, bodaj Mime czy KOTR. Tutaj skarby nie są aż tak potrzebne czy mocarne, ale jako bonusowa "mini-gierka", nadal na duży plus.

Edytowane przez Szatanek
Odnośnik do komentarza

VI, VII, VIII, IX, X - każda totalnie inna i każda genialna. Squaresoft kiedyś rządził okrutnie. W IX klimat baśni jest niepowtarzalny. Pamiętam, że cieszyłem się jak głupi, grając w dziewiątkę, bo była to jedna z ostatnich wielkich produkcji na PSXa. Vivi to postać kultowa. Gra miała jednak paskudnie kiepskie zakończenie, słabego głównego bohatera (mówie o Zidanie, ale chyba prawdziwym głównym jest VIVI albo Garnet :P) oraz mało ciekawego głównego złego. Grafa i muza niszczyły, ale za czasów PSX, był to standard dla Squaresoftu. Wspaniałe wspomnienia z całą serią mam i setki przegranych godzin :)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz gre przeszedlem za czasow psx'a. Na tamten moment bylem tak zauroczony FFVII, ze IX wydawala mi sie nieco gorsza. Po dobrych paru latach ponownie przeszedlem obie czesci. Siodemke w odswierzonej wersji na steam'ie a IX na ps3 z psn'u. Zdecydowanie tym razem bardziej spodobal mi sie basniowy charakter IX - moze po czesci z tego powodu, ze ta czesc w przeciwienstwie do 7mki przeszedlem jeden jedyny raz i w wielu aspektach gra byla dla mnie nowoscia gdy przechodzilem ja ponownie z rok temu. Czas potrafi zrobic swoje - z fabuly niewiele pamietalem. K#rwa... chyba wlasnie nabralem ochoty na powtorzenie ktoregos starszego finala.

Odnośnik do komentarza

ja bym tez musial w koncu pokonczyc rozgrzebane finale

- ffvii przechodze na vicie chyba po raz 5 w zyciu, stanalem na cosmo canyon

- ffix stanalem na 1cd w miejscu gdzie po drabince mozna wydostac sie na mape swiata do takiego lasku gdzie sa mocni przeciwnicy ale jak sie jednego pokona to wpada mnostwo exp

- ffx w macalania temple

Odnośnik do komentarza

Kurde, zrobiliscie mi smaka na jakiegos starszego fajnala. Mam X hd ale nie mam obecnie tv więc nie pogram. Jeszcze mam pełno talesow do przejscia. 

 

IX pamietam, ze jak nie mialem jeszcze gry to czytalem opis w jakiejs gazecie i sobie wyobrazalem wszystko (fajny opis, bodajze w playstation plus). Z checia bym przeszedl znowu fajnala od VI do XII. Te najstarsze poprzechodzilem jakos 2-3 lata temu.

 

Czemu SE tak spieprzylo te serie.

Odnośnik do komentarza

Najlepsza odsłona serii, nie ma nawet co dyskutować. Ostatnia część ze smokami i rycerzami, która ma w ogóle coś wspólnego z fantasy. Piekna grafika, system walki ktory mi akurat podpasował. Karcianka, subquesty, Vivi ktorego nie da sie nie lubic.

Nigdy nie zrozumiem fenomenu ff7, na szaraku była złota era jrpg i lepszych gier mozna wymienic kilka bez problemu.

Moj osobisty ranking FF IX > VI > IV

 

Gier z szaraka

1. Chrono Cross

2. FF IX

3. Xenogears/ Legend of Legaia

Odnośnik do komentarza

Troche polece offtopem, ale tez uwazam, ze ten 'klasyczny' klimat fantasy znakomicie przysluzyl sie dziewiatce (ktora fabuly ani bohaterow, minus Vivi, nie ma jakis genialnych). Pamietam jak Square puscilo trailer FFXIV na ktoryms E3 - mialem (pipi)a bonera. Jakies smoki, rycerzyki, fajny swiat. Moj hajp siegna zenitu kiedy na ekranie wyskoczylo "Online"...

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie zrozumiem fenomenu ff7, na szaraku była złota era jrpg i lepszych gier mozna wymienic kilka bez problemu.

Fenomen polegał na przełomowej w tych czasach oprawie audiowizualnej. Wykorzystanie nośników CD, grafika 3D, przejścia między gameplay'em i cut-scenkami. No i nie oszukujmy się, sam FF7 też był grą bardzo dobrą, nawet jeśli przez pryzmat czasu wcale nie rewelacyjną.

 

Dla wielu osób ten sam status ma FFX... Którego temat już przemilczę...

 

FF14 jak ktos ma mozliwosc tanio wyrwac, to warto wziac dla samego trybu story. Jest fabula, mozna przejsc solo albo z napotkanymi ludzmi. Mnie gra na pc kosztowala 30zl i wlasnie przez 30 dni zrobilem tryb fabularny i olałem dalej.

A jak ma się sprawa z FFXI? Leżą u mnie od lat dwie sztuki z pakietem dodatków zawierające 30 dni abonamentu, ale nigdy do tego nie podchodziłem. Story da się zrobić w miesiąc, i czy w ogóle jest on wart uwagi?
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, nie grałem w ffxi, z tego co czytałem gra jest bardzo dobra, lepsza od xiv. Nadal chyba ja rozwijaja i ma swoich wiernych fanow. Tylko nie wiem czy pozwala na gre solo.

 

Co do ff7, moze gdy wyszła to byla ładna, ale nawet jak na mozliwosci szaraka jest zwyczajnie brzydka, porownaj klocki z ff7 do postaci czy summonkow z 8 i 9.

Edytowane przez Guernica
Odnośnik do komentarza

Co do ff7, moze gdy wyszła to byla ładna, ale nawet jak na mozliwosci szaraka jest zwyczajnie brzydka, porownaj klocki z ff7 do postaci czy summonkow z 8 i 9.

 

Weź pod uwagę w jakich odstępach lat wychodziła każda z części i chyba logicznym jest, że FF7 jako prekursor przejścia z klasycznego 2D musiał wyglądać najgorzej. :teehee:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.